Skocz do zawartości

Pozycja refakturowana na fakturze

Polecane posty

Witam. Jestem nowym użytkownikiem programu więc z góry przepraszam za ewentualne "głupie" pytania.

Mam taki problem, że wystawiam fakturę sprzedaży towaru na której jest dodatkowo koszt wysyłki kurierem. Czy można wskazać w programie żeby nie wliczał kosztu wysyłki do zysku z tej faktury ?

W poprzednim programie który użytkowałem  miałem taką zakładkę "pozycja refakturowana" gdzie po jej zaznaczeniu wpisywałem mój koszt wysyłki i wtedy ta wartość pomniejszała zysk z tej faktury.

Link to postu

Jest to dość istotne bo przy sprzedaży towarów nisko marżowych (w naszym przypadku etykiety samoprzylepne) koszt wysyłki jest wyższy niż zysk ze sprzedaży towaru.  Program zaliczając koszt wysyłki do zysku przekłamuje istotnie faktyczny zysk ze sprzedaży. Podczas rozliczania handlowców może dojść do sytuacji, że handlowiec sprzedając  towar poniżej faktycznych kosztów wykaże i tak zysk na dokumencie co jest w rzeczywistości bzdurą.

Przykład:

Kalkulacja: cena zakupu towaru 9 zł + 3 zł marża = 12 zł

Wystawiając fakturę na ten towar z kosztem transportu (+15 zł) wychodzi mi w programie zysk 18 zł  zamiast 3 zł.

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...