Skocz do zawartości

selllo->allegro-> w trakcie MM w subiekcie

Polecane posty

Cześć.

Napotkałem pewien problem, otóż w trakcie robienia przesunięcia między magazynami towaru który mamy na allegro, kolejne spływające zamówienia tworzyły ZK w magazynie głównym MAG z którego towar został w międzyczasie przesunięty do innego magazynu. I teraz przy próbie wystawienia dokumentów końcowych jest "brak towarów" w magazynie, nie widzę opcji zmiany magazynu w dokumencie końcowym. Czy mogę jakoś uniknąć roboty "na piechotę" z paragonami? jak wywołać skutek magazynowy w nowym magazynie dla transakcji zawartych w międzyczasie?

 

Link to postu

@Bartosz Rosa Ale koleżanka ma problem raczej w Subiekcie, niż w Sello. Zmiana magazynu będzie skutkować całą synchronizacją. Ale nie będzie miało wpływu na dokumenty ZK już wystawione. Problem jest raczej złożony i dotyczy, jak już wspomniałem wcześniej, Subiekta. Wg mojej oceny, w takim stanie rzeczy, skutku magazynowego się już nie wywoła. Istnieją metody na zmianę magazynu wystawionego dokumentu ZK, ale to już jest wyższa szkoła jazdy (zmiana danych bezpośrednio w bazie danych).

  • Lubię to 1
Link to postu

Dziękuję Bartosz.

1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba w Sello przestawić magazyn na nowy w parametrach systemu sprzedaży, zrestartować Sello. Kolejne dokumenty będą wtedy wystawiane na nowym magazynie.

Tak właśnie zrobiłem, jednak zostało jeszcze kilka zamówień, ZK wiszą w MAG, towar zarezerwowany a sello przy próbie wystawienia dokumentu końcowego raportuje: InsERT_Driver: Nowy dokument:
Nie można zrealizować zamówienia. Prawdopodobnie dokument końcowy został już utworzony w systemie sprzedaży (0x80041599)

Niestety nie został utworzony.

Edytowane przez Magdalena Czaja
uzupełnienie
Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba by te ZK usunąć (z poziomu Sello) i wystawić ponownie w nowym już magazynie.

To by chyba oznaczało anulowanie zamówień, chciałem tak zrobić ale obawiałem się konsekwencji, dodatkowego bałaganu a ja lubię mieć zewidencjonowaną każdą czynność. Dla tego zdecydowałem się przesunąć potrzebny towar z powrotem na MAG tak aby zrealizować zamówienia "zgodnie z fifa" :) Dziękuję za Pomoc.

Ps. Czy nie było by użyteczne mieć w dokumencie końcowym (np na zasadzie uprawnień) możliwość wyboru magazynu do realizacji zamówień?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...