Skocz do zawartości

Wydruki Crystal Reports a Visual Studio

Polecane posty

1 godzinę temu, Maciej Pawlaczyk napisał:

W Visual Studio można edytować pliki .rpt,
tylko pytanie której wersji i jakich ustawień użyć, aby pliki były poprawne 

Modyfikacja wzorców wydruków dla programów linii GT jest możliwa tylko za pomocą Crystal Reports 8.5. Jeżeli chodzi o Visual Studio to edycja wzorców, nie była nigdy przez nas testowana ani wspierana.

Link to postu
Dnia 2.04.2019 o 12:17, Maciej Pawlaczyk napisał:

W Visual Studio można edytować pliki .rpt,
tylko pytanie której wersji i jakich ustawień użyć, aby pliki były poprawne

Dobrze o tym wiem, sam korzystam, ale tylko do podglądu, do edycji kupiłem i wykorzystuję CR 8.5... W Visual Studio są obsługiwane nowsze wersje raportów, raportu nie można zapisać w starszej wersji, a silnik CR 8.5 naturalnie nie potrafi obsłużyć nowszej wersji raportów (z nowymi funkcjonalnościami)...

Jest dokładnie tak, jak napisałem w pierwszej odpowiedzi - nie ma takiej możliwości, aby korzystać z Visual Studio.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wydruki Crystal Reports a Visual Studio
  • 3 lata później...
17 minut temu, Łukasz Biernat napisał:

witam.  a jeśli efekt jest taki :   po edycji raportu w CR 8.5 raport daje się zaimportować do Insert GT ale nie można go wygenerować ?  
drugi niepokojący fakt - na nowym własnym wzorcu wydruku nie pojawia się przycisk "Wypróbuj " ?
(Insert GT Gratyfikant wersja 1.71. SP 1 ; CR 8.5.2017) 

ok. sytuacja jednak jest inna - wydruk działa natomiast na maszynie na której ściągałem aplikacje CR  ( trial do pracy z Visual Studio;  potem trial samodzielnej aplikacji obie nowe wersje 2016 lub 2020 ze strony SAP ; wreszcie CR  8.5 )  żaden wydruk nie działa - nadpisały się jakieś pliki CR ? biblioteki ?  
odinstaluję wszystkie CR  , przeinstaluję Insert i może "się naprawi" ; (  chyba wątek zamykam ) 

Link to postu
17 minut temu, Łukasz Biernat napisał:

ok. sytuacja jednak jest inna - wydruk działa natomiast na maszynie na której ściągałem aplikacje CR  ( trial do pracy z Visual Studio;  potem trial samodzielnej aplikacji obie nowe wersje 2016 lub 2020 ze strony SAP ; wreszcie CR  8.5 )  żaden wydruk nie działa - nadpisały się jakieś pliki CR ? biblioteki ?  
odinstaluję wszystkie CR  , przeinstaluję Insert i może "się naprawi" ; (  chyba wątek zamykam ) 

ostatnio miałem podobne problemy, ostatecznie pomogło przekopiowanie plików .dll z folderu insergt do Crystal (jest na forum, u mnie skopiowanie tylko pliku U2LInsCR nic nie dało, przerzuciłem wszystkie wspólne pliki .dl)l, następnie przeinstalowanie insertu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...