Skocz do zawartości

Faktura wewnętrzna WNT

Polecane posty

Witam,

 

Napotkałem na problem przy wystawianiu faktury wenwnętrznej.

W kolejności wystawiam fakturę zakupu WNT w EUR

image.png.842e7040f05eae831a91b879f01cbfb3.png

Na podstawie tego dokumentu tworzę fakturę wewnętrzną, niestety jako waluta jest PLN i nie można tego edytować, w formularzu jest EUR, a na wydruku jest PLN

image.png.516429958c0b7cfba8a6cea4b0a558ca.png

image.png.198382509666c505023e4cc33b1a01ca.png

image.png.c1e9a72ed43f9d8a9ba32a40d72730b1.png

Dodatkowe pytanie; na wydruku nie ma nigdzie podsumowania wartości w EUR z oryginalnej faktury.

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Link to postu

Faktura wewnętrzna ma za zadanie udowodnienie naliczania obowiązkowego podatku należnego oraz służy do odliczania podatku naliczonego, jeśli podatnikowi przysługiwało takie prawo - może zatem pełnić podwójną rolę. Kurs na tym typie dokumentu służy do przeliczenia wartości w walucie obcej pozycji dokumentu źródłowego na walutę systemową, w której rozliczany jest podatek VAT.

Link to postu

OK, rozumiem, że na podsumowanie w EUR też nie mogę liczyć?

 

Czy istnieje możliwość wygenerowania raportu, który zawierałby obligatoryjnie razem kolumny: Nr faktury wewnętrznej, nr faktury zakupowej oryginalnej WNT, wartość netto EUR i wartość netto PLN, kurs NBP.

 

Próbowałem poprzez:

- rejestr sprzedaży VAT (filtr po typie dokumentu FW), niestety nie można dodać kolumny z nr faktury wewnętrznej

- rejestr faktur zakupowych i wtedy pominąć nr faktury wewnętrznej, ale niestety nie mogę dodać kolumny z nr oryginału faktury zakupowej

 

 

Link to postu

Sposób drukowania tabeli VAT można ustalić w edycji wzorca wydruku, mając do wyboru:

  • Bez tabeli VAT
  • Tabela VAT z kwotami w walucie dokumentu
  • Tabela VAT z kwotami w PLN
  • Tabela VAT z kwotami w walucie dokumentu i w PLN.

Dodatkowe modyfikacje i informacje na wzorcu to zaawansowana edycja wzorca wydruku Stimulsoft.

 

Do wygenerowania raportu z informacjami, które nie są dostępne w domyślnych raportach, może Pan wykorzystać raport własny. Z dokumentacją bazy danych można zapoznać się w Szczegółowej Dokumentacji Technicznej - SDK.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...