Skocz do zawartości

NIP, Faktura na osobę prywatną

Polecane posty

Hej

Wiem, że temat jest wałkowany co jakiś czas ale z racji, że na forum Subiekta zapytać się nie mogę (nie mogę założyć postu) to pytam tutaj bo w sumie temat połączony.

Do obsługi transakcji z allegro używam sello i subiekta. Wszystko śmiga aż miło, automatyzacja coraz fajniejsza i z tą automatyzacją mam mały problem.

Co jakiś czas trafia się klient który życzy sobie fakturę na osobę prywatną czyli bez NIP. Na ten moment wszystko mam powiązane, klient detaliczny paragon imienny i wydruk z drukarki fiskalnej, firmy faktura i śmiga. No i jak się trafi taki jegomość to na szybko nie mogę tego wyłapać. Chciałbym aby np w subiekcie na liście faktur był widoczny NIP kontrahenta ale grzebię już któryś raz i nie widzę takiej opcji.

Znalazłem raport który to pokazuje ale codziennie trzeba by to odpalać i weryfikować czy aby się taki jegomość nie trafił. Wiem, że zaraz dostanę odpowiedź "wszystko puszczaj przez drukarkę fiskalną" ale to nie przejdzie :)

Pytanie więc:

Czy ktoś wie jak w subiekcie zrobić tak żeby na liście rozróżnić kto to firma, a kto Detal co się boi że mu paragon wyblaknie :)

Link to postu

Do niedawna się dało tzn, jest blokada która nie pozwala na zapis faktury bez NIP i w tym momencie Subiekt zmuszał do zamiany na paragon imienny i dopiero potem faktura do paragonu.

Niestety kilka miesięcy temu zauważyłem, że ta blokada przestała działać. Załacza się sporadycznie i raczej nie wtedy co trzeba. Ale możesz sróbować:

 

http://www.forumsubiekta.pl/subiekt/blokada-wystawiania-faktur-detalicznych/

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...