Skocz do zawartości

Czas wczytywania modułu "Sprzedaż detaliczna"

Polecane posty

Od posiadanych danych, bez zajrzenia do nich nie da się nic więcej powiedzieć, ja przynajmniej nawet przy dużych ilościach danych nie spotkałem się z takimi problemami -  są to tak zwane "problemy wydajnościowe", można spróbować odbudować indeksy, jeśli nie pomoże to pozostaje optymalizacja lub usunięcie dokumentów.

  • Lubię to 1
Link to postu
10 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

można spróbować odbudować indeksy

To pomogło. Teraz oba moduły wczytują się po kilka sekund.

Oto zapytanie które użyłem. Ustawie chyba, żeby codziennie rano coś takiego się robiło

USE [baza_danych]
GO
EXEC sp_MSforeachtable @command1="print 'Rebuilding indexes for ?...' ALTER INDEX ALL ON ? REBUILD WITH (FILLFACTOR = 80)"
print 'Done.'
GO
EXEC sp_updatestats

w polu "baza_danch" wpisujemy nazwe bazy

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dziwna sprawa z tą bazą. Znowu pojawiły długie czasy wczytywania modułu (około 60 sekund) a przecież 3-tygodnie temu robiłem odbudowę indeksów. Po ponownym wykonaniu odbudowy indeksów teraz wczytują się 3-sekundy. Ustawię sobie automat, żeby co 2-tygodnie taką czynność wykonywał i chyba problem będzie rozwiązany chociaż ciekawi mnie dlaczego tak szybko te indeksy się "psują"

Link to postu
9 godzin temu, • maniootek • napisał:

Dziwna sprawa z tą bazą. Znowu pojawiły długie czasy wczytywania modułu (około 60 sekund) a przecież 3-tygodnie temu robiłem odbudowę indeksów. Po ponownym wykonaniu odbudowy indeksów teraz wczytują się 3-sekundy. Ustawię sobie automat, żeby co 2-tygodnie taką czynność wykonywał

Nie ma w tym nic dziwnego, to w pełni normalne zachowanie, czym mniej optymalnie wykonuje się dana operacja tym większy wpływ ma defragmentacja indeksów, będzie to się naturalnie nasilało, poważny problem będzie wtedy, kiedy odbudowę indeksów trzeba będzie przeprowadzać raz dziennie lub częściej...

 

9 godzin temu, • maniootek • napisał:

i chyba problem będzie rozwiązany

Jak widać to subiektywna ocena, jeśli takie czasy Pana satysfakcjonują to tam można przyjąć.

 

10 godzin temu, • maniootek • napisał:

chociaż ciekawi mnie dlaczego tak szybko te indeksy się "psują"

3 tygodnie to nie jest szybko, jak wyżej pisałem szybko to 1 dzień, kiedy rano po nocnej odbudowie pracuje się relatywnie szybko, a na koniec dnia odczuwa się już wyraźne spowolnienie... To po prostu początek problemów wydajnościowych, które będą przybierać na sile.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...