Skocz do zawartości

nie importuje danych

Polecane posty

wyskakują same błędy w raporcie coś o kategoriach tam mówi, co może być nie tak?

 

Pobranie z serwisu aukcyjnego informacji o aukcjach wymaga wcześniejszego pobrania parametrów z serwisu takich jak: kategorie, atrybuty specyficzne dla kategorii, parametry aukcji (formy płatności i transportu, lista krajów, województw, opcje wyróżnień itp).

Po założeniu nowej bazy danych i podaniu parametrów konta w serwisie należy więc poczekać z pobieraniem informacji z serwisu, aż skończy się aktualizacja parametrów. Proces ten jest uwidoczniony w pasku statusu.

 

Jak widać synchronizacja parametrów ma największe znaczenie na początku pracy z programem, kiedy nie ma jeszcze żadnych informacji w bazie. Potem odbywa sie tylko ich aktualizacja, więc można rozpocząć normalną pracę od razu. W najgorszym przypadku dodamy aukcję np. w kategorii, która za chwilę okaże się już nieaktualna (po synchronizacji parametrów z serwisem). Zostaniemy jednak o tym poinformowani przez serwis aukcyjny przy próbie wysłania/wystawienia takiej aukcji.

Link to postu

wyskakują same błędy w raporcie coś o kategoriach tam mówi, co może być nie tak?

 

Pobranie z serwisu aukcyjnego informacji o aukcjach wymaga wcześniejszego pobrania parametrów z serwisu takich jak: kategorie, atrybuty specyficzne dla kategorii, parametry aukcji (formy płatności i transportu, lista krajów, województw, opcje wyróżnień itp).

Po założeniu nowej bazy danych i podaniu parametrów konta w serwisie należy więc poczekać z pobieraniem informacji z serwisu, aż skończy się aktualizacja parametrów. Proces ten jest uwidoczniony w pasku statusu.

 

Jak widać synchronizacja parametrów ma największe znaczenie na początku pracy z programem, kiedy nie ma jeszcze żadnych informacji w bazie. Potem odbywa sie tylko ich aktualizacja, więc można rozpocząć normalną pracę od razu. W najgorszym przypadku dodamy aukcję np. w kategorii, która za chwilę okaże się już nieaktualna (po synchronizacji parametrów z serwisem). Zostaniemy jednak o tym poinformowani przez serwis aukcyjny przy próbie wysłania/wystawienia takiej aukcji.

 

Normalnie nie mogę się powstrzymać: :D

Ale gupoty..... Jakbym widział odpowiedź administratorów Allegro - ładnie, duzo i nie na temat.

 

Co ma pobranie kategorii z serwisu do POBIERANIA aukcji trwających czy komentarzy? Nic. To może mieć wpływ co najwyżej na wystawiane aukcje.

Pracuję przy pomocy programów wspomagających sprzedaż od 4 lat troszkę już pojęcia jak funkcjonyje Allegrowe WebApi już złapałem.

 

Moja sugestia to bardziej sczegółowy LOG błędów. Bo jak mi sypnie błędem i napisze - błąd pobierania komentarzy - to można to olać. Ale jak nie pobierze wszystkich kontrahentów - to już problem.

A błędy komunikacyjne z Allegro zdarzają się nader często.

 

P.S.

Tak - zaktualizowaliśmy najpierw program, a dopiero później pobieraliśmy dane.

I się nie da - sypie błędami.

 

Link to postu

wyskakują same błędy w raporcie coś o kategoriach tam mówi, co może być nie tak?

 

Pobranie z serwisu aukcyjnego informacji o aukcjach wymaga wcześniejszego pobrania parametrów z serwisu takich jak: kategorie, atrybuty specyficzne dla kategorii, parametry aukcji (formy płatności i transportu, lista krajów, województw, opcje wyróżnień itp).

Po założeniu nowej bazy danych i podaniu parametrów konta w serwisie należy więc poczekać z pobieraniem informacji z serwisu, aż skończy się aktualizacja parametrów. Proces ten jest uwidoczniony w pasku statusu.

 

[ciach]

 

Normalnie nie mogę się powstrzymać: :D

Ale gupoty..... Jakbym widział odpowiedź administratorów Allegro - ładnie, duzo i nie na temat.

 

Bez przesady. Pytanie było postawione: "Jaka może być przyczyna?". W tym konkretnym przypadku (problem z kategoriami) może być taka jak napisałem. Rozumiem rozgoryczenie problemami działania tej wersji (BETA3) ale szczególnie na tym etapie uważam, że problemy należy wyjaśniać szczegółowo i szukać wszelkich możliwych przyczyn ich powstawania.

 

Co ma pobranie kategorii z serwisu do POBIERANIA aukcji trwających czy komentarzy? Nic. To może mieć wpływ co najwyżej na wystawiane aukcje.

