Skocz do zawartości

Obliczanie składnika płacowego, względem parametru pracownika

Polecane posty

W naszej firmie prowadzimy możliwość ubezpieczenia Medicover, co zapewne znacie. Pracownik może wybrać spośród kilku poziomów pakietu plus rozwinięcia na rodzinę, co daje nam kilka wariantów wartość składnika płacowego. Obecnie kadrowa ma to wprowadzone ręcznie w umowie pracownika, ale chcielibyśmy to poprawić, aby obliczało się automatycznie na podstawie parametrów. Jeśli moje zrozumienie systemu jest odpowiednie, to moglibyśmy zrobić to tak:

- dodać pole własne pracownika, ze słownikiem poziomów pakietu medicover

- zmodyfikować składnik płacowy aby wyliczał się na podstawie definicji i tam wybrać (o ile się da) to pole własne i na podstawie jego wyliczać co miesiąc

Czy to jest dobry i realny do wykonania plan?

Link to postu

Ok, sprawdziłem Sobie wasz poradnik w temacie:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2350,jak-stworzyc-premie-procentowa-na-podstawie-skladnika-parametrycznego-przypisanego-do-skladnika-placowego-w-programie-gratyfikant-nexo.html

I teraz, jeśli dobrze zrozumiałem:

- robię tyle składników parametrycznych ile mam wersji Medicover

- podpinam składnik parametryczny - i tu mam problem, bo musiałbym go podpiąć do pracownika/umowy. Jest opcja Ustaw wartość na umowach, ale ona pozwala na przypisywanie do całych grup, a u nas Kowalski z jednego działu ma pakiet podstawowy, a Nowak z tego samego działu, pakiet rozszerzony - dlatego w sumie szukałem rozwiązania przez pole własne na pracowniku albo umowie, aby było łatwe i szybkie do konfiguracji.

 

 

Link to postu

Powtórzę za klasykiem kina: Możliwości jest wiele... bardzo wiele... multum... mnóstwo.

Ja bym zrobił jeden składnik parametryczny, w którym należałoby określić "poziom ubezpieczenia" (od 1 do n) i jeden definiowalny oparty na tym parametrycznym w postaci wielokrotnie zagnieżdżonej funkcji "jeżeli".

Pana twierdzenie "Jest opcja Ustaw wartość na umowach, ale ona pozwala na przypisywanie do całych grup" - jest nieprawdziwe. Jak najbardziej można dla każdego ustawić indywidualną wartość - w tym przypadku składnika parametrycznego.

Link to postu
14 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Powtórzę za klasykiem kina: Możliwości jest wiele... bardzo wiele... multum... mnóstwo.

No dlatego nam by najbardziej pasował jakiś słownik w pracowniku, umowie. Tylko, że w definicja składnika płacowego, nie widzę parametrów związanych z pracownikiem lub umową, a o polach własnych zaawansowanych nie wspomnę. Oczywiście mamy wersję PRO, więc można by skorzystać ze skryptu ale za cholerę nie wiem, gdzie go utworzyć, bo nie ma tego w dokumentacji, nie znajduje nic ogólnie też w pomocy, jakby tu można prosić o nakierowanie, to mogła by być super droga, SQL u mnie na luzie, z C# Sobie poradzę, Sferę znam już bardzo dobrze.

 

12 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Pana twierdzenie "Jest opcja Ustaw wartość na umowach, ale ona pozwala na przypisywanie do całych grup" - jest nieprawdziwe. Jak najbardziej można dla każdego ustawić indywidualną wartość - w tym przypadku składnika parametrycznego.

Wynika ono z kształtu okienka, które znalazłem i tu nie ma indywidualnie. Sprawdzałem też z poziomu umowy. Ja to muszę potem wyjaśnić kadrowej, aby to jakoś łatwo podpinała, aczkolwiek, wersja sugerowana przez mnie, z dynamicznym składnikiem płacowym, wydaje mi się zdecydowanie wygodniejsza. Gdybyście mieli jakiś przykład, lepszy w dokumentacji do składnika parametrycznego, też byłbym wdzięczny.

image.png.8d8dab8f6baad3b47f94d73f0cdfcbaa.png

Link to postu

Okienko, które Pan pokazuje to pierwszy krok kreatora z danymi domyślnymi do dalszych kroków. Czemu nie nacisnął Pan "DALEJ"?

