Skocz do zawartości

NR NIP UNIJNY

Polecane posty

PROBLEM. Jesteśmy Biurem rachunkowym . subiekt 123 udostępniamy klientom. i wystawiamy dla nich faktury.   Problem dotyczy nip ue.  udostępniłam program klientowi powiedzmy 1 . przy zakładaniu danych nie mogłam w pozycji nip wpisać przedrostka PL .  teraz mi na fakturach nie wyświetla się to PL  i nie mogę tego zmienić.  klient 2 wprowadzając dane rozwinęłam pole NIP i wyświetliło się VATIN . Po odznaczeniu tego mogłam wpisać przedrostek PL i NIP.  jednak teraz na wydruku nie mam w ogóle NIP  sprzedawcy.  Nie potrafię tego zmienić.  w edycji firmy pozycja nip jest zblokowana. na wzorcach wydruku odznaczony haczyk wyświetlaj nip sprzedawcy i odbiorcy .   jak mogę to zmienić ktoś coś ???

Edytowane przez Edyta Sitek
Link to postu

W pierwszym przypadku przedrostek "PL" przed numerem NIP pojawi się na wydruku, gdy w konfiguracji Subiekta 123 w sekcji Podatek VAT została zaznaczona opcja "Zarejestrowany podatnik VAT-UE". Dodatkowo konieczne jest wybranie jednej z transakcji międzynarodowych na wystawianym dokumencie.

W drugim przypadku firma klienta powinna być zarejestrowana na NIP. Bardzo proszę o przekazanie danych klienta na adres subiekt123@insert.com.pl. Przeanalizujemy ten przypadek i zaproponujemy rozwiązanie.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam ,

Mam ten sam problem. Klient chce wystawić fakturę WDT dla kontahenta z Czech, ktory jest zarejestowany do Vat UE. W polu klient wpisuję wszystkie dane, wybieram kraj Czechy, widzi NIP CZ123333  ale na wydruku nie ma już przedrostka kraju CZ tylko sam nr. O co chodzi? Na fakturze musi być CZ przed nr NIP. Proszę o pilną pomoc.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...