Skocz do zawartości

Dodatkowy dokument do Faktury VAT (Delivery Note)

Polecane posty

Cześć.

Mam pytanie czy da się wystawiać jakiś dodatkowy, powiązany z FV (na podstawie numeru) dokument w stylu Delivery Note lub coś podobnego? Na dokumencie miały by się znajdować numery IMEI telefonów komórkowych. Sprzedaję tego typu produkty do dalszej odsprzedaży i prawo wymaga wystawiania dokumentu z tymi numerami.

Link to postu
18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Oczywiście, takie informacje można umieścić na zmodyfikowanym wzorcu wydruku faktury lub wydania zewnętrznego. Tak się zastawiam czy nie wystarczy FS/WZ z opisem pozycji/kodami odstaw (rozbiciem na pozycje).

Nie, niestety nie wystarczy, przy małej ilości produktów tak, ale przy większej już się nie mieszczą wszystkie numery. Najlepiej aby to był dokument oddzielny, niczym nie ograniczony. Np WZ by mogło być, ale tam też podejrzewam, że w opisie jest limit znaków.

Edytowane przez Sebastian Corcuruto
Link to postu
3 godziny temu, Sebastian Corcuruto napisał:

Nie, niestety nie wystarczy, przy małej ilości produktów tak, ale przy większej już się nie mieszczą wszystkie numery. Najlepiej aby to był dokument oddzielny, niczym nie ograniczony. Np WZ by mogło być, ale tam też podejrzewam, że w opisie jest limit znaków.

Ha, słowo klucz to "w opisie", o czym nie raczyłeś wspomnieć w pierwszym mailu... Opis pozycji ma ograniczoną długość do iluśtam znaków (255?). Prostym obejściem jest podział pozycji na kilka odrębnych. Np. zamiast jednej pozycji "20 telefonów" wpisać na fakturze dwie po 10 i w każdej osobny opis.

Link to postu
11 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Ha, słowo klucz to "w opisie", o czym nie raczyłeś wspomnieć w pierwszym mailu... Opis pozycji ma ograniczoną długość do iluśtam znaków (255?). Prostym obejściem jest podział pozycji na kilka odrębnych. Np. zamiast jednej pozycji "20 telefonów" wpisać na fakturze dwie po 10 i w każdej osobny opis.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale tymczasowe i kłopotliwe, nie wyobrażam sobie wprowadzania 10 różnych modeli na FS dzieląc je jeszcze na 10 takich samych, faktura będzie miała kilka stron. Wolał bym oddzielny dokument.

Czy ktoś się orientuje czy można takowy zamówić od kogoś kto się zajmuje wzorami wydruków zrobiony w Crystal Reports? Może kogoś ktoś poleci?

Link to postu
3 minuty temu, Sebastian Corcuruto napisał:

Wolał bym oddzielny dokument.

Ten „oddzielny dokument” musi skądś wziąć dane. Gdzie one są? No bo jak w opisie pozycji, to z pustego i Salomon nie naleje...

A jak korzysyasz z kodów dostaw, to jest do tego wzorzec wydruku z podziałem na dostawy.

Link to postu
11 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Ten „oddzielny dokument” musi skądś wziąć dane. Gdzie one są? No bo jak w opisie pozycji, to z pustego i Salomon nie naleje...

A jak korzysyasz z kodów dostaw, to jest do tego wzorzec wydruku z podziałem na dostawy.

Rozumiem. Jak wprowadzać te kody dostaw? Przy wystawianiu PZ? Jak się nazywa ten wzór wydruku?

Jeszcze jedna kwestia, nie wiem czy bym nie wolał sam wprowadzać danych na taki dokument w np. edycji. Chodzi o to że w magazynie jest np. 1000 telefonów jednego modelu. Wystawiam FS na 100szt. i co Subiekt wrzuca mi sam te kody na ten wzór wydruku? A skąd będę wiedział które telefony zapakować? Wolał bym ze skanera dane wprowadzać. Nie wiem jak to rozwiązać dlatego piszę.

Link to postu
Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:
Dnia 4.04.2019 o 14:25, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Ten „oddzielny dokument” musi skądś wziąć dane. Gdzie one są? No bo jak w opisie pozycji, to z pustego i Salomon nie naleje...

A jak korzysyasz z kodów dostaw, to jest do tego wzorzec wydruku z podziałem na dostawy.

Rozumiem.

Kody dostaw sugerowałem w pierwszej swojej odpowiedzi.

 

Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:

Jak wprowadzać te kody dostaw? Przy wystawianiu PZ?

Tak, przy przyjmowaniu towary na magazyn w kolumnie "Kod dostawy". Potrzebny jest Niebieski PLUS.

 

Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:

Jak się nazywa ten wzór wydruku?

To te z frazą "z rozbiciem na dostawy" nazwie.

 

Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:

Jeszcze jedna kwestia, nie wiem czy bym nie wolał sam wprowadzać danych na taki dokument w np. edycji.

Chwilę wcześnie napisałeś, że sobie tego nie wyobrażasz - zdecyduj się - opis towaru ma 255 znaków, więc należałoby jeden towar fakturować na kilku pozycjach.

 

Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:

Chodzi o to że w magazynie jest np. 1000 telefonów jednego modelu. Wystawiam FS na 100szt. i co Subiekt wrzuca mi sam te kody na ten wzór wydruku?

Przecież na wzorcu pokażą się dane z dokumentu, a na dokument program może wrzuć towary sam, ale możesz też wskazać telefony przy dodawaniu dokumentu.

 

Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:

A skąd będę wiedział które telefony zapakować?

No tak na logikę - albo spakujesz telefony wybrane przez program (raczej trudne) lub dodasz do programu telefony do spakowania.

 

Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:

Wolał bym ze skanera dane wprowadzać.

No i możesz, można wyszukiwać po kodach dostaw.

 

Dnia 4.04.2019 o 14:45, Sebastian Corcuruto napisał:

Nie wiem jak to rozwiązać dlatego piszę.

Obawiam się, że bez rozwiązania dodatkowego (typu skanowanie do arkusza kalkulacyjnego i import z arkusza do dokumentu z jedną pozycją dla danego towaru i wieloma kodami dostaw) będzie trudno/nie uda się.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...