Skocz do zawartości

Cena brutto z cennika podstawowego na wydruku PZ lub FZ

Polecane posty

Mam pytanie dotyczące takiego scenariusza:

Klient posiada Subiekta NEXO PRO i przyjmuje asortyment na PZ i do tego FZ albo na FZ z PZ automatycznym. Chciałby aby na wydruku można było uwidocznić jako dodatkową cenę cenę brutto z cennika podstawowego, która to służy do aktualizacji cen produktów na półkach.  Towar ma być ewidencjonowany w cenie magazynowej. W formatach wydruku nie znalazłem wprost dostępnej  ceny CG brutto tylko w zależności cenę brutto czyli jaką cenę zastosuje się do kalkulacji dokumentu taka cena pojawi się na wydruku (cena i rabat deklarowane przez sprzedawce). Niemniej w momencie wydruku pojawia się taka możliwość ponieważ jest opcja zmiany ceny jak: fz.thumb.png.9c6438debd680a76a866f44b63722676.png

Wtedy wydruk FZ faktycznie wyjdzie w CG brutto a całe przyjęcie pozostanie mimo wszystko prawidłowo zapisane w cenie magazynowej (deklarowanej przez sprzedawcę). Takie rozwiązanie jest jednak trochę mało ergonomiczne. Po pierwsze wykonanie kilku dodatkowych kliknięć (nie znalazłem parametrów umożliwiających ustawienie samego wydruku na stałe w CG). Co gorsza może powodować dużo błędów - jeśli operator nie będzie pamiętał, że ma to zmienić i wydrukuje tak jak jest stworzone czyli w cenie zakupu to osoba metkująca bądź opisująca zmiany na asortymencie nawet się nie zorientuje, że jest coś nie tak bo nazwa rubryki na wydruku pozostanie taka sama.

Jak sobie  tym radzicie ? Może jakieś inne rozwiązanie ?

Myślałem też o wykorzystaniu funkcji wydruku naklejek (co jak dla mnie jest bardziej naturalne), ale po pierwsze nie każdy towar ma być oklejony (np. gwoździe, wkręty jakieś materiały na wagę itp) a poza tym brakuje mi trochę możliwości zaznaczenia w kartotece asortymentu propozycji czy naklejka ma być drukowana dla dokumentu i w jakiej domyślnie ilości (np ilość z PZ; albo tylko 1 szt, albo ilość dostępna na magazynie itd.). Można to wybrać tylko dla całego dokumentu a nie dla pozycji.

Wracając jednak do wydruku FZ to super by było gdyby można wprowadzić formatowanie alternatywne np: koloru pozycji na wydruku FZ dla towarów których cena CG uległa zmianie, ewentualnie jakiegoś raportu po aktualizacji cennika na podstawie FZ. Często bywa tak że przyjmowanych jest 50-100 pozycji a cena zmienia się na 10 i to by mogło znacznie usprawnić pracę.

Ten sam mechanizm wydruku CG jest potrzebny na dokumentach wewn. - przekazanie towaru na inny oddział wykonywane w cenie magazynowej jednak dla utrzymania jednolitych cen sprzedaży z informacją jaką cenę CG mają stosować.

Link to postu

No ok - tak się domyślam i w ostateczności z tego skorzystam. Ale co wszyscy klienci robią zaawansowaną edycje wzorca ? A co jeśli mają tylko NEXO ? Przecież to nie jest jakaś wydumana funkcjonalność tylko jakiś w miarę normalny pomysł na aktualizację cen sprzedaży na półkach sklepowych.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...