Skocz do zawartości

[Błąd][Sugestia][Pytanie] Adres dostawy na dokumencie bez szczegółów

Polecane posty

InsERT nexo 34.0.0 (4222)

Przechodzimy z Subiekta GT na Nexo, piszę alternatywną implementację i napotkałem problematyczną nieścisłość.

 

Próba wybrania adresu dostawy 'Zamawiającego' poprzez 'Wybierz inny adres dostawy' na jeden z dodatkowych adresów 'do wysyłki' klienta zamawiającego powoduje zmianę dostawy na 'Wprowadzony na dokumencie' i w ten sposób w modelu obiektowym ginie referencja do Dokument.MiejsceDostawyZewnetrzne

 

Nie byłoby to problematyczne, ale co gorsza adres 'Wprowadzony na dokumencie' nie ma szczegółów tj. Miejscowosc, Ulica, Kod, itd., a wszystko ląduje do pól Linia1, Linia2, Linia3.

Pytanie: Czy można to(używanie szczegółowego adresu dostawy wprowadzanego na dokumencie) włączyć? Nie znalazłem w konfiguracji.

 

Zmiana MiejsceDostawyZewnetrzne z poziomu Sfery na dowolny adres zamawiającego działa poprawnie, również wyświetla się poprawnie w UI, więc wygląda to na błąd 'wyboru innego adresu dostawy'. Na błąd wskazuje też info widoczne po zaznaczeniu 'Pokaż szczegóły' - w nieaktywnych polach tekstowych: "do wysyłki" a z boku nazwa wybranego adresu oraz fakt, że ręczna zmiana treści adresu nie resetuje pola z nazwą adresu sugerując dalsze powiązanie z nim.

 

Nasi klienci to w dużej mierze instalatorzy, którzy zamawiając towar wysyłają go od razu w miejsce instalacji, bez potrzeby umieszczania odbiorcy na dokumencie sprzedaży.

Adresy dostawy z dokumentów są źródłem dla naszego modułu wysyłkowego napisanego z myślą o szczegółowych adresach SubiektaGT. Adresy zbite w linie tekstu to dla nas krok wstecz względem GT, tym większe moje zdumienie i sugestia by wprowadzić możliwość używania adresów szczegółowych.

Nawet InPost od tego odchodzi i w dokumentacji ShipX informuje że "Atrybut line1 i line2 jest jeszcze wspierany, jednak zalecane jest używanie street i building_number."

 

Nieco ubolewamy też nad usunięciem telefonu z adresu dostawy, licząc że może w przyszłości wprowadzicie pola własne dla adresów dodatkowych. Wtedy można by umieścić tam również e-mail i paczkomat ;)

 

Sugeruję też umieszczenie przycisku 'Dodaj' w oknie 'Wybierz inny adres dostawy' albo zamiast tego przy wypełnianiu 'Wprowadzony na dokumencie' np. checkbox 'Dodaj do adresów Zamawiającego/Odbiorcy/...'

 

Ale nie to najważniejsze, prosiłbym głównie o odpowiedź czy w.w. problem wyboru innego adresu dostawy niszczącego ref. to rzeczywiście błąd, czy może tak już zostanie?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...