Skocz do zawartości

Dodawanie zmiany w godzinach przepracowanych, a absencja godzinowa

Polecane posty

Podczas dodawania zmiany w godzinach przepracowanych, za pomocą której wprowadzamy godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy, system kontroluje czy dany pracownik ma absencję. Problem pojawia się w przypadku, gdy pracownik korzysta z absencji godzinowej - w takim przypadku nie można dodać zmiany godzin przepracowanych i jej zapisać. Jakieś obejście tego problemu na dzień dzisiejszy?

image.png.6e7a59ec1ab80929400fa018dab72732.png

 

Link to postu

Absencja to: Opieka nad zdrowym dzieckiem, z wykorzystaniem 1h:

image.png.c251e5a54c7dd31a37a69f54405b199a.png

Plan pracy jest 8h, pracownik był od 7-14, czyli 7h i 1h wziął jako opiekę, więc suma jest 8h.

Edit: przestawiając absencje na planowaną, udało się dodać zmiany godzinowe, ale nie da się teraz zapisać absencji, która wygląda tak:

image.png.34bdc63e9faaae92f17496208ab77ed9.png

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

Już napisałem, że nie da się wprowadzić dwóch zapisów w jednym dniu - urlop planowany nie jest "pełnoprawnym" zapisem i można go wstawiać w dowolnym dniu, ale przekształcenie go w urlop faktyczny już sprawdza zależności.

Rozumiem, że zmiany w godzinach przepracowanych chce Pan wpisać tylko dlatego, żeby prawidłowo zaewidencjonować godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy?

Jeśli tak to należałoby to zrobić po stronie planu - czyli przed wprowadzeniem absencji na część dnia wpisać zmianę w planie pracy nie zmieniając liczby godzin tylko godziny w szczegółach.

  • Dziękuję 1
Link to postu
32 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Jeśli tak to należałoby to zrobić po stronie planu - czyli przed wprowadzeniem absencji na część dnia wpisać zmianę w planie pracy nie zmieniając liczby godzin tylko godziny w szczegółach.

Dobra, czyli po kolei, wywaliłem zmianę czasu pracy, absencja na planowaną, czyli jakby była usunięta.

Dodałem zmianę w planie pracy, ale system sam zmienił Do przepracowania na 7:

image.png.982b1b802db1d2cd25bb90263489b6aa.png

Jak zmieniam na 8, to mam taki komunikat:

image.png.df04f0d7ad3747e06045f0248c56aae9.png

Następnie przeszedłem na absencję, zmieniłem na zatwierdzony i ustawiłem 1h, teoretycznie zapisało, wygląda to tak:

image.png.2cfc0b1ba215338304e2cf9e52003b34.png

O to chodziło?

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...