Skocz do zawartości

wprowadzenie faktur vat marża krok po kroku -nowy jpk

Polecane posty

Dzień dobry, 

Czy znajdę gdzieś taki poradnik? Założyłam rejestr zakupu vat marża, ale dalej głupia jestem.

Rozumiem, że zakupy  marżą sprzed października, jeśli sprzedaje je od października muszę wprowadzić jeszcze raz?

Jak je potem powiązać ze sprzedażą?

Zakupy marża od października powinnam wprowadzać już tylko w rejestrze zakup vat marża? A jeśli mam na fakturze zakup marża kilkanaście produktów i jedną kwotę, powinnam każdy produkt wprowadzić osobno?

Dziękuję za pomoc.

 

Link to postu

Informacja z KIS

Odpowiadając na pytanie informujemy, że w pliku JPK_VAT z deklaracją nalezy ująć dokumenty "zakupowe", np. umowy kupna sprzedaży, dokumentujące zakup towarów używanych, sprzedawanych przez podatnika na zasadach VAT marży zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Dokumenty zakupu należy ująć w okresie rozliczeniowym, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu dostawy tych towarów, tzn. jeśli samochód kupiony w lutym 2020 r. został sprzedany w październiku 2020 r., to w JPK_VAT z deklaracją za październik 2020 r. należy wykazać jego sprzedaż i zakup. 

Jeśli w październiku 2020 r. nie sprzedano żadnego samochodu, natomiast zakupiono samochód na podstawie umowy kupna sprzedaży, to zakupu tego nie należy wykazywać w JPK_VAT z deklaracją za październik 2020 r. Zakup nalezy wykazać w okresie, w którym samochód zostanie sprzedany. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

Po wprowadzeniu ewidencji VAT Marża w rejestrach VAT i uzupełnieniu wszystkich danych nadal mam nieaktywną opcję wprowadzenia wartości zakupu ZakupVAT_Marża. Nie ma znaczenia jaką stawkę VAT zaznaczę, nie ma znaczenia jaką transakcję VAT wybiorę, ciągle mam nieaktywne pole ZakupVAT_Marża w zakładce JPK.

Czy komuś się udało poprawnie to wprowadzić ? Bardzo proszę o jakąkolwiek informację. Dziś termin a ja od wczoraj kombinuję ze wszystkimi ustawieniami i bez powodzenia.

Pozdrawiam.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...