Skocz do zawartości

Rozróżnienie cen w zależności od wielkości opakowania

Polecane posty

Witam,

To mój pierwszy post tutaj i proszę o wyrozumiałość, bo nie miałam do tej pory dużej styczności z tego typu programami :)

Otóż mam taką zagwozdkę i posłużę się tutaj konkretnym przykładem: Mam produkt - perełki cukrowe- które kupuję w opakowaniu zbiorczym 1,2kg. Jednak chcę to sprzedawać w pojemnikach z zawartością 30g i drugi 60g. Mam to przyjęte jako opakowanie i w jednostkach miary dodaną miarę "g" (gramy), która stanowi 1/1200 opakowania. Czy jest możliwość przypisania osobnej ceny do opakowania 30g i 60g?

Z góry dziękuję za rady.

 

Monika

Link to postu

Jeśli te opakowania (z zawartością) przygotowuje Pani wcześniej, to może lepiej będzie założyć osobne kartoteki typu Komplet dla 30g i 60g i wykorzystać funkcję montowania kompletów: Jak zmontować komplet w programie Subiekt nexo? - InsERT nexo, Subiekt nexo - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

A jeśli przygotowywane są na bieżąco przy kliencie, to cennikach można zdefiniować progi cenowe: Jak ustawić próg cenowy względem jednostek miary, powyżej którego towar będzie miał inną cenę w Subiekt nexo? - InsERT nexo, Subiekt nexo - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Jeśli te opakowania (z zawartością) przygotowuje Pani wcześniej, to może lepiej będzie założyć osobne kartoteki typu Komplet dla 30g i 60g i wykorzystać funkcję montowania kompletów: Jak zmontować komplet w programie Subiekt nexo? - InsERT nexo, Subiekt nexo - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

Dziękuję, zaraz przyjrzę się temu zagadnieniu. 

2 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Właśnie są konfekcjonowane wcześniej. Gdyby faktycznie, była tylko jedna gramatura to w progu cenowym ustawiłabym cenę za 1g oraz ilość i jednostkę przy sprzedaży. 

Link to postu
12 minut temu, Monika Rudnicka napisał:

Właśnie są konfekcjonowane wcześniej. Gdyby faktycznie, była tylko jedna gramatura to w progu cenowym ustawiłabym cenę za 1g oraz ilość i jednostkę przy sprzedaży. 

Tego nie bardzo rozumiem, ale progów cenowych może być wiele nawet dla tej samej jednostki.

Link to postu
13 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Tego nie bardzo rozumiem, ale progów cenowych może być wiele nawet dla tej samej jednostki.

Ustawiałam próg cenowy dla 1g i w zakładce "Miary" w polu "Ilość i jednostka przy sprzedaży" mogłam wpisać np. 60g i wtedy program podstawiał przy sprzedaży cenę już za 60g.

Podanie progów cenowych byłoby oczywiście najprostsze, ale drukuję sobie kody kreskowe na opakowaniach i koduje w nich symbol produktu. Czy do "kompletu" można przypisać osobny kod?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...