Skocz do zawartości

Masowe wystawianie aukcji

Polecane posty

Witam. 

Właśnie rozpoczynam przygodę z sello, dodatkowo korzystam również z subiekta NEXO. 

Chciałbym wystawić ok 5 tyś podobnych aukcji:

- ogólnie w opisie tych aukcji chciałbym zmieniać tylko jeden parametr, 

- Tytuły aukcji bedą sie różnić 

- Zdjęcia beda w większości takie same, jedynie zmiana miniaturki. 

 

Nie mam kompletnie pojęcia jak sie do tego zabrać, oraz czy jest sens "pchać" tyle aukcji przez sello ?

 

Link to postu

Podejść do tego tematu jest wiele. Wszystko zależy od organizacji pracy.

W dniu 18.12.2020 o 21:37, Mateusz Nycz napisał:

czy jest sens "pchać" tyle aukcji przez sello

Jeśli Sello ma być używane potem do obsługi sprzedaży z Allegro to tak.

 

Czy w nexo znajdują się wszystkie te towary, które będą miały być wystawione w Allegro? Jak dużo będzie kategorii w których przedmioty będą wystawiane? Czy da się je pogrupować?

Czy zdjęcia są wczytane w towarach nexo? Czy będą dopiero wczytywane z dysku?

Czy parametr wyróżniający te towary jest gdzieś zapisany w towarze nexo, np w polu własnym?

Link to postu

W nexo mam wszystkie towary, samych towarów nie jest wiele, poprostu chce zrobić osobną aukcję dla kazdego możliwego wariantu dla tych towarów stąd wyjdzie tyle aukcji. 

Bedzie to praktycznie jedna kategoria. 

Pogrupowanie będzie polegać na:  Dopasowaniu do danego modelu x kilka kolorów

Towar Y (z nexo) x dopasowaie do kilku modeli x kilka kolorów

Towar Z (z nexo) x dopasowaie do kilku modeli x kilka kolorów

itd....

 

 

Zdjęcia mam w nexo, jak już wspominałem samych towarów nie bedzie wiele, wiec nie ma dla mnie problemu, aby  sprawie pododawać jeszcze jakieś parametry do nexo. 

Link to postu

No to wystarczy teoretycznie stworzyć sobie w Sello szablon aukcji, opracować opis i po zsynchronizowaniu towarów z nexo do Sello (trzeba je oznaczyć w nexo do serwisu aukcyjnego i zsynchronizować towary w Sello) a następnie zaznaczając wiele towarów wybrać opcję wystaw na podstawie szablonu. Czynność tę można powtarzać wielokrotnie.

 

Natomiast, to spowoduje, że w będzie wystawionych wiele aukcji z tym samym towarem i transakcje, które będą spływać z Allegro będą miały ten sam towar na liście i taki też trafi potem do dokumentów handlowych. Nie będzie rozróżnienia na model i kolor w samym towarze, bo będzie on taki sam w różnych ofertach.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...