Skocz do zawartości

Księgowanie zbiorczej korekty faktur zakupu Subiekt GT

Polecane posty

Nasz kontrahent wystawia nam zbiorczą fakturę korygującą dotyczącą faktur z okresu np 3 mies. Mam kłopot z jej księgowaniem. Na korekcie wyszczególnione są numery faktur, których dotyczy korekta i asortyment. Nie mam możliwości skorygowania cen zakupu zbiorczo i uwzględnienia rabatu do kilku faktur, kiedy otrzymuję jedną zbiorczą korektę.  Kiedy sprzedaję towary, które powinny mieć skorygowaną cenę zakupu pojawia się kolor czerwony, sygnalizujący, że sprzedaję poniżej cen zakupowych. 

 

Link to postu

W Subiekcie nie "księguje" się dokumentów, robi się to w programie "księgowym", w Subiekcie po prostu dokumenty się wprowadza... Jak dobrze wiadomo programy Insertu nie posiadają funkcjonalności zbiorczych korekt (ani sprzedaży, ani zakupu), dodatkowo linia GT (w odróżnieniu od Navireo czy nexo) nie posiada innych funkcjonalności do skorygowania ceny nabycia jak korekty faktur, pozostaje więc wystawić wiele korekt lub zostawić tak jak jest (ewentualnie korektę wprowadzić jako do nieistniejącego). Funkcjonalność kolorowania wierszy na czerwono przy przekroczeniu minimalnej marży można wyłączyć w parametrach Subiekta jeśli przeszkadza.

Link to postu

Na prawdę dużo rozumiem, wiem że istnieją inne programy na rynku niż programy Insertu, wiem że posiadają funkcjonalności zbiorczych korekt i wiele innych, ale rozmawiamy o Subiekcie GT, który został przez Państwa wybrany (być może błędnie) i jego możliwości opisałem.

Co do księgowości to nie widzę problemu czy konieczności jakiegoś specjalnego dostosowywania się, w zależności od przyjętego rozwiązania wprowadzania dokumentów w najgorszym przypadku trzeba będzie wprowadzić takie faktury ręcznie, ale to już nie ten dział.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...