Skocz do zawartości

Powiązanie PZ z ZD

Polecane posty

Witam,

Pracownik na zastępstwie zamiast wybierać towary z listy Shift-F2 podczas tworzenia PZa, wybrał je z normalnej listy. Z tego powodu oczywiście nie utworzyły się powiązania, i ZD się nie zrealizowało. Na domiar złego towar już się rozszedł, więc nic z PZem nie możemy zrobić.

Czy jest gdzieś jakaś funkcja (w interfejsie lub w Sferze), która pozwoliłaby w już istniejącym PZcie przypisać pozycje do zamówionych w ZD?

Link to postu

Niestety nie, użytkownicy forum zgłaszali takie zapotrzebowanie, ale leży gdzieś na półce póki co :(

Problem nie jest do końca łatwy, gdyż powiązania odbywają się na poziomie pozycji dokumentów i ich wiązanie wymagało by dosyć mądrze przemyślanego interfejsu, stąd trochę rozumiem Insert, że jeszcze nic w temacie nie udało się zadziałać.

 

Link to postu
  • 4 lata później...

Odkopałem bo w dzisiejszych czasach efektywna gospodarka magazynowa oraz praca z czytnikami i kolektorami nabiera nowego wymiaru i znaczenia.

 

Czy jest możliwość wiązania PZ tworzonych za pomocą urządzeń z(czytnik, kolektor) z ZD utworzonymi w Subiekcie.

Magazyn dostaje towar, magazynier tworzy nowy PZ i zgodnie z zawartością zeskanowaną otrzymuje ilości i towary na PZ.

Chodzi mi jednak o trochę bardziej rozbudowaną sytuację czyli połączenie towarów z PZ z towarami na ZD w przypadku kiedy mamy dostawcę identycznego jak w ZD i takie same towary jak w ZD.

 

Sprawdzałem i chyba tej funcjonalności nie ma nadal, może się mylę ??? ?? 

Jeśli jednak nie ma to proponuję się pochylić może jakiś dodatek płatny jak Gestor czy inne o nazwie Magazyn w końcu takie funcjonalności ma największa wasza konkurencja. No i oczywiście zawsze można na tym zyskać.

Link to postu

+1

 

Miło gdyby powstała dodatkowa opcja, która pozwoliłaby dla dowolnych PZ oraz FZ+autoPZ na wybranie dowolnej z ich pozycji i ręcznego uwiązania jej do dowolnej innej niezrealizowanej w pełni pozycji na dowolnym ZD.

Proces ręczny mógłby trochę przypominać (oczywiście nie dosłownie) sposób w jaki tworzy się KKD do przyjęcia i zaciąga koszt z pozycji na FZ.

 

Całość, podczas gdy wydaje się prosta, bo to tak naprawdę zrobienie "zrealizuj jako" tylko "od końca", faktycznie wymagałaby rozpatrzenia wielu scenariuszy i pozakładaniu paru blokad żeby dane się nie posypały po np. wielokrotnych wiązaniach i np. kasacjach i zmianach ilości, dlatego rozumiem dlaczego prawdopodobnie długo tego nie zobaczymy.

 

Gdyby kiedyś pojawiła się taka funkcja (ręczna), to od razu widać także możliwość implementacji operacji automatycznych/zbiorczych, które tak jak opisał @Piotr Szerment umożliwiłyby proste i pełne mapowanie pozycji PZ (z np. kolektorów) do ZD, które byłyby wskazywane jako te do zrealizowania.

 

Oczywiście analogiczna sytuacja dla WZ i FS+autoWZ do ZK/FP.

 

Myślę, że długo tego nie zobaczymy ale po dobrym przestudiowaniu API (Sfery) i bardziej wąskich wymaganiach (a nie dla każdego możliwego scenariusza) da się to napisać jako dodatek (ale bez natywnego UI, trochę jest to gra niewarta świeczki, bo od tego chyba już są WMS - które sporo kosztują).

Link to postu

Dlatego pisałem że dla Insertu też jest to interes do zrobienia. koszt miesięczny (bez wdrożenia) zaczynają się od 150 zł i wzwyż za stanowisko.

Wszyscy byli by zadowolenia. Na początek mogła by być to wersja uproszczona, bez planowania składu towarów. Tylko Przyjęcia i wydania ale żeby to było całością dla Subiekta jak Gestor czy inne firmowe dodatki a nie osobny ogryzek. 

No cóż nie ja prowadzę tą firmę ale będąc na etapie wyboru i wdrożenia systemu typu ERP, zauważyłem sporo luk a przede wszystkim brak komplementarnej oferty u jakiegokolwiek dostawcy. 

