Skocz do zawartości

Inwentaryzacja

Polecane posty

WItam.
Mam o to taki problem z subiektem ponieważ do końca listopada byłem na  zwolnieniu z Vat. Faktury do początku listopada były wprowadzane z "zw" ale żeby ułatwić sobie przejście na Vat zaczęliśmy wprowadzać że dany produkt zakupiony był np. 8% Vatem ale sprzedaż dalej była na zwolnieniu i teraz gdy chce zrobić remanent na koniec listopada w niektórych pozycjach pokazuję mi cenne netto a nie brutto zakupu nawet gdy wybiorę Rodzaj Ceny :Brutto. Księgowa wymaga 2 spisów za okres nie bycia Vatowcem i cały grudzień jak nim byłem.
 

Edytowane przez Adrian Rzękęć
Link to postu

Dzień dobry,

13 godzin temu, Adrian Rzękęć napisał:

Mam o to taki problem z subiektem ponieważ do końca listopada byłem na  zwolnieniu z Vat. Faktury do początku listopada były wprowadzane z "zw" ale żeby ułatwić sobie przejście na Vat zaczęliśmy wprowadzać że dany produkt zakupiony był np. 8% Vatem

Nie rozumiem tego, czy zwolnienie z VAT nie dotyczy tylko sprzedaży?

13 godzin temu, Adrian Rzękęć napisał:

gdy chce zrobić remanent na koniec listopada w niektórych pozycjach pokazuję mi cenne netto a nie brutto zakupu nawet gdy wybiorę Rodzaj Ceny :Brutto

Cena i wartość magazynowa to ceny netto. Rodzaj ceny, o którym Pan pisze, dotyczy ceny i wartości sprzedaży. 

Proszę zweryfikować wartość w kolumnie „VAT podlega odliczeniu” - w przypadku zaznaczenia odliczenia VAT, mimo że był Pan zwolniony widoczne będą ceny netto.

image.thumb.png.e42f776d84743c2fb80076756413bcbc.png

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...