Skocz do zawartości

Działało i przestało Subiekt Nexo

Polecane posty

Ktoś sie spotkał z takim problemem ?

Najpierw był komunikat:

 

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo:

Wyjątek: Nie zdefiniowano przypisania użytkownika Sello na użytkownika Subiekta nexo.
Sprawdź przypisanie użytkowników w parametrach połączenie z systemem sprzedaży.

 

 

a po tem:

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo:

Wyjątek: Na tym komputerze nie uruchomiono programu Nexo z podaną bazą podmiotu w bieżącej wersji - zrób to, aby móc podłączyć się do tego podmiotu.

 

 

Na pewno nie grzebaliśmy w ustawieniach połączenia, drugi komunikat  pojawił się po zmapowaniu kolejnego user 

Link to postu

Proszę sprawdzić czy w parametrach systemu sprzedaży w ustawieniach Sello są powiązania pomiędzy każdym użytkownikiem Sello i nexo. Ewentualnie usunąć ich i dodać ponownie ( w tym koniecznie Szefa).

Drugi problem - proszę uruchomić Subiekta nexo na bazie z którą współpracuje Sello. Jeśli Subiekt nie był wcześniej uruchamiany na tej bazie na tym komputerze to pojawi się taki właśnie komunikat.

Link to postu

odpowiedź na obie sugestie

1) tak byli , tak usunołem i ponownie powiazałałem co dziwne Sello pokazuje na liście do powiązania usera którego nie ma w bazie subiekta a kilka dni temu był i został usunięty przed aktualizacja bazy - wygląda to tak jakby łaczyło sie do "starszej wersji bazy danych subiekta" pomimo że pokazuje w górnych ustawianiach poprawną bazę

2) Subiekt zawsze był uruchamiany na tym kompueterze

 

zarówno sello jak i subeikt w najnowszej wersji

Link to postu
2 minuty temu, Paweł Sławiński napisał:

co dziwne Sello pokazuje na liście do powiązania usera którego nie ma w bazie subiekta a kilka dni temu był i został usunięty przed aktualizacja bazy

Czy to jest na pewno ta sama baza Subiekta podłączona do Sello? Wszystko wskazuje, że to jednak nie jest ta sama baza.

Po wszelkich modyfikacjach w parametrach połączenia z Subiektem nexo proszę restartować Sello.

 

 

Link to postu

sello zrestartowane, baza na pewno ta sama bo jest tylko jedna, konfigurację robie na serwerze Win 2012 r2 wpisjąc w konfiguracji połączenia (nazwaserwera)\insertnexo,port aby kompy w sieci mogły sie z nim połączyć. Jestem po instalacji subiekta nexo jako aktualizacji 24.1.1 i uruchomieniu go jako administrator i normalnie. Jak wpisywałem połaczenie (local)\insertnexo objawy są te same

Sello przy konfiguracji połączenia pokazuje że sie łaczy, wyszarza, parametry połączenia a następnie po restarcie i wejsciu do parametrów ponownie pozwala na ich dowolną edycje pomimo ze pokazuje startus "połaczone z systemem sprzedaży"

Próba synchro towarów lub wystawienia dokumnetu kończy sie komunikatem:

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo:

Wyjątek: Na tym komputerze nie uruchomiono programu Nexo z podaną bazą podmiotu w bieżącej wersji - zrób to, aby móc podłączyć się do tego podmiotu.


Z zeznań kolegi wynika że problem rozpoczął się od niekontrolowanej zwiechy sello na jednym z kompów w sieci który pokazał"jakiś bład" i od tamtego czasu nie ma połączenia na żadnym komputerze łącznie z serwerem.

 

Link to postu

Więc tak wracam do tematu:

1) na każdym kompie są zgodne wersje S-Nexo i na każdym uruchomione

2) w sobotę na jednym z nich kiedy nie pracowały inne odłączyłem Subekta od sello usunąłem wszystkie towary z sello

3) podłączyłem ponownie S-nexo i zsynchronizowałem ponownie bazę towarów

4) połączenie z Subiektem nexo  na każdej ze stacji wygląda ok ale w momencie wybrania do transakcji towaru z kartoteki i próbie wystawienia dok. końcowego pojawia sie komunikat na każdej stacji o braku powiazania towarów z Subiektem

5) Na serwerze na którym jest baza , S-nexo i sello przy próbie wystawienia dok. końcowego nadal pojawia sie komunikat :

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo:

Wyjątek: Na tym komputerze nie uruchomiono programu Nexo z podaną bazą podmiotu w bieżącej wersji - zrób to, aby móc podłączyć się do tego podmiotu.

 

pomimo odinstalowania do zera wszystkich aplikacji i instalacji ich na nowo tu podpowiem że ten problem może wynikać z osobnego problemu opisanego w tym wątku:

https://partnerzy.insert.com.pl/forum/posts/list/88574.html

 

Pozostaje jednak kwetsia problemów z wystawianiem dokumentów pomimo zgodnośći wszystkich wersji oraz zrobionej na nowo synchronizacji. Teraz juz zgłupiałem.

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Mam to sam, jest tak tylko na jednej aukcji cała reszta aukcji pracuje normalnie. Na różnych komputerach i użytkownikach to samo.

"InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo: 

Wyjątek: Nie zdefiniowano przypisania użytkownika Sello na użytkownika Subiekta nexo.
Sprawdź przypisanie użytkowników w parametrach połączenie z systemem sprzedaży."

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...