Skocz do zawartości

Problem z korektą do nie istniejącego dokumentu

Polecane posty

Witam

Mam do wprowadzenia korektę do nieistniejącego dokumentu, ta korekta jest rabat na ceny zakupowe.

Zauważyłem, że są różne warianty przy wpisywaniu ilości i rabatu, i różnie to wylicza.

Nie mam pojęcia jaka jest odpowiednia forma aby uzyskać tylko zmiany cen w historii

Przy różnych opcjach wpisu tak jak  1 lub 2 lub 3, generuje się ruch asortymentu a nie o to mi chodzi chyba, że dam status dokumentu na odłożenie przyjęcia towaru i odebrania usług.

Pozdrawiam

-- image.thumb.png.6ca413f3679fee7be9bec069214bc81d.png


Link to postu

Ale jaki efekt chce Pan osiągnąć? Ceny zakupu mają zostać obniżone z rabatem 10%? Przedstawił Pan trzy różne sytuacje:

1. Rabat został usunięty, co zwiększa cenę po korekcie, ale ruchu asortymentu brak.

2. Towar wraca na magazyn.

3. Towar zostaje przyjęty na magazyn.

Jak sprawdzić ruch towaru na magazynie w programie Subiekt nexo?

Link to postu
3 minuty temu, Przemysław Werner napisał:

Ale jaki efekt chce Pan osiągnąć? Ceny zakupu mają zostać obniżone z rabatem 10%? Przedstawił Pan trzy różne sytuacje:

1. Rabat został usunięty, co zwiększa cenę po korekcie, ale ruchu asortymentu brak.

2. Towar wraca na magazyn.

3. Towar zostaje przyjęty na magazyn.

Jak sprawdzić ruch towaru na magazynie w programie Subiekt nexo?

Witam.

Po prostu dostałem jedną korektę z całościową kwotą po rabacie na wszystkie faktury zakupowe od początku roku.

Problem jest taki, że ta korekta jest na jedną pozycję(ogólna kwota po rabacie X%, nie jest wyszczególnione po kolei na każdą pozycję) a ja muszę wprowadzić jako korekta do dokumentu nie istniejącego, wziąć spisać wszystkie pozycje z tych faktur zakupowych i dodać ten rabat X% na każdą z osobna pozycje, ponieważ nie mam do każdej faktury zakupowej korekty.

Efekt jaki chce osiągnąć to, żeby w historii cen było widoczne, że w marcu była cena X a w listopadzie bo korekcie jest cena  minus X% rabatu bez żadnego ruchu asortymentu.

Pozdrawiam

 

Link to postu

Czy nie pisze Pan przypadkiem o tej samej sytuacji?

Jeżeli cały czas piszemy o tej samej sytuacji, to powinien Pan korygować każdy wprowadzony dokument z osobna, mając je wprowadzone do programu. Korekta do nieistniejącego dokumentu nie może Panu posłużyć w tym przypadku jako korekta zbiorcza - „W programie nie ma korekty zbiorczej dla faktur". 

Korekta do nieistniejącego dokumentu może się przydać w przypadku, gdy dokumenty nie zostały dodane do programu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...