Skocz do zawartości

Zmontuj komplet - wiele sztuk za jednym razem

Polecane posty

Witam, taki scenariusz.

Mamy Produkt X=Baniak z wodą 100 l z którego robimy komplet Produktu Z (butelka litrowa) i Y (butelka trzylitrowa).

Oba komplety to defakto usługa napełniania butelek wodą. Jednak aby w sklepie internetowym była kontrola stanu magazynowego nie możemy (możemy?) zrobić tego jako usługi, więc wymyśliłem, że wprowadzę "baniak" i będę montował z niego komplety.

No i wszystko fajnie, tylko potrzebuje 100 kompletów z obu rodzajów "butelek"... a nie widzę, np. opcji "zmontuj 100 kompletów". Więc mam przed sobą 200 kliknięć aby wprowadzić dostawę... Robię to źle? czy może mógłbym to jakoś zrobić rozsądniej? może jakieś zapytanie w SQL? Ewentualnie może jest jakaś opcja? 

Niestety nie wiem co Klienci będą kupować częściej, a chciałem aby była jakaś kontrola zużycia na bazie której mógłbym kontrolować rzeczywisty koszt / zużycie środków? Ale 200 kliknięć to niestety za dużo... a jednocześnie jak nie stworzę wielu kompletów to lienci nie kupią (kupuje się tego na kilka kilkanaście sztuk jednorazowo). 

Czy jak zrobię przyjęcie magazynowe np. 50 kompletów, to on autoamtycznie ściągnie ilości z "baniaka"?

Link to postu
2 godziny temu, Jakub Z napisał:

No i wszystko fajnie, tylko potrzebuje 100 kompletów z obu rodzajów "butelek"... a nie widzę, np. opcji "zmontuj 100 kompletów".

W oknie "ZM" są 2 tabelki "Komplet" i "Zapotrzebowanie". Wystarczy wpisać 100 w kolumnie "Ilość" górnej tabelki ("Komplet")

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...