Skocz do zawartości

KOD KRAJU NIP w JPK

Polecane posty

1 godzinę temu, Jolanta Szklarska napisał:

Po zbiorczej operacji nadania KODU KRAJU w kontrahentach nie aktualizują się dokumenty w ewidencjach VAT !!!

Tym samym w JPK nadal nie widnieje KOD KRAJU.

To oczekiwane zachowanie programu - przez analogię - gdyby zmieniła Pan nazwę, dane adresowe czy nip kontrahenta to też oczekiwałaby Pani, że zostaną zmienione już istniejące dokumenty ?

Poza tym ostatnie wymagania jakie znam/pamiętam mówią o tym, że należy wykazywać kod kraju tylko wtedy, kiedy został umieszczony na fakturze, a nie dla wszystkich kontrahentów/dokumentów ?

 

1 godzinę temu, Jolanta Szklarska napisał:

Jak zaktualizować te dane bo nie wyobrażam sobie przechodzenia przez tysiące dokumentów ????

Program nie posiada funkcjonalności zbiorczego dopisywania kodów kraju do dokumentów VAT, więc pozostaje to zrobić ręcznie lub zamówić taką usługę/rozwiązanie u dostawcy programu/serwisanta, o ile rzeczywiście jest to potrzebne.

Link to postu

DZIĘKUJĘ

Ale nie do końca się zgadzam . Bo jeżeli poprawka jest wprowadzana z dużym opóźnieniem i większość dokumentów za miesiąc październik jest już ujęta w ewidencji

to dlaczego mam znowu przechodzić i sprawdzać każdą fakturę czy ktoś wykazał kod kraju czy nie . To tak jak bym robiła to na nowo. W sklepach, hurtowniach tych dokumentów jest cała masa. I uważam, że autor programu powinien to przewidzieć jeżeli wprowadza poprawkę na ostatnią chwilę poprzez jakąś aktualizację danych kontrahent itp. z poziomu ewidencji VAT.

A kilka razy dzwoniłam na infolinię z pytaniem co z aktualizacją kodu kraju. Dostawałam odpowiedz proszę czekać będzie poprawka. 

I na ostatnią chwilę jest aktualizacja. Super

Link to postu

Ja też się nie do końca zgadzam - zgadzam się, że byłaby przydatna tak operacja aktualizacji dokumentów na podstawie danych kontrahentów, ale nie przypisywałbym "dużych opóźnień" tylko i wyłącznie producentowi, jest to przecież efekt absurdalnych (po co komu te kody kraju przy transakcjach krajowych czy faktury detaliczne), niejasnych przepisów, do których pojawiła się interpretacje dopiero w październiku...

Niezależnie od tego czy się zgadzamy czy nie, to nie zmieni funkcjonalności programu, a możliwości te podałem już wcześniej.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...