Skocz do zawartości

Dokument nie może być zaimportowany. (null) Czy kontynuować import ? (RewizorGT)

Polecane posty

Czy ktoś zna rozwiązanie lub spotkał się z podobnym błędem przy próbie dekretacji na podstawie schematu importu wyciągu bankowego stworzonego w oparciu o wpisy w homebanking? U mnie występuje taki błąd tylko dla wyciągu kwietniowego - pozostałe są importowane bezbłędnie. Oprogramowanie w najbardziej aktualnej wersji, lecz błąd wyskakuje od dawna, przez co wyciąg jest niezaksięgowany.

image.png.2f5a62b940fb9b2fd8cbd6057c6eeec9.png

Link to postu
33 minuty temu, Krzysztof Lipczyk napisał:

Oprogramowanie w najbardziej aktualnej wersji,

Czyli w jakiej ? Proszę podawać precyzyjne informacje w postaci numeru wersji.

 

34 minuty temu, Krzysztof Lipczyk napisał:

lecz błąd wyskakuje od dawna,

Nie wiem co oznacza "od dawna", według mojej wiedzy błąd powstał nie dawno, w wersji 1.64 i został już poprawiony w aktualnej wersji, którą jest 1.64 HF2, cytat z opisu zmian:

Cytat

Poprawiono błąd dekretacji wyciągu bankowego pojawiający się, gdy w schemacie importu dla kwoty wybrano opcję "(…) wg walut i kursów".

 

Link to postu

Jeśli mowa o aktualnej, czyli na 15.10.2020 r. to mowa o 1.64HF2 (1.6402.2.4882)

Od dawna, czyli w tym wypadku od maja (kiedy to księguje zwykle się kwiecień) i zdaje się, że to nie jest ten błąd, który został naprawiony. Schemat importu nie korzysta z opcji "wg walut i kursów". Schemat jest jak poniżej:

image.thumb.png.55927e5e3dae0d49564975a9b59f1aaa.png

Jeszcze raz podkreślę, że tylko jeden miesiąc zwraca taki błąd. Każdy wyciąg jest importowany do homebanking'u (MT940). Obroty Ct i Dt są zgodne z zapisami online i papierowym wyciągiem bankowym. Wyciąg posiada 2517 operacji bankowych.

Link to postu
19 godzin temu, Krzysztof Lipczyk napisał:

Od dawna, czyli w tym wypadku od maja

Muszę się upewnić - ma Pan problem od maja i dopiero teraz, w październiku, po 5 miesiącach zaczął go Pan wyjaśniać ?

 

19 godzin temu, Krzysztof Lipczyk napisał:

(kiedy to księguje zwykle się kwiecień)

Zwykle wyjaśnia się też problemy kiedy się pojawiają, więc kiedy podał Pan komunikat błędu to zacząłem go kojarzyć z aktualnymi, w 100% powtarzalnymi problemami z aktualnej wersji.

 

20 godzin temu, Krzysztof Lipczyk napisał:

i zdaje się, że to nie jest ten błąd, który został naprawiony. Schemat importu nie korzysta z opcji "wg walut i kursów". Schemat jest jak poniżej:

Dokładnie tak, komunikat błędu jest taki sam, ale przyczyna musi być inna, podejrzewam jakiś specyficzny układ danych, a w takim przypadku bez analizy danych niczego nie da się ustalić lub będzie to trudne/czasochłonne - polecam jak najszybciej skorzystać z usług teleKonsultanta lub serwisanta.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...