Skocz do zawartości

Sello - moduł towary przestał działać

Polecane posty

Witam,  mam dziwny problem. 

Po kliknięciu na moduł towary program przywiesza się na kilka / kilkadziesiąt sekund (to akurat działo się zawsze - tłumaczę sobie to dużą bazą danych) ale potem kompletnie nic się nie dzieje - tak jak nic bym nie kliknął. Nie działa ani bezpośrednie kliknięcie, ani skrót ALT+6. Pozostałe moduł działają bez problemu. Sello w wersji 1.36

Co dziwne jeszcze wczoraj wieczorem wszystko działało prawidłowo i w między czasie nie był przeprowadzane żadne aktualizacje.

Średnio licząc, że to pomoże ale mimo wszystko zaktualizowałem subiekta do najnowszej wersji ale efektów brak.

Jakiej sugestie ?

 

Link to postu

Czy nie jest tak, że np. po 60 sekundach znika kursor oczekiwania a moduł jest pusty (brak towarów)?
To wygląda na przekroczenie czasu oczekiwania na odpowiedź serwera. Niestety Sello nie obsługuje tego podstawowego zagadnienia, które dotyczy pracy z bazą danych (brak komunikatu, propozycji rozwiązania problemu).
Mi się tak dzieje w w niektórych przypadkach podczas szukania transakcji. Sello przestaje "myśleć" i wyrzuca tak jakby pusty wynik nie informując w żaden sposób co się stało. Ja jako użytkownik myślę, że tej transakcji nie ma (kiedy tak naprawdę jest w bazie).

Jak zwiększyć czas oczekiwania na odpowiedź serwera w Sello było poruszane tutaj:

 

Link to postu

Dziękuję!

Problem udało się rozwiązać choć u mnie sytuacja wyglądała inaczej bo moduł towary w ogóle się nie włączał więc nawet nie miałem możliwości wyszukania czegokolwiek. 

Na drugim komputerze przetestowałem też archiwum zrobione w dniu wykrycia problemu oraz z przed dwóch dni - w drugim przypadku problem się nie pojawił się więc chyba musiałem przekroczyć jakiś magiczny próg (ilości towarów?) ale zapewne po chwili znów doszedłbym to punktu wyjścia...

Ps. Rozwiązanie cytowane ze wspomnianego wątku pomogło ale musiałem dodać tą wartość ręcznie poprzez 'regedit' bo windows wyrzucał jakiś błąd o imporcie plików binarnych gdy chciałem użyć w ten sposób utworzony plik

Dla potrzebujących - trzeba w windowsie uruchomić aplikację regedit, ręcznie wyszukać wspomnianą ścieżkę, i prawym klawiszem dodać nową wartość Command Timeout

Cytat

Tak czy siak, przesyłam kod jak by ktoś sobie chciał zwiększyć czas oczekiwania na odpowiedź serwera z 60 na 180-sekund. Wystarczy wkleić do notatnika i zapisać jako plik .reg i uruchomić


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\Sello\Archiwizator\1.0\Connection Properties]
"Command Timeout"=dword:000000b4

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...