Skocz do zawartości

Problem z drukowanie paragonów imiennych

Polecane posty

Mam nietypowy problem z drukowaniem paragonów imiennych - wszystkie inne dokumenty drukują się bez tego błędy. Posiadam drukarkę Brother MFC-L869OCDW, w subiekcie dla wzorca wydruku ustawiony parametr papieru poprawnie na drukarkę Brothera, source (podajnik) Taca 1. Po kliknięciu drukowania, drukarka zaczyna drukować paragon, a na wyświetlaczu wywala błąd "Brak papieru MP - uzupełnij papier w tacy MP". Paragon jest wydrukowany, ale drukarka jest zblokowana do momentu naciśnięcia na niej "X" - anulowania błędu. Jeżeli drukujemy kilkanaście paragonów imiennych to po wypluciu każdego wydrukowanego paragonu trzeba klikać "X" bo inaczej nie zacznie drukować. Inne dokumenty, typu faktury, kopie paragonów, zwroty itp drukuje normalnie. Tylko z paragonem imiennym są problemy. Spotkał się już ktoś z takim problemem? Macie jakieś sugestie? 

 

Edytowane przez Marcin Szymeczko
Link to postu
15 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę zaktualizować wzorce standardowe (główne menu->Operacje->Aktualizuj wzorce standardowe), jeśli nie pomoże proszę powielić wzorzec standardowy i zmienić ustawienia papieru (zaznaczyć "No Printer") w parametrach wzorca wydruku.

Korzystam z innego wzorca wydruku niż standardowy, ale na standardowym dzieje się to samo. Powieliłem też standardowy wzorzec, zaktualizowałem je i zmieniłem na "no printer". Błąd cały czas wyskakuje. Przeprowadziłem kilka testów i problem jest w tym, że subiekt wysyła do druku notorycznie dwa dokumenty - nie wiem tylko dlaczego. Dla paragonu imiennego mam ustawioną liczbę kopii na 1. Sprawdziłem kilka konfiguracji i wygląda to tak:

1. Ustawiona liczba kopii 1, podajnik "taca 1", tworzę nowy PAi i drukuję, drukarka wypluwa paragon i wywala błąd o braku papieru, muszę anulować "X" drukowanie by odblokować drukarkę

2. Jak powyżej, ale wkładam papier dodatkowo do podajnik ręcznego. Drukarka drukuje pierwszą stronę z TACY1, a drugą stronę z podajnik ręcznego (błędu brak). Subiekt z niewiadomych mi przyczyn puszcza na drukarkę dwa dokumenty, jeden na podajnik ustawiony w parametrach, a drugi na podajnik ręczny.

3. Tworzę paragon, przejdę do okna drukowania, kliknę parametry to widzę, że ustawiony jest podajnik Taca1, następnie potwierdzę to i klikam drukuj, drukarka drukuje oba dokumenty z podajnika nr1 i nie wywala błędu. Czyli jeżeli ręcznie przy każdym paragonie wejdziemy w parametry i zatwierdzimy podajnik1 to drukuje z poprawnego podajnika, ale nadal dwa dokumenty.

4. Ustawiłem wszystko jak w punkcie 2, ale dodatkowo we wzorcu wydruku w zakładce Tytuł zmieniłem parametr by drukował oryginał/kopia (do skreślenia). Puszczam drukowanie i pierwsza strona drukuje się zgodnie z wytycznymi na podajniku nr 1 ze słowami  oryginał/kopia, a druga strona drukuje się z podajnika ręcznego z Paragon imienny xxxx/xx/xxxx oryginał. 

 

Czyli wychodzi na to, że subiekt puszcza drugi wydruk dla paragonu imiennego nie na podstawie ustawionego wzorca wydruku. Jakieś dalsze pomysłu co to może być? 

Edytowane przez Marcin Szymeczko
Link to postu

Nikt nie ma pomysłu co to może być? Ten drugi wydruk co idzie z podajnika ręcznego tak jak pisałem wcześniej jest jakby podstawową wersją ustawionego wzorca wydruku. Np. ustawione mamy drukowanie pola "uwagi" czy tak jak wspomniałem wcześniej zmienimy tytuł wydruku to na stronie drukowanej z podajnika 1 wszystko jest poprawnie, a ten co idzie z podajnika ręcznego jest czysty jak w oryginalne.

Link to postu
20 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę zrobić test na innym sterowniku drukarki lub innej drukarce.

Sprawdziłem na drugiej drukarce i również drukuje dwie kartki. Tutaj po prostu nie wywala błędu odnośnie podajnika, obie kartki drukują się z tego samego. 

Co właśnie zauważyłem to na wydruku ustawionym przeze mnie pole uwagi drukuje się w sekcji nabywca w ostatniej pozycji i jest opisanego jako "Symbol", w tym drugim wydruku pole uwagi drukuje się nad sekcją "wystawił".

Link to postu

TEMAT ZAMKNIĘTY:
Zacząłem trochę bardziej testować i tym razem nie drukowało mi podwójnych kartek na standardowym wzorcu wydruku. Nie wiem czemu wkręciło mi się, że tak było. Okazało się, że wzorzec wydruku, z którego korzystam podwójnie się zaimportował i były w nim tak jakby dwie strony. Trzeba było go usunąć i wgrać jeszcze raz od początku.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...