Skocz do zawartości

Pobieranie wyciągów z banku + wykonywanie przelewów z nexo?

Polecane posty

Witam, znalazłem dziś temat, gdzie pytali o subiekta GT i jak łączyć wpłaty z zamówieniami... pomyślałem, więc że zapytam, a jak to jest w nexo? 
 

Spływają nam zamówienia do Zamówienia Bieżące... Każde zamówienie ma "oryginalny numer", który powtarza się w tytułach przelewów Klientów (wyjątek to szybkie płatności firmy Ecard [może jest jakaś inna firma obsługująca płatności zintegrowana z nexo?)

Widzę, że mogę pobrać historię z banku muszę tylko skongurować parser CSV (może jest szablon dla ipko?). Problemy z konfiguracją:

1) tekst oznaczający obciążenie / uznanie... W przypadku iPko kwoty są w tej samej kolumnie? różni je jedynie + dla uznania oraz - ? Wygląda to: +500 lub - 500 zł.  

Przy próbie importu, odrzuca mi bo tekst się różni... jednocześnie nie mogę zapisać parsera, bez tych pól? Czy to oznacza, że nie mogę używać tego modułu? :((((((

2) Z jakiegoś powodu mam przypisany zły bank... a nie mogę go zmienić? Bank "podstawowy" nie jest dodawany tylko stary rachunek, który już wyłączyłem (a nie mogę usunąć, bo jest używany?)

1a) Załóżmy, że będę ręcznie???? przeformatowywał kolumny, aby dostosować je do Nexo... czy mając zaimportowane wpłaty, mogę w jakiś sposób automatycznie oznaczyć Zamówienia bieżące tak aby pokazywał mi, że są opłacone i gotowe do realizacji?

1b) czy do tego służy identyfikacja? że jak to klikne powiąże mi zamówienia bieżące z wpłatami? 

 

3. Czy wprowadzając faktury z odroczonymi terminami płatności, jest jakiś sposób aby z nexo eksportować przelewy do banku? Tzn. Mam FV X... chce ją opłacić, klikam na "opłać" czy jakiś inny sposób i albo tworzy mi się "koszyk przelewów" który importuje do banku albo dowolny inny sposób, aby zarządzać tymi przelewami?  

Link to postu

W sumie pewnie przyda się zrzut ekranu. W kolumnie "wartość z linii" wszystko jest odznaczone. (może powinno być zaznaczone?). 

 

W tekst oznaczający obciążenie przepisane jest chyba dokładny tekst z kolumny 3. Próbowałem też z kolumną 4 i wpisanie w tekst oznaczający ... "+" i "-" ewentualnie może jest inny sposób ustawienia zmiennej wartości? Np -***.** lub?

 

Parser-konfiguracja.JPG

Link to postu

Jeżeli chodzi o rachunek bankowy, to proszę zweryfikować jaki wybrany jest w kontekście.

kontekst.thumb.png.2873c854681c786463169ce633266b85.png

Automatycznego podpinania wpłat pod zamówienie program nie obsługuje. Posiadamy w planach wprowadzenie takiej funkcjonalności, jednak nie w najbliższych wersjach programu.

Poniżej przesyłam również temat e-Pomocy technicznej dotyczący konfiguracji parsera CSV.

Jak skonfigurować parser CSV w InsERT nexo?

Link to postu

Witam, na 197 transakcji 197 nie umiał przypisać. Tak sobie zerknąłem co jest problemem i na potrzeby przykładu:  
Przelew to: Numer zamówienia + Imię Nazwisko 
3000 + Daniel Fikcyjny

Patrzę co mi pokazuję Nexo i mam dwóch userów Daniel Fikcyjny... chciałoby się podejrzeć czym się różnią, ale w oknie wyboru właściwego kontrahenta nie ma możliwości zobaczenia szczegółów Kontrahenta poza nazwą... a że w tym wypadku obie nazwy są identyczne, to zgaduj o co chodzi... hmm... po zaznaczeniu automatycznie zaznaczają się oba... tylko czemu jedno ma wsp. 76% a drugie 66% i czemu widzę osobno? W Klienci Daniel Fikcyjny występuje tylko raz...

Zaimportowałem drugi przelew. 

Klient: Daniel Drugi 

Przelew to 3000 x Daniel Drugi... (Nadawca Daniel Imię Drugi)

Identyfikacja pokazuje:
Kamil Baczynski 57%
Daniel Miałek 55%
Daniel Drugi 52%... 

Dlaczego mając nazwę bardzo zbliżoną (tylko drugie imię nie psuje) mam wynik jedynie 50%, gdy Klienci w ktorych NIC się nie zgadza maja wyzszy wspolczynnik? O_O
Czy przyczyną może byc że w tytule jest "tytuł przelewu: tutaj treść" i nexo oczytuje też "tytuł przelewu"?

EDIT:
1. Czy da się wtedy usunąc aby nie importował tytuł przelewu? 

2. Czy jeżeli zamiast zamówień bieżących importowałbym zamówienia jako faktury pro-forma, to może wtedy dałoby się w jakiś sposób używać tych wpłat? 

3. Do czego w sumie są te wpłaty, do obsługi stałych Klientów? którzy mają odroczone płatności i przypisane numery rachunków? Nie potrafię aktualnie wyobrazić sobie jak miałbym tego użyć.. Może wykupiłbym jakieś szkolenie, ale wygląda na to, że zapłaciłbym za to, że dowiedziałbym się "że nie da się"... 

4. Może w takim razie mogę dostawcom ustawiać terminy płatności + importując przelewy, automatycznie Nexo wyłapywało mi które faktury opłaciłem, a które ominąłem? 

 

Czy można gdzieś przeczytać nad czym obecnie trwają prace i jakie poprawki są planowane? 
 

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...