Skocz do zawartości

Czy też Wam ostatnio sello tak wolno ściąga?

Polecane posty

13 godzin temu, maxxxxxxxx napisał:

A to nowe API coś pomoże w szybszym ściąganiu transakcji?

To zależy. Działa ono w innej architekturze (teoretycznie szybszej), te same dane wymagają przesłania na oko 30% mniej danych, sama obsługa procesu zakupowego jest również rozwiązana zupełnie inaczej. Zakładam, że zmieni się to na plus - czyli będzie szybciej.

No ale jednak oba API i tak podlegają pod obciążenie serwerów. Zależy co w tym całym procesie zajmuje aktualnie najwięcej czasu, czy dostęp serwerów API do baz danych Allegro (mówiąc w skrócie), czy dostęp do samego API z poziomu programów zewnętrznych.

13 godzin temu, maxxxxxxxx napisał:

Kiedy nowa wersja?

Termin jeszcze jest trudny do ustalenia, bo aktualnie cały kod synchronizacji jest "rozgrzebany" i powstaje obok zupełnie nowy od podstaw. Jak tylko będziemy znali przybliżony termin to pojawi się on w mojej sygnaturce, którą staram się modyfikować w zależności od aktualnych danych jakie posiadam.

Link to postu

Ja mam też ten problem Ciągle chce na siłę aktualizować aukcje jak ja chcę pobrać transakcję ( nawet jak ręcznie klikam) do tego pobieranie trwa godzine dwię - coraz trudniej pracować .

Co można zrobić by to szybciej się pobierało - nieraz dopiero za 3 - 4 pobieraniu sciągają się wszystkie aukcjie 

Link to postu

Dzis zostwiłem wszystko i chciałem wysłać pobrac wszystko być mozę to mogło by pomóc - ale po 6h caly czas Aktualizuje aukcje ... a niestety nie pobiera transakcji .

 

Jest konieczna jakas poprawa bo tak nie da się pracować. 

Druga rzecz czemu jak pobieram transakcję ręcznie - same tranakcje ręcznie -> to sello chce aktualizować aukcje ??

Edytowane przez kondziu
Link to postu
11 godzin temu, kondziu napisał:

Jest konieczna jakas poprawa bo tak nie da się pracować. 

Przed chwilą otrzymałem informację, że Allegro pracuje nad tym problem.

11 godzin temu, kondziu napisał:

Druga rzecz czemu jak pobieram transakcję ręcznie - same tranakcje ręcznie -> to sello chce aktualizować aukcje ??

Tak, zawsze tak było, że przed pobraniem transakcji aktualizowane są aukcje, na których był zakup. I tutaj właśnie leży problem, bo ta funkcja nie działa dla części aukcji powodując problem z pobraniem transakcji.

Link to postu

Przyczyną powolnego ściągania jest to, że Zespół Bezpieczeństwa Allegro jakieś 2 tygodnie temu (w nocy z 13 na 14 ) wyłączył z ruchu 8 szaf, które były odpowiedzialne za obsługę starego API. Zostawili w pomieszczeniu gospodarczym jednego poleasingowego Della do obsługi API. Widać go w ciemnościach całkiem dobrze, bo nalepili na budę pomarańczowego diabła tasmańskiego z podpalonym ogonem .... takie chodzą słuchy .... ale co ja tam wiem ;) .... eeee ... lepiej wracam do nikona i towaru.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...