Skocz do zawartości

PPK-EKSPORT PLIKÓW DO IF

Polecane posty

Testujemy wersję próbną z PeKaO TFI.  Eksportowany plik (zgłoszenie pracowników)  z  programu Gratyfikant  GT ma rozszerzenie XML.  Program do obsługi PPK nie przyjmuje takiego pliku, obsługuje tylko pliki PDF  i CSV. Jak rozwiązać ten problem? 

Edytowane przez Maciej Lalewicz
Link to postu

Dzień dobry,

Testowałam na początku października eksport plików. Wówczas plik z rozszerzeniem XML nie był obsługiwany przez program e-PPK PeKaO dlatego zapisywałam wyeksportowany z Gratyfikanta plik w formacie CSV i oczywiście usuwałam zbędne dane, które są nadmiarowe (RODO).

Jednak po wgraniu nowej wersji Gratyfikanta XML nadal się nie wgrywa , ale i CSV się nie zaczytuje - nie ma zgodności między szablonem danych PeKaO i danymi generowanymi z Gratyfikanta. dane do eksportu z gratyfikanta.csv

SZABLON_LISTA_PRACOWNIKOW PeKaO TFI S.A..csv

Link to postu
8 godzin temu, Maciej Lalewicz napisał:

Testujemy wersję próbną z PeKaO TFI.  Eksportowany plik (zgłoszenie pracowników)  z  programu Gratyfikant  GT ma rozszerzenie XML.  Program do obsługi PPK nie przyjmuje takiego pliku, obsługuje tylko pliki PDF  i CSV. Jak rozwiązać ten problem? 

Wg. informacji zawartych na stronie PeKaO TFI, przy punkcie 3 w akapicie PPK krok po kroku jest opisany standard wymiany
danych i XML tam wymieniony jest zgodny z naszym (Standard Rekomendowany przez Grupę Projektową PPK)
https://pekaotfi.pl/produkty/ppk/ppk-pracodawca
 

Link to postu
3 godziny temu, Bożena Szymańska napisał:

Testowałam na początku października eksport plików. Wówczas plik z rozszerzeniem XML nie był obsługiwany przez program e-PPK PeKaO dlatego zapisywałam wyeksportowany z Gratyfikanta plik w formacie CSV i oczywiście usuwałam zbędne dane, które są nadmiarowe (RODO).

W jaki sposób eksportowała Pani te dane w formacie CSV, skoro w programie nie ma i nie było takiej funkcjonalności? Jeżeli to rozwiązanie zewnętrzne proszę się kontaktować z jego autorem.

Link to postu

Wyeksportowany z Gratyfikanta plik otwieram spod excela. Pojawia się komunikat "wybierz w jaki sposób chcesz otworzyć ten plik", wybieram jako tabelę xml. Potem usuwam informacje zbędne z punktu widzenia obowiązku ich udostępnienia. Następnie zapisuje jako plik w typie CSV.

Przed aktualizacja Gratyfikanta przy transporcie do e-PPK PeKaO nie było problemów, teraz muszę dodatkowo przekopiowywać dane do szablonu e-PPK PeKaO. I to działa tylko mnóstwo dodatkowych czynności.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...