Skocz do zawartości

Jeden produkt - dwóch dostawców - dwie stawki VAT

Polecane posty

Witam

 

Mam taki oto kłopot.

 

Mamy produkt X.

Mogę go kupić od firmy z:

1. Polski w PLN z VAT 23%

2. Niemiec w PLN z VAT 0%

 

Jak wprowadzić to tak, aby w Asortymencie było to tylko pod 1 pozycją?

Do tej pory mamy na ten sam produkt dwie różne pozycje Asortymentowe - strasznie to utrudnia pracę.

Czy można to połączyć w jedną pozycję i rozbić w "Dostawy > Kontrahent" ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.04.2019 o 11:44, Marcin Niepodam napisał:

Jak wygląda kwestia wyliczania zysku i "średnich" cen zakupu?.

Jedno w EUR, kolejne w PLN, potem koszty dodatkowe np. transport. i jeszcze różnice kursowe.

Ceny program przeliczy do PLN podczas wprowadzania faktury zakupu na podstawie kursu, który również możesz ręcznie ustawić na dokumencie zakupu albo ustalić na podstawie średniego NBP.

 

Transport powinieneś sobie wrzucić do ceny produktu. 

 

Różnice kursowe - nie mam pojęcia, ale to chyba nie Subiekt powinien do tego służyć?

Link to postu
Dnia 30.04.2019 o 08:14, Jacek Magiera napisał:

W asortymencie na zakładce Dostawy ustawić jednego i drugiego dostawcę.

image.thumb.png.ef23dcecf0d304f639441a4b7f58c4e6.png

Następnie tak jak pisze Pan Marcin - wskazać odpowiednią transakcję handlową, lecz można ją ustawić na stałe w kartotece kontrahenta. Będzie się automatycznie podstawiać na dokumentach.

image.thumb.png.4e0a3348e1724448e43f5963221fbed9.png

 

 

Ok, ustawiłem jak na przykładzie.

Pytania:

Co ustawić jako pola w asortymencie na zakładce Podstawowe w : Stawka VAT zakupu, Stawka Vat sprzedaży ?

Jeśli mam drugiego dostawcę z Polski, który sprzedaje mi za 23% to się "samo" ustawi na tą stawkę przy zakupie, czy to reguluję już bezpośrednio na FZ?

Link to postu
8 minut temu, Marcin Niepodam napisał:

Co ustawić jako pola w asortymencie na zakładce Podstawowe w : Stawka VAT zakupu, Stawka Vat sprzedaży ?

 Jeśli mam drugiego dostawcę z Polski, który sprzedaje mi za 23% to się "samo" ustawi na tą stawkę przy zakupie, czy to reguluję już bezpośrednio na FZ?

Wpisać stawkę, po jakiej Pan sprzedaje lub kupuje u dostawców z Polski, w przypadku niemieckiego kontrahenta, czy to podczas wystawiania FS, czy to FZ program pobierze stawkę, która przypisana jest do transakcji handlowej (Konfiguracja -> Transakcje handlowe) ustawionej w kartotece klienta.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...