Skocz do zawartości

Osoba kontaktowe za ZK, OE, ...

Polecane posty

Może nie umiem znaleźć a może takiej możliwości nie ma więc postanowiłem napisać :)

Dobra byłaby możliwość dodania pola "Kontakt zamówienie" - czyli osoby odpowiedzialnej w danej firmie za dane ZK, FS, ZD, FZ, OE, ...

osoba_odpowiedzialna_za_zk.thumb.jpg.b986ad73bd8112abf0c1b91737f696fa.jpg

Problem polega na tym, że w szablonach autotektów w wiadomościach i smsach jest możliwość wyboru albo nazwy klienta albo przedstawiciela podstawowego, nie zawsze jednak zamówienie czy oferta jest realizowana z podstawowym przedstawicielem i dobrze jakby autoteksty podstawiały dane wybranego wcześniej kontaktu.

wysylka_email_sms.thumb.jpg.88554acaf9645994bf52c1d916fd3335.jpg

Na koniec takie pytanie czy można w szablonach zastosować instrukcję warunkową IF ? Przykładowo:

if(<imie klienta> == ''){
	echo 'Firma <nazwa klienta>';
}
else{
	echo 'Pan <imie klienta> <nazwisko klienta>';
}

Wiem, że można tutaj jeszcze zagłębić się w Pan / Pani, etc.. ale nie w tym rzecz teraz :) 

Chodzi o to, że szablon wiadomości / sms jest utworzony jeden a wiadomo, że w kartotece Klientów pojawiają się zarówno firmy jak i osoby prywatny

Czy jest jakiś modyfikator imienia (odmiana przez przypadki) ? W kartotece wiadomo, że imię mamy podane w mianowniku a czasami przydałoby się odmienić...

Link to postu

Witam,

W wersji 17 nexo w ofercie będzie możliwość wskazania Przedstawiciela klienta. Niestety nie zdążymy już w tej wersji dodać autotekstów odnoszących się do tego wskazania. Przedyskutujemy jeszcze wprowadzenie podobnego pola w innych typach dokumentów.
W temacie autotekstów. Nie planujemy obsługi automatycznej odmiany przez przypadki podczas wstawiania autotekstów. Pewnym rozwiązaniem może być uzupełnienie pola "Powitania" w danych klienta w sekcji CRM nazwą w odpowiedniej formą. W szablonach można użyć odpowiedni autotekst.
Bardziej zaawansowane autoteksty, w tym zawierające instrukcje warunkowe, można dodać za pomocą mechanizmu punktów rozszerzeń. Wymaga to posiadania programu w wersji PRO i napisania algorytmu w jednym z języków technologii .net. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji Sfery (link do SDK: http://www.insert.com.pl/download/57619790/pub/demo/InsERT_nexo/nexoSDK.exe )

Link to postu

Dziękuje za odpowiedź :) Na kiedy planowana jest premiera wersji 17 ? Wydaje mi się, że tak jak wspomniałem wcześniej każde zamówienie w przypadku większych firm może być przypisane do innej odpowiedzialnej osoby z danej firmy. Więc uzasadnionym tutaj wydaje się, żeby autoteksty pozwalały na komunikację z konkretną odpowiedzialną osobą za dane zamówienie czy fakturę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...