Skocz do zawartości

Brak wiliczenia zysku w FP, ZK, FS

Polecane posty

Dzień dobry,

zmagam się z ofertami dla klienta a konkretnie z wyliczeniem zysku na danej usłudze z materiałem, 

jeśli status dokumentu mamy na:

B - Bez rezerwacji , S- Rezerwacja stanu, Z - Zrealizowane bądź A - Anulowane 

to nie jest wykazywana cena magazynowa i nasz zysk magazynowy jest błędnie wyliczany jak na załączniku nr 1

inaczej jest gdy przełączymy Status dokumentu na:

R - Pełna rezerwacja dostaw bądź C - Częściowa rezerwacja dostaw

to wtedy cena magazynowa prawidłowo się wyświetla i zysk widzimy prawidłowy cena usługi pomniejszona o koszt towaru co wskazuje załącznik nr 2.

Czy ktoś wyjaśni w jaki sposób ustawić NEXO Pro aby w każdym Statusie dokumentu cena magazynowa była podawana abym miał wgląd jaka cena jest moja zakupu przy przygotowywaniu kosztorysu dla klienta?

To samo dotyczy FS ale przy statusie dokumentu : O - Odłożone wydanie towaru i wykonania usług oraz B - Blokada wydania magazynowego co wskazuje załącznik nr 3

Wydaje się to błędem gdyż musimy mieć wgląd do kosztów materiałów zakupionych przy oferowaniu dla klienta.

Dodam, że korzystam z najnowszej wersji NEXO Pro w wersji 33.0.0 oraz, że ceny ewidencyjne mam uzupełnione dla towarów.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to postu
1 godzinę temu, Łukasz Klinger napisał:

Czy ktoś wyjaśni w jaki sposób ustawić NEXO Pro aby w każdym Statusie dokumentu cena magazynowa była podawana abym miał wgląd jaka cena jest moja zakupu przy przygotowywaniu kosztorysu dla klienta?

W sumie, to proste: prawidłowy koszt magazynowy znamy tylko wtedy, gdy rezerwujemy konkretną partię towaru. Jeśli chciałby Pan widzieć koszt w każdym statusie, to pozostaje jedynie korzystać z kosztu ewidencyjnego. Inne rozwiązanie, to skorzystanie z prognozowania kosztów. Była o tym mowa tutaj: koszt magazynowy dokumentu w zk oraz na ofertach, - Subiekt nexo - Forum użytkowników InsERT

1 godzinę temu, Łukasz Klinger napisał:

To samo dotyczy FS ale przy statusie dokumentu : O - Odłożone wydanie towaru i wykonania usług oraz B - Blokada wydania magazynowego co wskazuje załącznik nr 3

Wydaje się to błędem gdyż musimy mieć wgląd do kosztów materiałów zakupionych przy oferowaniu dla klienta.

To nie jest błąd - gdy nie ma ruchu magazynowego, to nie ma kosztu magazynowego. Tutaj również pozostaje koszt ewidencyjny.

Link to postu
9 minut temu, Łukasz Klinger napisał:

A czy w przypadku gestora będę mieć możliwość oferowania po przewidywanych cenach zakupu? Bo nie zależy mi na ruchu magazynowym a chce tylko stworzyć orientacyjną ofertę dla klienta a na asortymencie mam wpisane cenę ewidencyjna i wg niej powinien być szacowany koszt i zysk.

Tak, wewnątrz oferty można włączyć kolumny z kosztem, zyskiem, narzutem i marżą ewidencyjną.

Link to postu
1 godzinę temu, Łukasz Klinger napisał:

A w jaki sposób włączyć prognozowanie kosztu ?

Tutaj jest to opisane:

Subiekt nexo - Jak wyświetlić prognozowany koszt dla towarów i usług w fakturze proforma? - InsERT nexo, Subiekt nexo - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

Subiekt nexo - Jak wyświetlić prognozowany koszt dla towarów i usług w ofercie? - InsERT nexo, Subiekt nexo - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

1 godzinę temu, Łukasz Klinger napisał:

czy to będzie brać pod uwagę ceny zakupowe z narzutem ?

Raczej nie.

 

Z ciekawości sprawdziłem i prognozowany koszt materiałów również nie przenosi się do prognozowanego kosztu usługi.

Link to postu

Dzień dobry,

ustawiłem szacowany koszt dla ZK i 
realizując ZK wczytuje produkt do oferty który mam w zakupie za 199zł netto na którym marża wynosi 14.36% co daje nam zysk 33.37zł
cena cennikowa więc wynosi 232,37zł netto .

Jeśli utworze ZK 1 z tym produktem po ustawieniu  "szacowany koszt"  cena magazynowa pokazuje się 202,23zł 
a gdy zmienie status na pełna rezerwacja dostaw cena magazynowa wskakuje na 161,79zł i nie wiem skąd się to bierze .
Następnie gdy na ten sam asortyment wystawie ZK 2 i zmienie status na pełna rezerwacja dostaw cena magazynowa wskakuje na 215,71zł.
Proszę o wyjaśnienie sprawy oraz rozwiązanie problemu po przez wskazanie w jaki sposób mam prawidłowo ustawić program aby zysk ze sprzedaży był obliczany za każdym razem prawidłowo.

asortyment.jpg

rezerwacja towaru ZK1.jpg

rezerwacja towaru ZK2.jpg

szacowany koszt ZK1.jpg

ZK konfiguracja.jpg

Link to postu

Koszt szacuje Pan po "średniej ważonej cenie z istniejących dostaw", a faktyczny koszt magazynowy po zadysponowaniu konkretnej partii towaru pobierany jest z konkretnej partii towaru, która jest właśnie wydawana. Prawdopodobnie ma Pan na magazynie istniejące partie towaru w różnej cenie magazynowej - stąd różnice.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...