Skocz do zawartości

Sello 1.34.1 problemy z uruchomieniem po aktualizacji

Polecane posty

Witam

Zrobiłem aktualizację Sello prawdopodobnie z wersji 1.33.2 do wersji 1.34.1. Po aktualizacji Sello w ogóle się nie uruchamiało, nie wyskakiwało żadne okienko startowe. Szukając jakiegoś rozwiązania jedyne co mi przyszło do głowy to odinstalować i zainstalować ponownie. Po tym zabiegu Sello startuje jednak od razu wyskakuje komunikat o braku dostępnych podmiotów. Nie wiem co z tym dalej zrobić, w między czasie odinstalowałem kolejny raz Sello i zainstalowałem ponownie wersję 1.33.2, jednak wyskakuje ten sam komunikat o braku podmiotów, podejrzewam e po reinstalacji  muszę jakoś wskazać Sello tą starą bazę, jednak kompletnie nie wiem jak. 

Czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?

image.png.bddd5c4884851f2fbb72f4912c181a5c.png

Edytowane przez Rafał Zalewski
Link to postu

Proszę uruchomić Sello trzymając lewy klawisz Ctrl wciśnięty. Pojawi się okno wyboru serwera (jeśli normalnie się nie pojawia).

Czy podana na screenie nazwa komputera jest poprawna? Proszę sprawdzić czy uruchomi się z jeśli włączona zostanie opcja Autentykacja windows, jak i wyłączona (tutaj należy podać login i hasło do serwera SQL, domyślne to login sa i hasło puste.

Jeśli to nic nie pomoże, proszę zamiast nazwy serwera wpisać adres IP komputera na którym ten serwer się znajduje. Adres IP można uzyskać np otwierając wiersz polecenia w systemie windows (klawisz Windows, wpisać CMD) i wpisać tam np:

ping -4 nazwa_komputera

Adres IP to są 4 liczby typu 192.168.0.123, które należy użyć zamiast nazwy komputera logując się do Sello, np 192.168.0.123\INSERTGT

Link to postu

Raczej nic nie odinstalowywałem w ostatnim czasie, ale pewności nie mam. Mogę prosić o jakieś nakierowanie jak ewentualnie naprawić instalację serwera, siedzę nad tym cały wieczór i nie mogę ogarnąć. Instalacja serwera wywołana z menu start po wybraniu opcji naprawy woła o "Installation media" i nie za bardzo wiem skąd wziąć, te źródła instalacji jak domniemam. A instalka pobrana ze strony Microsoftu tylko się rozpakowuje, a sama instalacja nie rusza.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy jest zainstalowany program Microsoft SQL Server Management Studio, jesli nie to można go zainstalować i nim spróbować się podłączyć do serwera - być może pokaże dodatkowe informacje o problemie z połączeniem.

Instalkę po rozpakowaniu trzeba zapewne uruchomić z lokalizacji do której została rozpakowana.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...