Może gdy je Pan zobaczy zrezygnuje Pan ze składników sferycznych.

Pole słownikowe w pracowniku musiałaby kadrowa obsługiwać dla każdego pracownika z osobna, a wspomniany kreator jest chyba 100 razy wygodniejszy.

Edytowane przez Jacek Filipkiewicz
Link to postu
23 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Okienko, które Pan pokazuje to pierwszy krok kreatora z danymi domyślnymi do dalszych kroków. Czemu nie nacisnął Pan "DALEJ"?

Nie zawsze mam odwagę klikać na pałę DALEJ, bo to do różnych skutków prowadzi w NEXO :) Odpaliłem DEV i ok potwierdzam. Przepraszam, zwracam honor. Na przeprosiny GIF z kotkiem ;)

tenor.gif.8018be6e92f00f405480830e30e47e4f.gif

32 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Może gdy je Pan zobaczy zrezygnuje Pan ze składników sferycznych.

No ok, widzę jak to działa. Jest ok. Tylko teraz tak, kombinacji u nas wychodzi 10. Co oznacza albo 10 składników sferycznych, albo tak jak Pan proponował, sterowanie wartością 1-10. Trochę to kłopotliwe do okiełznania.

37 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Pole słownikowe w pracowniku musiałaby kadrowa obsługiwać dla każdego pracownika z osobna, a wspomniany kreator jest chyba 100 razy wygodniejszy.

No właśnie zmiany są wprowadzane najczęściej indywidualnie, jeśli ktoś dołącza, odłącza, albo zmienia pakiet, stąd nasz pomysł na pole własne słownikowe, gdzie wybiera się pakiet ładnie z listy na pracowniku. Wtedy też można ładnie wyświetlić i wygenerować listę pracowników z informacją o jego pakiecie, do kontroli faktury z Medicover, a może nawet pójść o krok dalej i zrobić raport ze stawkami przypisanymi do pracowników (ale to w dalszej perspektywie, jak dodać zapytanie SQL do słownika zaawansowanego pola własnego).

Rozmawiałem tez z kadrową na temat komfortu korzystania i jej zdecydowanie wygodniej ustawiało by się taki parametr na pracowniku. Po za tym odznaczenie go na pracowniku i ponowne przeliczenie wynagrodzenia, będzie chyba szybsze, niż znalezienie składnika, odpalenie zmiany jego wartości na umowie, znalezienie pracownika, zmiana wartości na odpowiednią i  wtedy dopiero przeliczenie wynagrodzenia. Stąd wziął się nasz pomysł na dynamiczny składnik płacowy, możliwe, że nie pierwszy :)

Link to postu

No chciałbym wiedzieć, jak ustawić wartość dynamiczną składnika płacowego, na podstawie pola własnego zaawansowanego w pracowniku. Jak już wspomniałem wcześniej, w Edytorze definicji, nie widzę możliwości pobierania danych z pracownika. Co do skryptu, nie mam za bardzo informacji, jak je obsługiwać, w dokumentacji - jak znam życie, pewnie gdzieś jest, ale trzeba wiedzieć jak szukać, ja jak widać, źle szukam :P No teraz jeszcze znalazłem coś, co może być rozwiązaniem dla mnie, czyli ProceduraSkladowa. I to chyba będzie dla mnie, jeśli to działa, jak myślę, że działa - po prostu tworzę w bazie danych procedurę, która zwraca mi wartość na podstawie parametrów, które wszystkie wy wysyłacie, zgadza się?

image.png.2be350a6d69516700369ca973d2dbe07.png

 

Link to postu

Dokładnie tak :)
Wystarczy napisać w bazie danych procedurę zgodną z zamieszczonym w helpie przykładem, która będzie wyliczała wartość nominalną składnika (np. na podstawie pól własnych pracownika). Oczywiście, można też stworzyć składnik sferyczny, który robiłby to samo, ale ProceduraSkladowana wydaje się prostsza do realizacji.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...