Skocz do zawartości

Kilka dokumentów do grupy transakcji

Polecane posty

Mam taką sytuację, gdzie jeden klient dokonał dwóch zakupów (dwie transakcje w Sello i dwie opłacone przez PayU karty płatności). Te transakcje zostały zgrupowane. Mam teraz do tego dwa dokumenty. Jeden dokument jest tylko na pierwsze zamówienie (tr_Id = 681197) a drugi na całość (tr_Id = 683697). Dokładniej chodzi mi o to, że pierwszy dokument ma powiązanie z pierwszą transakcją a drugi dokument ma powiązanie z grupą transakcji. Przypuszczam, że pracownik utworzył dokument przed grupowaniem dla jednej transakcji i przeczytał komentarz klienta, żeby te dwa zakupy mu połączyć i dał grupuj i utworzyła się grupa bez dokumentu i utworzył dokument drugi raz. Tak wygląda to od strony bazy Sello:

screen.png.9d800123d4f6abbd724b193f70c395ea.png

i od strony Subiekta:

screen2.png.a7bbae6f76b08ce232cb8d6cf0e36b86.png

Mam do tego dwa pytania:

1. Czy mogę bezpiecznie usunąć pierwszy dokument normalnie w Subiekcie?

2. Czy Sello nie ma mechanizmu zabezpieczającego przed taką sytuacją? Nie sprawdzałem tego ale czy może np. zgrupować dwie transakcje gdzie dla jednej jest już utworzony dokument? Czy Sello nie powinno przy tworzeniu dokumentu dla grupy sprawdzać czy już nie ma któraś z grupowanych transakcji dokumentu powiązanego z Subiektem?

Link to postu
Dnia 30.03.2019 o 12:18, • maniootek • napisał:

Czy mogę bezpiecznie usunąć pierwszy dokument normalnie w Subiekcie?

Raczej tak. Sello nie powinno do tego dokumentu sięgać dopóki transakcje są zgrupowane.

Dnia 30.03.2019 o 12:18, • maniootek • napisał:

Nie sprawdzałem tego ale czy może np. zgrupować dwie transakcje gdzie dla jednej jest już utworzony dokument?

Wydaje mi się, że jest ostrzeżenie przed takim działaniem. Może obie te sytuacje wystąpiły w tym samym momencie czasu, np. uruchomiono zbiorcze tworzenie dokumentów końcowych po czym dwie transakcje zostały zgrupowane. Możliwe, że wtedy doszło do takiej sytuacji i dokument do pierwszej transakcji utworzył się już po zgrupowaniu (bo był na liście do utworzenia dokumentu). Jeśli tak się stało, to faktycznie brakować może ponownego sprawdzenia grupy już przed samym wystawieniem dokumentu.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...