Skocz do zawartości

Eksport do PUE druku Z-3 RewizorGT

Polecane posty

Witam,
eksport z GratyfikantaGT do PUE druku Z-3 nie działa.

 

Druk Z-3 wypełniony bezpośrednio na stronie ZUS, można wysłać bez problemów.
(numer Regon, Pesel, Nazwisko, Imię - wypełniane są automatycznie)

Druk Z-3, który został zaimportowany z Rewizora GT - nie da się wysłać. 
Podejrzewam, że problem polega na tym, iż nie wszystkie dane PRACODAWCY są importowane do ZUS PUE.

 

Moje spostrzeżenia (porównałem obydwa druki Z-3 ?
- numer REGON poz. 02 nie jest importowany do ZUS (po zaimportowaniu dok., nie można go dodać na platformie ZUS PUE)

- numer PESEL poz. 03 nie jest importowany do ZUS (po zaimportowaniu dok., nie można go dodać na platformie ZUS PUE)

- Nazwisko poz. 07 nie jest importowane do ZUS (po zaimportowaniu dok., nie można go dodać na platformie ZUS PUE)

- Imię poz. 08 nie jest importowane do ZUS (po zaimportowaniu dok., nie można go dodać na platformie ZUS PUE)

- Liczba ubezpieczonych zgłoszonych przez płatnika składek do ubezpieczania chorobowego ( można modyfikować na platformie ZUS PUE)

 

Próba wysłania Waszego dok. kończy się komunikatem
"Dokument "Zaświadczenia ZUS Z-3" nie został wysłany. Wystąpił błąd podczas wykonywania usługi biznesowej wysyłki dokumentu" 

 

 

Edytowane przez Tomasz Rzęsa
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Niestety ZUS kolejny raz wprowadził niezapowiedziane wcześniej zmiany w formatach plików wczytywanych przez PUE.
Rozpoczęliśmy już wdrażanie nowych formatów. Dzisiaj niestety trudno powiedzieć kiedy uda się wprowadzić te zmiany w Gratyfikancie GT.
Prosimy o ręczne wypełnianie zaświadczenia na platformie PUE i o cierpliowość.

Link to postu

Niestety ta funkcja dalej nie współgra z PUE ZUS - w zasadzie każdy eksport kończy się poprawnym importem, poprawną weryfikacją przez platforme PUE, a przy wysyłce zwraca komunikat jak z pierwszego posta tematu - "Dokument "Zaświadczenia ZUS Z-3" nie został wysłany. Wystąpił błąd podczas wykonywania usługi biznesowej wysyłki dokumentu" 

Link to postu

@Kamil Goleńmi nigdy nie udało się wysłać Z-3 z Navireo, ostatnio z aktualnej wersji w czerwcu (Navireo). Zgłosiłem kiedyś ten problem na COI ZUS przeanalizowali, dali znać co w waszym xmlu nie taj (choć walidacja przechodzi poprawnie), przekazałem wam, jakieś poprawki weszły, a Z-3 dalej nie wychodzi. Z nexo jest ok. Proponuje zasymulować identyczną absencje w GT i nexo i porównać Z-3 xml generowane przez oba programy, bo mi już głupio pisać do COI ZUS. @Tomasz Zasadziński, @Jacek Filipkiewicz.

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...