Skocz do zawartości

e- sprawozdawczość JPK

Polecane posty

2 godziny temu, Barbara Żygadło napisał:

Mam pytanie o moduł e-sprawozdawczość JPK, z którego generuje pliki jpk i wysyłam do biura rachunkowego. Księgowy twierdzi, że nie importuje się adres firmy tylko sama nazwa i nip.

Ech, wypadałoby, aby księgowy zapoznał się ze strukturą plików JPK_V7 i danymi które zawierają - formaty te nie przewidują takich informacji.

 

2 godziny temu, Barbara Żygadło napisał:

Czy można coś zrobić żeby widoczny był adres firmy w wygenerowanych plikach?

Nie, jeśli te dane są potrzebne to należy korzystać z dedykowanego formatu do przesyłania danych do biura rachunkowego - EPP / EDI++.

Link to postu
  • 3 lata później...
W dniu 16.11.2020 o 15:50, Daniel Kozłowski napisał:

Ech, wypadałoby, aby księgowy zapoznał się ze strukturą plików JPK_V7 i danymi które zawierają - formaty te nie przewidują takich informacji.

 

Nie, jeśli te dane są potrzebne to należy korzystać z dedykowanego formatu do przesyłania danych do biura rachunkowego - EPP / EDI++.

Panie Danielu mam pytanie, bo jestem w trakcie kontroli z US. Generuję plik JPK , w którym nie ma adresu kontrahenta bo" struktura plików JPK_V7 tego nie przewiduje". Kontrolujący US kazał uzupełnić adresy wszystkich kontrahentów bo plik tego nie generuje. Wiec pojawia się problem bo infprmacje sa sprzeczne. Jak można przekazać adresy kontrahentów do pliku JPK wysłanego do biura rachunkowego?

Edytowane przez Anna Lenartowicz
Link to postu
8 godzin temu, Anna Lenartowicz napisał:

Wiec pojawia się problem bo infprmacje sa sprzeczne.

Nie dostrzegam żadnej sprzeczności.

 

8 godzin temu, Anna Lenartowicz napisał:

Jak można przekazać adresy kontrahentów do pliku JPK wysłanego do biura rachunkowego?

Wyjaśniałem już to w tym i wielu innych wątkach, nie można przekazać takich informacji, gdyż:

W dniu 16.11.2020 o 15:50, Daniel Kozłowski napisał:

...formaty te nie przewidują takich informacji.

Aby unikać takich problemów należy:

W dniu 16.11.2020 o 15:50, Daniel Kozłowski napisał:

...korzystać z dedykowanego formatu do przesyłania danych do biura rachunkowego - EPP / EDI++.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...