Skocz do zawartości

Kompensata

Polecane posty

Mam problem ze zrobieniem kompensaty między FV w Subiekcie a Rachmistrzem. Wszystko jest prawidłowo wprowadzone a program nie widzi kompensaty. Nie wykazuje tego kontrahenta jakoby miał jakieś powiązane dokumenty do skompensowania. Były już w tym roku robione kompensaty i nie było problemu. Może to problem po zainstalowaniu nowej wersji 1.60.SP1. Faktury są z grudnia 2019, a kompensatę chcę zrobić w styczniu 2020.

 

Edytowane przez Monika Kucharczyk
Link to postu

Pani Moniko, tak jak @Daniel Kozłowski napisał, Rachmistrz nie obsługuje rozrachunków. Wprowadzenie dokumentu zakupowego w księdze Rachmistrza nie tworzy z takich zapisów rozrachunków. Kompensata, która jest w Subiekcie, dotyczy modelu rozrachunkowego.

W takim przypadku należałoby wprowadzać zakupu jako FZ w Subiekcie - wtedy miałaby Pani do nich rozrachunki i mogła kompensować, a w oparciu o schematy importu tworzyć do FZ wpisy w księdze i ewidencji VAT.

  • Lubię to 1
Link to postu

Ale do tej pory zawsze tak robiłam, kompensata przez program Subiekta i Subiekt widział dla którego kontrahenta są powiązane dokumenty. Nigdy nie było problemu. U nas sporo jest takich kompensat. Więc nie bardzo rozumiem, dlaczego teraz coś jest inaczej? Nawet jak w Subiekcie wejdę w fakturę sprzedaży którą chcę skompensować i ustawiając się na niej prawym przyciskiem pokaż powiązane rozrachunki pokazuje mi tą wprowadzoną kosztową dla tego kontrahenta. Zaznaczam że dla innych kontrahentów mam możliwość zrobienia kompensaty, tylko dla tego jednego nie.

Link to postu
10 godzin temu, Monika Kucharczyk napisał:

Ale do tej pory zawsze tak robiłam, kompensata przez program Subiekta i Subiekt widział dla którego kontrahenta są powiązane dokumenty. Nigdy nie było problemu. U nas sporo jest takich kompensat.Więc nie bardzo rozumiem, dlaczego teraz coś jest inaczej? 

Najwyraźniej robi Pani zupełnie coś innego niż opisuje - dla rozwiania wątpliwości proszę pokazać co Pani robi.

 

10 godzin temu, Monika Kucharczyk napisał:

Nawet jak w Subiekcie wejdę w fakturę sprzedaży którą chcę skompensować i ustawiając się na niej prawym przyciskiem pokaż powiązane rozrachunki pokazuje mi tą wprowadzoną kosztową dla tego kontrahenta. Zaznaczam że dla innych kontrahentów mam możliwość zrobienia kompensaty, tylko dla tego jednego nie.

To co Pani opisuje (tak to rozumiem) to NIE jest kompensata w rozumieniu funkcjonalności programów Insertu i księgowości - jest to po prostu skojarzenie przez rozliczenie należności z zobowiązaniem - kompensaty to dodatkowe dokumenty tworzone w module "Kompensaty". Dla pewności jaki wyżej proszę pokazać o czym rozmawiamy.

Link to postu

Zgadzam się jest to skojarzenie przez rozliczenie należności  z zobowiązaniem. Robiłam to w Subiekcie-Widok-Rozrachunki-Kompensaty-Dodaj- i tutaj po wpisaniu kontrahenta mogłam skojarzyć dokumenty sprzedaży z Subiekta z dokumentami z Rachmistrza zakupowymi. Teraz pomimo dokumentów które mogłyby być skojarzone nic się nie wyświetla dla kontrahenta przy którym chcę skojarzyć dokumenty. Po rozwinięciu listy kontrahentów program tutaj sugeruje kontrahentów dla których są jakieś dokumenty do skojarzenia. Już sobie poradziłam dodając jak Pan sugerował w Subiekcie zobowiązanie, ale do tej pory zawsze to robiłam tak jak opisywałam wyżej. Tym bardziej że u nas inna osoba obsługuje Subiekta a inna Rachmistrza.

 

Link to postu
Dnia 28.01.2020 o 11:51, Monika Kucharczyk napisał:

Robiłam to w Subiekcie-Widok-Rozrachunki-Kompensaty-Dodaj- i tutaj po wpisaniu kontrahenta mogłam skojarzyć dokumenty sprzedaży z Subiekta z dokumentami z Rachmistrza zakupowymi.

Jak napisałem w pierwszej odpowiedzi i potwierdził Radek - nigdy tak Pani nie robiła, po prostu nie ma takiej możliwości, gdyż program Rachmistrz GT nigdy nie obsługiwał rozrachunków.

Jedyna możliwość jaką widzę, to taka, że wcześniejsze dokumenty były wprowadzane w Subiekcie (tam tworzyło się zobowiązania) i następnie dokument ten był importowany do Rachmistrza.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...