Skocz do zawartości

Biblioteka załączników w chmurze

Polecane posty

Hmm, a może coś podpowiecie jak ogarnąć się bieżąco z naszym problemem. Trzymamy załączniki w bazie danych, na filestream. Baza już ma około 8GB (bo i tak pobiera te załączniki) i wiadomo, że będzie rosnąć. O ile dla wersji głównej, nie stanowi to problemu, bo mamy pełną wersję SQL, to dla wersji developerskiej, którą mamy na Express, limit jest 10GB i będzie z nią problem. Nie wspominając już o wielkości archiwum, które powoduje także problemy nawet przy wysłaniu wam bazy do analizy. Wspominałem o tym tutaj.

Oczywiście najlepsze rozwiązanie było by rzeczywiście trzymanie w chmurze, już nie wspomnę, jakim super rozwiązaniem była by jakaś integracja z NAS od QNAP. Zastanawiam się, czy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać, biorąc pod uwagę ponad 40 aktywnych użytkowników na bazie.

Link to postu

Nasza baza za sprawą załączników pocztowych (18 GB) ma już ponad 20 GB.
Stosowne rozwiązanie jest już (no może nie takie już... bo przewidziałem i pisałem o tym problemie 2 lata temu na forum) planowane dla Gestora.

Zgadzam się z Radomiłem, że elementy biblioteki mogłyby być trzymane gdzieś na zewnątrz.
Ponadto, podobna możliwość powinna być również dla zdjęć do produktów.

Obecnie prawie nie korzystamy z zdjęć do produktu w NEXO aby nie "dokładać do pieca" z wielkością bazy danych która już na tym etapie jest problematyczna.
Mamy w planie spięcie NEXO z sklepem internetowym również w zakresie zdjęć.
W bazie NEXO mamy ok. 3 tyś produktów, do każdego chcielibyśmy mieć przyporządkowane co najmniej 5 zdjęć (dobra zasada w przypadku prezentacji w sklepie internetowym) to daje z 15 GB zakładając wielkość zdjęcia 1MB (dla łatwego rachunku). Powyższe oczywiście zakładając tylko współpracę z e-commerce, bo gdyby NEXO potraktować jako repozytorium wszystkich zdjęć jakie posiadamy (duża rozdzielczość) wówczas mówimy pewnie o pojedynczych setkach GB.

Jest szansa, że chmura również ogarnie zdjęcia do produktu a nie tylko bibliotekę?
Swoją drogą teraz tak myślę, że zdjecia do porduktów mogłyby być (a nawet powinny) prezentowane w Bibibliotece, ewentualnie można byłoby to podzielić na 2 zakładki (dokumenty/galeria). Obecność zdjęć w bibliotece dałaby komfort ich wyszukiwania po nazwie, zbiorczego kasowania, zmiany nazw itd.

Zatem jest szansa, ze wrzucicie je (zdjęcia) do biblioteki (wprost lub na drugiej zakładce)?

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
  • Lubię to 1
Link to postu
23 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Hmm, a może coś podpowiecie jak ogarnąć się bieżąco z naszym problemem.

Obawiam się, że w tej chwili nie mamy na to żadnej rady. Dopóki nie umożliwimy w bibliotece podłączania alternatywnych miejsc przechowywania danych (w chmurze czy gdzie indziej), to nie będzie się dało tego rozwiązać. Rozważamy taką opcję, żeby umożliwić tam dodawanie własnych pluginów łączących z miejscem przechowywania plików. 

 

Cytat

Jest szansa, że chmura również ogarnie zdjęcia do produktu a nie tylko bibliotekę?

(...)

Zatem jest szansa, ze wrzucicie je (zdjęcia) do biblioteki (wprost lub na drugiej zakładce)?

Pana sugestie są oczywiście bardzo słuszne, ale zdjęcia towarów są w tej chwili odrębnym bytem i nie jestem w stanie udzielić tu konkretnej odpowiedzi. Możliwe, że w przyszłości będziemy chcieli je włączyć do biblioteki załączników i wtedy owszem, wszystkie nowe funkcje biblioteki będą dostępne także w zdjęciach towarów. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...