Skocz do zawartości

Edycja raportu deaktywuje funkcję napisaną przez Insert

Polecane posty

Chciałem wyedytować raport rozrachunków na dany dzień, aby pokazywał ilość dni spóźnienia a nie tylko termin zapłaty.

Niestety jakakolwiek próba edycji powoduje, że przestaje działać funkcja Status() w kodzie wzorca.

Krok po kroku co robię:

  1. Powielam wzorzec "Raport rozrachunki na dany dzień"
  2. Testuję powielony wzorzec - pierwsza kolumna pokazuje R lub N w zależności od faktycznego statusu.
  3. Wybieram "Popraw wzorzec"
  4. Nic nie zmieniam! W Designerze daję tylko ctrl+s i wychodzę.
  5. Testuję wzorzec - pierwsza kolumna jest wszędzie pusta.

Co najlepsze - gdy dopiszę moją procedurę wyliczającą dni to to działa i pokazuje się na wydruku. Tylko funkcja Status() przestaje działać.

Nawet gdy na sztywno jej ustawię return "test"; to tego nie zwraca. Dopiero skasowanie sprawdzania Dokument.rozrachunekNaDzien.rozrachunekNaDzienWgPodmiotu.StatusRozrachunku powoduje, że zaczyna zwracać testowy łańcuch.

Co robię nie tak?

Link to postu

Potwierdzamy takie działanie. W celu naprawienia problemu proszę w prawym menu przejść na zakładkę Dictionary, następnie rozwinąć Business Objects - Dokument - rozrachunekNaDzien - rozrachunekNaDzienWgPodmiotu i kliknąć prawym przyciskiem myszy na StatusRozrachunku -> Edit.

image.thumb.png.28ee45b8fb50763900a42bec42e52ebe.png

W oknie edycji w polu Type ustawić int.

image.png.8cd3478b7e257c997691a5a8d3a5a8ea.png

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Ok, działa, dziękuję! Niestety trochę jako półśrodek, bo przy każdej edycji wzorca muszę to na nowo ustawiać.

Nie deal-breaker ale lekko upierdliwe przy testowaniu zmian w trakcie pracy nad wzorcem.

Czy jest możliwość testowania wzorca bez zamykania Designera? Bo zdaje się, że dopiero to wyzwala zapisanie tymczasowego wzorca z dysku do bazy. Niestety sam podgląd wewnątrz programu nie pobiera danych z bazy więc niewiele mi to daje.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...