Skocz do zawartości

Wprowadzanie Faktury Zakupu - skanowanie

Polecane posty

Witam, 
mam od dostawcy fakturę z podanymi kodami - nazwą (mam ją w polach własnych) - kodach kreskowych... 

Zastanawiam się nad:
a) czy istnieją sposoby wrzucenia takiej faktury do inserta? skan do pliku / odczyt z pdf? 

b) czy istnieją czytniki kodów, które np. po najechaniu kopiują tekst / kod ? Czyli mam produkt ktorego jeszcze nei wprowadzilem / nie ma w bazie... daje dodaj i uzupelniam sobie pola z FV kod kreskowy / symbol u dostawcy itd. ?

 

Właśnie morduje się z FV na 100 nowych pozycji... i każdy produkt to EAN / kody / nazwy itd. zastanawiam się czy da się to robić lepiej niż wklepując produkt po produkcie?

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
16 godzin temu, Jakub Z napisał:

a) czy istnieją sposoby wrzucenia takiej faktury do inserta? skan do pliku / odczyt z pdf?

Nie ma takiej możliwości. Jedyne, co możemy Panu polecić to wczytanie pliku do biblioteki załączników. Nie wpływa to niestety na żadne wyliczenia/raporty. Więcej o wczytywaniu plików do biblioteki załączników można przeczytać w poniższym temacie e-Pomocy technicznej:

16 godzin temu, Jakub Z napisał:

b) czy istnieją czytniki kodów, które np. po najechaniu kopiują tekst / kod ? Czyli mam produkt ktorego jeszcze nei wprowadzilem / nie ma w bazie... daje dodaj i uzupelniam sobie pola z FV kod kreskowy / symbol u dostawcy itd. ?

Czytniki kodów kreskowych (upraszczając) działają na zasadzie "kopiuj - wklej", dlatego wczytany za pomocą czytnika kodów kreskowych kod powinien zostać odpowiednio przedstawiony w wybranej komórce (np. Kod kreskowy, Symbol u dostawcy etc.).

Link to postu
Dnia 2/18/2019 o 18:10, Jakub Z napisał:

Właśnie morduje się z FV na 100 nowych pozycji... i każdy produkt to EAN / kody / nazwy itd. zastanawiam się czy da się to robić lepiej niż wklepując produkt po produkcie?

 

Tak jest to możliwe i trudno wręcz współcześnie wyobrazić sobie pracę bez takiej funkcjonalności - w końcu mamy ułatwiać sobie pracę.

Brak rynkowej standaryzacji w tym zakresie jest, delikatnie rzecz ujmując, absurdem.

Co należy zrobić?

1) Zakupić / napisać / zlecić zewnętrzną aplikację do importu dokumentów FZ w formacie XLS / CSV (do wyboru kilka na rynku)

2)

a) dokonać konwersji dokumentów PDF od dostawców do jednego z w/w formatów (skan PDF do XLS)

b) lub poprosić u ich udostępnienie w w/w formatach

c) lub poprosić o udostępnienie w formacie tekstowym, który można konwertować do csv (tu jednak przydatna będzie podstawowa wiedza programistyczna).

Wymaga to trochę zabiegów, uzgodnienia struktury i formatów z dostawcami ale docelowo wygoda, szybkość importu i minimalizacja błędów jest bezcenna.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...