Skocz do zawartości

Brak możliwości stałego odhaczenia "Usuń załącznik po wysłaniu"

Polecane posty

Witam,

Mamy pewien drobny, ale uciążliwy kłopot z tą opcją >"Usuń załącznik po wysłaniu" w mailach wysyłanych z programu nexo.

Standardowo działamy tak, że kiedy wysyłamy faktury do klientów, to z powodu braku możliwości dodania drugiego adresu e-mail lub dodania do DW,UDW (swoją drogą to dziwne że nie ma tego w wersji PRO), mamy stworzoną regułę, by maile po wysłaniu i trafieniu do skrzynki wysłane, przesyłane sa dalej na nasz adres hurtowni i wówczas widzimy do kogo i kiedy był wysłany mail.
5a586571522d0_regprzeslij.jpg.efef63b5d0566565324330cf9894834f.jpg

Wszystko byłoby w miarę ok, (choć jak wspomniałem to uciążliwe zamiast wysyłać do DW lub UDW) ale niestety program z uporem maniaka odhacza w wysyłanym mailu w Opcja>"Usuń załącznik po wysłaniu" przez co widzimy kiedy i do kogo wysłany był mail, ale nie widzimy załącznika potem.
5a586653b7395_usunpowyslaniu.thumb.jpg.e4def1d24d3ed12c77aefa61617dd823.jpg

Staramy się pamiętać by to wyłączać, co więcej przy części klientów do których już raz wysyłaliśmy mail "ptaszek" pozostaje odhaczony (lecz tez nie zawsze), jednak jak to z pamięcią bywa jest zawodna i później niektórzy pracownicy regularnie zapominają o tym.
Sprawdzałem nawet w ustawieniach konta>serwer poczty wychodzącej>więcej opcji, że mamy wyłączone "Kasuj załączniki po wysłaniu wiadomości" 

5a5866f86e88e_konfiguracjaserwwys.jpg.d26c9521d2b1040f1e7ea0ae3f9b6f72.jpg

Proszę sprawdzić bo to dość irytujące.

Z góry dziękuję

Link to postu

Dzień dobry, 

Możliwość dodania więcej niż jednego adresata w wiadomości jest możliwe, gdy jest dostępny Gestor.

Co do zaznaczania opcji "kasuj załączniki po wysłaniu wiadomości" to wygląda mi na to, że tak ma Pan ustawione w szablonie wiadomości, który Pan używa do wysyłania faktur. 

Proszę o informację, czy tak ma Pan ustawiony szablon ? Jeśli tak to proszę zaznaczyć opcję (wg ustawień konta) i wtedy załączniki po wysłaniu wiadomości nie będą kasowane w tym przypadku.

 

image.thumb.png.1349818f51ae7b815b45ccb1630e5207.png

 

Link to postu

Faktycznie, nie mogłem sobie przypomnieć gdzie widziałem tą opcję - szablony! Dziękuję...

Co prawda po edycji tego konkretnego szablonu (i tylko tego) wyskakuje mi komunikat:

encja.thumb.jpg.ab32abf72c8dda5c5580ce1a065abbf4.jpg

a także próbując usunąć go z listy, jest:

5a6228f19bd08_niedasius.jpg.92c0ac1df77f99ddde27c801fca8d3e9.jpg

Ale z tym to już "da się żyć" :) bo stworzyłem po prostu nowy szablon, a tego nie używam w żadnym dokumencie.
Jeśli jednak ma Pan jakiś pomysł to będę wdzięczny.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...