Skocz do zawartości

Wydłużone wystawianie faktur

Polecane posty

Witam, mamy następujący problem z Subiektem NEXO Pro:

strasznie długo czasu zajmuje nam wystawianie faktur. Problem dotyczy wystawiania faktur realizowanych na podstawie ZK (bez rezerwacji). Klikamy na ZK "Zrealizuj" następnie jak dajemy "Zapisz" fakturę to program kręci około 1-2min, zanim wskoczy okienko druku. Dziwne w sprawie jest to, że czasami działa normalnie a czasami zamula do granic wytrzymałości. Na tym samym serwerze mamy też drugą bazę danych Subiekta (z innej firmy), łączymy się w ten sam sposób i pomimo tego że jest 7-8 razy większa działa zdecydowanie szybciej. Proszę o pomoc / wskazówki. 

Link to postu
Czy oba podmioty pracują na tej samej wersji nexo? Szczegóły w artykule e-Pomocy technicznej: InsERT nexo - Jak sprawdzić wersję programu?.
Dobrze byłoby też, gdyby udostępnił Pan mapę powiązań tego ZK, do którego FS długo się zapisuje. Czy są zlecenia do dostawców powiązane z tym ZK?
 
1.png.11d32960e61a05730619150c79fcfae8.png
 
2.png.e2d313f5385bfbfdcacb5e786e319c65.png
Link to postu

Co do mapy powiązań, to rzeczywiście jest ona DUŻA! Sytuacja wygląda tak - do Nexo trafiają ZKi (bez rezerwacji). Następnie jest robione jedno zamówienie do dostawcy, które np. obecnie obejmuje 150 pozycji. Na podstawie zamówienia jest robiony FZ/PZ i dalej towar jest fakturowany poprzez realizację ZK jak faktur. To jak widzę powoduje sporą mapę powiązań. Można temu jakoś zaradzić? Nadal zastanawiające jest, dlaczego raz baza chodzi normalnie, a raz maksymalnie zwalnia. 

Edytowane przez Kamil Kuśnierek
Link to postu
15 godzin temu, Kamil Kuśnierek napisał:

obecnie obejmuje 150 pozycji

Z mojego doświadczenia, to jest klucz. Prędkość operacji na dokumentach, spada diametralnie z ilością pozycji :( U nas dałem zalecenie dla użytkowników, do rozbijania dokumentów na maks 50 pozycji. Nawet w systemach wspierających automatyczne RW/PW, zaprogramowałem limity do 50 pozycji.

Link to postu
W takim razie będziemy potrzebowali danych do analizy. Dane należy przesłać przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję pod numerem INS-472973. Proszę w formularzu przesłać również informację, jakie dokumenty realizują się tak długo (konkretne numery ZK).
 
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...