Skocz do zawartości

Odłożony skutek magazynowy a późniejsze przyjęcie towaru

Polecane posty

 Mam następujący temat. Czasami jestem zmuszony do wystawiania dokumentu sprzedaży nie wprowadzając go na stan np czekam na fakture zakupu a musze wysłać towar.  Wprowadzam go z odłożonym skutkiem magazynowym licząc że po jego późniejszym wprowadzeniu będę mógł ściągnąć ze stanu towar. Niestety subiekt nie pozwala na wypisanie towaru do wcześniejszej sprzedaży po przyjęciu go na stan później. Co gorsza wlicza marże ze sprzedaży towaru z odłożonym skutkiem jako 100% zysku.

  Czy jest możliwość ustawienia systemu tak by późniejsze wprowadzenie zakupu oddziałowywało na sprzedaż z odłożonym skutkiem magazynowym - czy tak to w tym systemie nie działa ?

nadmienię że mam niebieskiego plusa 

Z góry dzięki 

Link to postu

To nie ma nic wspólnego z ustawianiami systemu tylko z jego poprawną obsługą - jest prosta zasada jak w fizycznym magazynie, towar musi być na stanie tego dnia, którego jest wydawany - należy więc go wydawać z datą przyjęcia lub przyjmować z datą wydania odpowiednio operując datami na dokumentach.

 

1 godzinę temu, Grzegorz Bobrzecki napisał:

Czasami jestem zmuszony do wystawiania dokumentu sprzedaży nie wprowadzając go na stan np czekam na fakture zakupu a musze wysłać towar.

Polecam w programie robić to, co zachodzi w rzeczywistości - kiedy przyjeżdża towar to przyjmujemy go na magazyn dokumentem PZ, kiedy dotrze faktura to wystawiamy ją do wcześniejszego PZ i wszystko,  zawsze będzie się zgadzało, nie trzeba będzie kombinować ze skutkami magazynowymi i datami.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 28.04.2020 o 19:45, Daniel Kozłowski napisał:

Polecam w programie robić to, co zachodzi w rzeczywistości - kiedy przyjeżdża towar to przyjmujemy go na magazyn dokumentem PZ, kiedy dotrze faktura to wystawiamy ją do wcześniejszego PZ i wszystko,  zawsze będzie się zgadzało, nie trzeba będzie kombinować ze skutkami magazynowymi i datami.

Acha, a jak wystawić fakturę do PZ? Ja nie potrafię powiązać faktury z istniejącym dokumentem PZ.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...