Skocz do zawartości

Rozrachunki

Polecane posty

Witam,

Kolejny dzień walki z firma Insert poprzez forum. Nie działają rozrachunki, ogólnie problem miał być rozwiązany z wersją 27.1.0, ale nie jest. Jedyne co zostało poprawione to zapis rozrachunku, print z wyciągu bankowego:

image.png.9e7ea9fd9f04bf93778e74aad1882373.png

Poprzednio program wpisywał 31-08-2019, teraz wpisuje 20-09-2019, ale jak przejdę do sprzedaży to mam pusto:

image.png.6538697812e687f7d4e947d41eac3e4e.png

Ale podepnijmy ręcznie:

image.png.b0d5cc46d2f85338593c45ca33b5a63d.png

 

W czym problem jest tym razem??

 

Link to postu
31 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

W czym problem jest tym razem??

Komunikat wyraźnie informuje użytkownika, w czym jest problem. Dodaje Pan zapis w ewidencji VAT sprzedaży i próbuje podpiąć rozrachunek „Spłata należności”, która ma rozliczyć „Należność”, co jest błędem. Proszę stworzyć/podłączyć rozrachunek typu Należność, a następnie rozliczyć to ze spłatą należności.

 

25 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

O takiego komunikatu jeszcze nie maiłem:

Proszę spróbować zawęzić okres wyszukiwania (Data powstania). 

Link to postu

Ja nie chcę tworzyć ręcznie rozrachunku, ja chcę kliknąć w wyciągu bankowym której faktury dotyczy płatność i rozrachunek ma się utworzyć sam. Chodzi o to że program sam tworzy rozrachunek którego nie ma w sprzedaży (w sensie rozrachunek jest ale nie podpięty do faktury sprzedaży) zaraz powrzucam kolejne printy. Ok faktycznie pomyliłem się i wybrałem nie tą opcję w pierwszym poście. 

Link to postu

Proszę bardzo mamy fakturę nierozliczoną:

image.png.94d623b6b7a2382e62fb682a3a445319.png

W wyciągu zaznaczam która to faktura:

image.png.b9532737f9145c71ec74a11913d33415.png

W rozrachunkach widzę rozliczenie:

image.png.5732b7d3167b5bf49f442b9951dc9db9.png

A na fakturze sprzedaży:

image.png.65c761030bcda4014a67a9b09836709d.png

Dlaczego faktura się nie podpina? A dla zoobowiązania wygląda to tak:

image.png.4a7b32e50aca5a1d6a42582fabdfa696.png

Niezależnie co wybiorę sprzedaż nie podpina rozliczenia, a jeszcze kilka miesięcy temu wszystko ładnie działało.

 

Link to postu

Jak powstał rozrachunek z tej FS? Jeżeli w zapisie rozrachunek jest wskazany na brak to oznacza że nie został stworzony poprzez zapis w kpir/ewidencji vat. W pierwszym poście zostały pokazane zrzuty ze wskazanym błędnie typem rozrachunku, więc nie można określić Pana postępowania. Proszę napisać od samego początku jak dokument, z którym jest problem został wprowadzony do programu i skąd wziął się rozrachunek.

Edytowane przez Tomasz Kasprzak
Link to postu

No przecież opisałem:

1. Jest wprowadzona faktura bez rozrachunku i wyciąg bez rozrachunku, czyli zaczynamy od 0:

19 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

Proszę bardzo mamy fakturę nierozliczoną:

image.png.94d623b6b7a2382e62fb682a3a445319.png

2. Otwieram wyciąg bankowy na którym mam płatność za tą fakturę i wybieram właściwą, nie ma znaczenia czy wybieram spłata należności czy zoobowiązanie:

19 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

W wyciągu zaznaczam która to faktura:

image.png.b9532737f9145c71ec74a11913d33415.png

3. po zapisaniu program tworzy automatycznie rozrachunek, ale nie dowiązuje do do Faktury sprzedaży:

20 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

A na fakturze sprzedaży:

image.png.65c761030bcda4014a67a9b09836709d.png

Mógłbym to wytłumaczyć szybciej i prościej telefonicznie ale jakiś ...... pozbawił klientów takiej możliwości. 

 

 

Link to postu

Nie odpowiedział Pan na moje pytanie. 

30 minut temu, Tomasz Kasprzak napisał:

Jak powstał rozrachunek z tej FS? 

Jeżeli rozrachunek powstał w Subiekcie nexo, a następnie FS została zadekretowana za pomocą schematów dekretacji, w którym to schemacie nie ma zaznaczonej funkcji podłączenia rozrachunku to program nie ma na jakiej podstawie podpiąc rozrachunku.

 

19 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

Mógłbym to wytłumaczyć szybciej i prościej telefonicznie ale jakiś ...... pozbawił klientów takiej możliwości. 

Specjalistyczne rozwiązywanie problemów wymaga wykupienia usługi teleKonsultant co zalecam :)

Edytowane przez Tomasz Kasprzak
  • Lubię to 1
Link to postu

Jak rozrachunek powstał w subiekcie? W rachmistrzu nie w subiekcie, rozmawiamy o rachmistrzu.

