Skocz do zawartości

subiekt 123

Polecane posty

Dzień dobry

Mam parę kwestii które bym chciałbym omówić:

1. Wystawiam miesięcznie około 100-200 faktur miesięcznie  które się powtarzają co miesiąc, klienci wymagają aby w Nazwie był wpisany miesiąc za który płacą czyli jak wystawiam w listopadzie to w opisie na końcu mają wpisane (październik 2020), zrobić tego nie mogę automatycznie więc w każdej fakturze używam ctrl+c i ctrl+v i sobie wklejam nazwę miesiąca. W tym miesiącu wkleja się nazwa miesiąca jak zawsze, ale po naciśnięciu zapisz nie zapamiętuje zmiany(zostaje stary miesiąc wrzesień). Jak napisze nazwę z klawiatury jest ok, ale do tego miesiąca wszystko działało ok. dlaczego tak się dzieje?

2. Od paru miesięcy występuje w dwóch fakturach błąd jedna faktura firma A druga faktura firma B naciskam zapisz obie faktury wystawione na firmę A. Dlaczego tak się dzieje? Jak edytuje się dane nabywca zrobi się kopiuj/wklej też nie zapamiętuje danych po naciśnięciu zapisz.

3. Na jednej stronie w zakładce faktury wyświetla się 25 faktur, jak jestem np. na 3 stronie robię powiel fakturę po zapisaniu faktury w jednym miesiącu cofa do pierwszej strony w innym miesiącu jak wystawiam faktury nie cofa fakt że cofa jest upierdliwy ponieważ za każdym razem trzeba wracać do strony. Od czego to zależy?

 

Pozdrawiam.

 

Link to postu

Dzień dobry

1. Potwierdzam problem z wklejaniem tekstu do nazw pozycji po powieleniu dokumentu. Poprawki tego problemu opublikujemy w tym tygodniu.
Zachęcam jednak do zapoznania się z funkcją "Faktury cykliczne", w których można używać autotekstów w nazwach pozycji, np: "Usługa za @{Miesiac_Tekst} @{Miesiac_Rok}". Po wygenerowaniu dokumentu z takiej faktury cyklicznej w listopadzie na pozycji znajdzie się zapis "Usługa za listopad 2020". Po zdefiniowaniu faktur cyklicznych rzeczywiste faktury można wystawiać ręcznie (klikając prawym przyciskiem, opcja Wybierz, trzeba wskazać datę na którą powstanie dokument) lub w fakturach cyklicznych można określić harmonogram wg którego faktury będą powstawać automatycznie (wybranego dnia).

2. Proszę o dokładniejszy opis sytuacji, w jakiej występuje problem, bo nie do końca zrozumiałem.
Jedyna sytuacja jaka przychodzi mi do głowy to taka, że mamy wystawioną fakturę na klienta A, później w kartotece klientów zmieniamy dane klienta A na klienta B. Następnie powielamy wystawioną wcześniej fakturę i w efekcie mamy na niej dane klienta B, a nie A. Jednak jest to działanie celowe, aby w nowych dokumentach zawsze były aktualne dane z kartoteki.

3. Będziemy temat badać i wprowadzać odpowiednie poprawki.

Link to postu
  • 2 lata później...
W dniu 2.11.2020 o 13:45, Aleksander Mynarek napisał:

Zachęcam jednak do zapoznania się z funkcją "Faktury cykliczne", w których można używać autotekstów w nazwach pozycji, np: "Usługa za @{Miesiac_Tekst}

Dzień dobry, czy jest możliwość dodania autotekstu do nazwy produktu/usługi w katalogu produktów? W cyklicznych to działa super, ale mam klienta, któremu wystawiam często, ale nie cyklicznie i nieregularnie. Wprowadzenie takiej opcji mocno ułatwiło by wystawianie faktur za usługi wykonywane w danym miesiącu.

Link to postu

Dzień dobry,

Dziękuję za przesłanie pytania. Na produktach nie można dodać autotekstów. 

Proponuję dodać fakturę cykliczną bez podawania harmonogramu, która w pozycjach zawiera autoteksty. Wtedy z poziomu listy faktur cyklicznych można w każdym momencie utworzyć nową fakturę zawierającą uzupełnione dane. Przykład poniżej.

Generalnie dla każdego szablonu pozwalamy na wystawienie dokumentu w dowolnym momencie za pomocą akcji "Wystaw".

 

image.thumb.png.72b43aee821442c5075c605abb95c78b.png

 

image.png.26c896a53b4f2a7715129ab347bf0143.png

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...