Skocz do zawartości

FZ z datą otrzymania przez PZ

Polecane posty

Mamy taką dziwną sytuację, że otrzymaliśmy od dostawcy fakturę w grudniu 2017, a faktyczna dostawa i PZ był w styczniu 2018. Subiekt nie pozwala nam wystawić FZ do PZ, ze względu na to, że data otrzymania dokumentu jest wcześniejsza od daty otrzymanego towaru. Czy można to jakoś ominąć?

Link to postu

Przepraszam, nie wiem skąd doczytałem informację o korekcie zakupu...

Czyli jak rozumiem po otrzymaniu faktury nie wprowadzaliście jej do systemu, tak ? Dopiero w styczniu, gdy przyszła dostawa wprowadziliście PZ, a następnie chcieliście zafakturować ją dokumentem z datą otrzymania wcześniejszą. Nie da się tego zrobić w taki sposób. Proponowałbym wprowadzenie samej faktury zakupu, z datą otrzymania grudniową, odpowiednią datą oryginału i datą zakończenia dostawy styczniową (co spowoduje, że powstanie automatyczna PZka ze styczniową datą otrzymania).

Link to postu
Dnia 19.01.2018 o 05:02, Wojciech Szopiński napisał:

Nie da się tego zrobić w taki sposób.

Jeszcze wrócę do tematu - a nie da się tego odblokować? Co prawda, to pierwsza taka sytuacja, ale obawiam się kolejnych w naszej branży, a u nas często jest tak, że towar wchodzi i zaraz wychodzi, co uniemożliwia odkręcenie - blokuje się partia.

Link to postu

Nie ma możliwości odblokowania tego.

A dlaczego nie zrobią Państwo tego tak jak ja to opisałem? Jest jakiś powód? Przecież skoro na dzień załóżmy 15.12.2017 otrzymaliście Państwo fakturę zakupu to należy ją wprowadzić do systemu. Jeśli nie wiemy kiedy przyjdzie dostawa to można ją np. wprowadzić z odłożonym skutkiem magazynowym bądź z blokadą skutku magazynowego. Następnie po otrzymaniu dostawy można ustawić odpowiednią datę zakończenia dostawy i wywołać skutek magazynowy.

Link to postu

Jak już wspominałem, osobne działy są odpowiedzialne za kwestie dokumentów/cen, a inne za ilość. W efekcie, FZ można wprowadzić tylko na podstawie PZ, a nie na odwrót, stąd takie zapotrzebowanie na podpięcie FZ do PZ, z nowszą datą - magazynier nie będzie sprawdzać, czy przypadkiem na tą dostawę nie ma już jakiegoś PZ, wymagało to by sporo wyjątków w procedurach. Dlatego zastanawia nas bardzo, przyczyna tej blokady, skoro od strony FZ, mogę bez problemu taki zabieg stworzyć, to czemu nie w drugą stronę?

W tym jednostkowym przypadku, musimy przez to trochę kombinować, bo towar z PZ jest już wydany, nie możemy podpiąć pod FZ, więc ostatecznie stworzyliśmy FZ bez skutku magazynowego, który stworzył nowy PZ, a potem księgowy doda odpowiednie opisy do tych dokumentów PZ, aczkolwiek, będą nam wisieć w systemie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...