Skocz do zawartości

Problem połączenie Sello - Subiekt GT (brak uprawnień)

Polecane posty

Od dwóch dni mamy problem z połączeniem Sello - Subiekt. Po sprawdzeniu raportu w sello wyskakuje błąd: "Nie można utworzyć dokumentu, prawdopodobnie brak uprawnień w programie zewnętrznym"

Nie były zmieniane żadne uprawnienia w użytkownikach ani w Sello, ani w Subiekcie.

 

Aktualna wersja 1.36. Przy aktualizacji bazy generuje błąd:

 

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

ALTER TABLE pc__Package ADD CONSTRAINT 
    PK_pc_Paczka PRIMARY KEY  CLUSTERED
    (
    pc_Id
    ) ON [PRIMARY]

Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'bau_tec-kopia-kopia_1' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate a new page for database 'bau_tec-kopia-kopia_1' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.
Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

 

PROBLEM POJAWIŁ SIĘ PRZED WYKONYWANIEM AKTUALIZACJI !

Proszę o pomoc.

Link to postu
8 minut temu, Adrian Robak napisał:

Niestety nie wiem. Jak to sprawdzić ?

Najlepiej przez SQL Server Management Studio. Podłączasz się do serwera i spod prawego przycisku Properties.

Ale można też przez SQL Server Configuration Manager. Podobnie. Klikasz prawym na nazwie instancji. Następnie Właściwości i zakładka Advanced.

Edytowane przez Radosław Dobrowolski
Link to postu

W innym miejscu na forum znalazłem połowiczne rozwiązanie - któryś z klientów podał adres z niedozwolonymi znakami co powodowało błędy u innego użytkownika. 2 dni temu poprawiłem 2 takie transakcje (jedna aktywna, jedna zawarta w 2018 :/ ). Utworzyło ZK dla dużej liczby transakcji, ale część została bez ZK. Błąd przy kolejnej synchronizacji powrócił.

Link to postu

Usunąłem powiązania zdjęć na aukcjach z początku 2019 roku (wcześniejsze zostały już wcześniej usunięte). Wykonałem czyszczenie bazy danych w programie serwisowym. Błąd nadal istniał.

 

Następnie wykonałem poniższą akcję:

Jedna z transakcji, która była anulowana przez klienta generowała błąd(pierwsza w kolejności, która generowała błąd wg raportu):

InsERT_Driver: Nowy dokument:
Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:
Błąd zapisywania kontrahenta:
?
 (0x80040F20)

 

Próbowałem tam poprawić dane klienta, ale to nie pomagało. Usunąłem tę transakcję i Sello utworzyło ZK w Subiekcie dla pozostałych transakcji.

 

 

Będę dalej obserwował, bo taka sama sytuacja była 2 dni temu i po pobraniu wszystkich danych przez Sello (automat) problem powrócił.

Link to postu

Błąd przy aktualizacji mówi o braku tego miejsca w bazie, więc trzeba podjąć bardziej drastyczne decyzje, jak usunięcie starszych maili, transakcji, aukcji.

Gdy powtórzy się ten błąd z zapisywaniem kontrahenta proszę o informację. Spróbujemy za pomocą kilku poleceń SQL wyciągnąć dane wprost z bazy, żeby orientować się co powoduje problem.

Link to postu

Tak, zmianami zbiorczymi usuwałem powiązania ze zdjęciami. Następnie programem serwisowym czyściliśmy bazę.

Przy okazji mamy błąd w raporcie:

InsERT_Driver: Uaktualnianie dokumentu z transakcji:
Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:
Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:
Aktualizacja adresu kontrahenta:
 (0x80040E21)

 

Błąd dotyczy aukcji, która została zakończona w marcu 2019 roku.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...