A już zupełnie brak jest kompletnie powiązania ze światem sprzedaży internetowej - tworzenie własnych sklepów i dodatków to ślepa uliczka.

Wymagania klientów oraz budowa takich systemów to już zupełnie inna bajka więc po co kopać się z gigantami typu Magento i Prestashop, Woocomerce i inni, a którym wybitnie brakuje dobrze działającego z nimi ERP

 

Pozdrowienia dla ekipy Insert

 

 

Link to postu

No cudów, nie ma. Niestety też wiązanie danych po fakcie, bo o to tutaj chodzi, to masakra i wymaga sporo atencji. Dlatego ja osobiście odpuściłem "typowe kolektory", na rzecz webowej aplikacji powiązanej z bazami NEXO i Sferą. Magazynier ma listę ZD i może przyjąć rzeczy tylko na podstawie ZD, więc PZ które w tym procesie powstają, są z automatu Sferycznie powiązane. Takie rozwiązanie poszło na terminale z Androidem i proces ładnie domknięty w NEXO.

A na realizację w Insert to bym nie liczył. Niestety, nasza władza jest obecnie głównym "klientem" Insertu - produkują tyle zmian i komplikacji w ustawach, że na rozwijanie pomysłów i nowinek z forum, pozostaje mało czasu.

P.S. W tym wątku była wspominana praca nad powiązaniem, że pracują - oni dodali powiązanie, ale jest ono typowo ręczne, tak tylko aby się dokumenty na wzajem pokazywały. Nie działa jak zrealizowanie ZD poprzez PZ.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, Przemysław Nowakowicz napisał:

Rozumiem, że da radę skojarzyć również z fakturą zakupu zaimportowaną poprzez program partnera Insert?

To nie ma znaczenia, jak dokument się znalazł w systemie :)

Kojarzyć można prawie wszystko, z prawie wszystkim, tylko należy pamiętać, że nie jest to takie full powiązanie, jak przetworzenie dokumentu.

Link to postu

To, że jest w dostawie, to zgadza się, dalej zostaje, aczkolwiek, ZD można ręcznie zmienić status. Generalnie były oczekiwania forum, o lepsze wiązanie dokumentów po fakcie, ale patrząc od strony kodu i bazy, też się domyślam, że pełna funkcja, mogła stanowić problem, bo musiała by wiele rzeczy kontrolować.

Co do wpływu na minimalne i optymalne stany, to dostawa jest, niezależnie czy była zrealizowana z ZD, czy osobno jako FZ z auto PZ, więc do końca tutaj pytania nie rozumiem.

Link to postu

Podam przykład, który mam u siebie w firmie. Towar X ma uzupełniony stan minimalny i optymalny 1 sztukę. Handlowiec go sprzedaje. Następnie po jakimś czasie tworzone jest ZD uzupełniające stany towarów do ilości optymalnej. Oczywiście na liście towarów jest nasz towar X. Tworzę ZD. Następnego dnia otrzymuję towar i fakturę w formacie epp, którą wprowadzam do systemu. W tym momencie mamy towar na stanie oraz towar na ZD. Załóżmy, że od razu ten towar jest sprzedawany. Znowu generuję zamówienia uzupełniające stan do poziomu optymalnego, ale tym razem towar X nie występuje na liście, ponieważ cały czas jest na ZD.

Link to postu

Ahh jeden z dostawców ma bardzo losową realizację zamówień. Dużo towarów wpada w back order i jest realizowana nawet z kilkutygodniowym opóźnieniem. Sporo też jest zmian indeksów, które zamieniają poprzednie. Niestety jest to nasz największy dostawca. Druga firma za to nie dokonuje zmian indeksów, ale też sporo back order'ów pojawia się. No nic. Muszę zważyć, który scenariusz wprowadzania faktur i generowania PZ jest bardziej optymalny.

Link to postu

No to sporo utrudnia sprawę. Jeszcze częściowa realizacja, nie stanowi takiego problemu, bo można zrobić wiele PZ i potem poskładać, nawet jak się miesza z wielu ZD. Gorzej jak zmieniają indeksy, bo by trzeba w ZD zmieniać.

A chociaż jak coś miesza, to dostajecie elektronicznie jakieś dane, do którego ZD i jego pozycji, jest dana pozycja FZ? Wtedy można by pomyśleć, o jakimś rozwiązaniu Sferycznym, o ile skala jest naprawdę duża i warta poniesienia kosztów programistycznych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...