Faktura została wprowadzona w subiekcie i zadekretowana automatycznie do rachmistrza, ale bez rozrachunku, niech Pan zobaczy:

Nie ma rozrachunku dla tej faktury (pierwsza literka N oznacza nierozliczona):

47 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

Proszę bardzo mamy fakturę nierozliczoną:

image.png.94d623b6b7a2382e62fb682a3a445319.png

Klikam w wyciągu na właściwą fakturę i rachunek jest tworzony automatycznie:

48 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

Dlaczego faktura się nie podpina? A dla zoobowiązania wygląda to tak:

image.png.4a7b32e50aca5a1d6a42582fabdfa696.png

Pierwsza literka R oznacza rozliczona zarówno i faktura jak i wypłata,

Ale faktura mi się podświetla na czerwono bo tak mam warunkowanie ustawione i jak wejdę w fakturę (nie w KPiR tylko Ewidencja Vat Sprzedaży) to mam puste pole:

51 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

A na fakturze sprzedaży:

image.png.65c761030bcda4014a67a9b09836709d.png

Ja nie posługuje się nigdzie KPiR. Nie muszę dekretować dokument żeby go sobie podpiąć do rozrachunku.

 

Ja chcę tworzyć rozrachunki po wyciągu nie po dekretacji, tak jak to robiłem do tej pory. Na temat płatnego telekonsultanta już się wypowiedziałem, jak zadzwoni do mnie Insert żebym opłacił abonament też powiem, że nie mogę rozmawiać bo Insert nie ma u mnie wykupionej usługi telekonsultanta.

To Wy coś popsuliście w programie i ja mam jeszcze płacić żeby wam zgłosić usterkę programu, nawet jak coś się przestawiło po aktualizacji to ja nie muszę mieć wiedzy na ten temat gdzie teraz kliknąć żeby funkcjonalność programu działała.

Mam inne programy i tak mogę się dodzwonić, mało tego konsultant nawiązuje połączenie przez TeemViever i sprawdza co się stało. Rozwiązanie problemu zajmuje maks 30 minut a nie dwa dni.

Link to postu

1. Jeżeli pracuje Pan na Subiekcie nexo na wspólnej bazie z Rachmistrzem to w standardzie program generuje rozrachunek po zapisaniu FS (wyjątkiem jest praca bez rozrachunków w Su nexo, ale to wymaga oddzielnej konfiguracji.

2. Jeśli dekretuje Pan automatycznie bez podpięcia rozrachunku to system nie ma jak powiązać go z zapisem w ewidencji. Faktura  jest nierozliczona co oznacza, że jest stworzony rozrachunek, więc proszę zastosować się do poleceń z poprzedniego postu.

Link to postu

Ad. 1 Gdzie jest wygenerowany rozrachunek, w której zakładce go znajdę?

Ad. 2 

5 minut temu, Tomasz Kasprzak napisał:

Faktura  jest nierozliczona co oznacza, że jest stworzony rozrachunek

Ewidentnie mnie to przerasta, dla mnie jest to nie logiczne. to jak jest faktura rozliczona to nie ma rozrachunku? 

 

Dobra konkretnie, bo już 2 dzień walczę z Wami, chce w wyciągu w Rachmistrzu sobie kliknąć i chcę żeby powstał rozrachunek automatem do właściwej faktury, tak miałem ustawione i tak to działało od 5 lat współpracy i chcę żeby to tak działało. Co mam zrobić? 

Link to postu

3 dzień walki. Jak kupowałem program to zostało to ustawione w ciągu 30 minut.

Pytam kolegów konsultantów, czyli po aktualizacjach już nie da się tak zrobić? A jeżeli się da to proszę o instrukcję gdzie co ustawić.

Dla przypomnienia, do tej pory miałem tak że w wyciągu bankowym zaznaczałem za która fakturę jest płatność, powstawał rozrachunek automatycznie i w ewidencji VAT sprzedaży zaznaczona faktura miała uzupełnione pole rozrachunek. A po aktualizacji rozrachunek powstaje ale nie podpina do go faktury.

Taka konfiguracja poleciała mi po którejś aktualizacji w okolicach sierpnia/września. Więc zakładam że programiści coś poprawiali w tym okresie z rozrachunkami i program wczytał nową konfigurację (domyślną) bo się pewnie nazwy zmiennych zmieniły i algorytm. Chciałbym żeby ktoś mi to teraz naprawił.

Link to postu
12 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

3 dzień walki. Jak kupowałem program to zostało to ustawione w ciągu 30 minut.

W postach powyżej została wyjaśniona przyczyna opisanej sytuacji.

12 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

Pytam kolegów konsultantów, czyli po aktualizacjach już nie da się tak zrobić?

Aktualizacje nie mają na to wpływu.

15 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

Dla przypomnienia, do tej pory miałem tak że w wyciągu bankowym zaznaczałem za która fakturę jest płatność, powstawał rozrachunek automatycznie i w ewidencji VAT sprzedaży zaznaczona faktura miała uzupełnione pole rozrachunek.

Tak jak już zostało to wcześniej wspomniane, zależy to od schematu dekretacji i trybu dekretacji rozrachunków.

13 minut temu, Miłosz Łapczyński napisał:

Taka konfiguracja poleciała mi po którejś aktualizacji w okolicach sierpnia/września. Więc zakładam że programiści coś poprawiali w tym okresie z rozrachunkami i program wczytał nową konfigurację (domyślną) bo się pewnie nazwy zmiennych zmieniły i algorytm. Chciałbym żeby ktoś mi to teraz naprawił.

Pomoc przy konfiguracji programu oraz analizy problemu wymaga usługi teleKonsultant.

Rachmistrz nexo - Opis pól widocznych przy tworzeniu schematu dekretacji.

Subiekt nexo - Mapa powiązań, czyli analiza i weryfikacja dokumentów powiązanych

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...