Pracuję przy pomocy programów wspomagających sprzedaż od 4 lat troszkę już pojęcia jak funkcjonyje Allegrowe WebApi już złapałem.

 

Nie wątpię. Jednak Sello jest nowym produktem. Jest w tej chwili tak skonstruowane, że akurat pobieranie kategorii z serwisu ma wielkie znaczenie dla pobierania aukcji. I to właśnie napisałem.

 

Moja sugestia to bardziej sczegółowy LOG błędów. Bo jak mi sypnie błędem i napisze - błąd pobierania komentarzy - to można to olać. Ale jak nie pobierze wszystkich kontrahentów - to już problem.

 

Nie znamy dokładnie błędu, który sie pojawił. Jak sądzę nie był to błąd pobierania komentarzy, ale właśnie aukcji.

 

 

A błędy komunikacyjne z Allegro zdarzają się nader często.

 

 

Po to jest m.in. wersja BETA, żeby takie rzeczy przetestować w warunkach nielaboratoryjnych. Nie tylko po to, żeby pochwalić się nowym, świetnym produktem. Myślę, że tego nie trzeba tłumaczyć.

 

 

P.S.

Tak - zaktualizowaliśmy najpierw program, a dopiero później pobieraliśmy dane.

I się nie da - sypie błędami.

 

 

Akurat Cat111 nie napisał(a) jaki był algorytm postępowania.

Link to postu

Witam, dziękuję za odpowiedź. A gdzie znajdę pasek statusu? na dole po lewej stronie? Program robi coś po otwarciu ale potem info z tamtąd znika więc chyba pobrał co chciał ale nadal sobie nie radzi. Czy mogę jakoś sprawdzić(jak?) czy pobrał kategorie i ewentualnie wymusić na nim pobranie ich? (jak?)

 

....

 

cośtam pobiera, pobrał kategorie ale ciągle są błędy typu "nie mozna zapisać aukcji" sprawa druga.. jak usunąć profil? gdy to robię wyskakuje komunikat że nie można usunąć profilu...

Link to postu

Witam, dziękuję za odpowiedź. A gdzie znajdę pasek statusu? na dole po lewej stronie?

 

Tak jest. Na dole po lewej stronie.

 

Program robi coś po otwarciu ale potem info z tamtąd znika więc chyba pobrał co chciał ale nadal sobie nie radzi. Czy mogę jakoś sprawdzić(jak?) czy pobrał kategorie i ewentualnie wymusić na nim pobranie ich? (jak?)

 

Jeśli znika info (a dokładniej wtedy gdy zniknie "kółeczko") wszystkie konieczne są pobrane. Można to sprawdzić próbując dodać aukcję. Jeśli nie są pobrane parametry z serwisu, nie będą wypełnione następujące elementy:

- lista czasów trwania aukcji

- lista krajów

- lista regionów (województw)

- lista form płatności

- lista sposobów transportu

- lista sposobów wyróżnienia aukcji

 

Pobieranie parametrów można wymusić funkcją głównego menu (klikamy diabełka): Narzędzia-Synchronizuj parametry z serwisu. Program wówczas porównuje wersje grup parametrów w bazie danych z wersją na serwisie aukcyjnym. Jeśli coś się zmieniło, wywołuje aktualizację tej grupy. grup de facto nie widać, ale chodzi o kategorie, parametry formularza oraz atrybuty specyficzne dla kategorii.

 

cośtam pobiera, pobrał kategorie ale ciągle są błędy typu "nie mozna zapisać aukcji"

 

No właśnie bardzo mnie interesuje jaki doładnie jest ten błąd i w jakiej sytuacji. Najlepiej wkopiować tutaj raport. Już to opisywałem tutaj: http://forum.sello.pl/index.php?topic=13.msg33#msg33

sprawa druga.. jak usunąć profil? gdy to robię wyskakuje komunikat że nie można usunąć profilu...

 

Czy przez profil rozumiesz informacje o koncie w serwisie aukcyjnym? Jeśli tak to najprawdopodobniej sa z nim już związane jakieś aukcje, a może nawet transakcje i wiadomości. Usunięcie go wymagałoby uprzedniego usunięcia tych wszystkich elementów. Każdy z nich też kieruje się podobnymi prawami, a więc np. trzeba by usunąć najpierw wiadomości, potem transakcje, a na końcu aukcje. Szczerze mówiąc nie przewidywaliśmy możliwości usunięcia takiego konta, dla którego istnieją dane w bazie (aukcje, transakcje etc.) Chyba, że za pomoca jakiejś specjalnej funkcji serwisowej, która wyczyściła by te dane. Wtedy usunięcie konta byłoby możliwe.

Czy rzeczywiście jest potrzebna funkcjonalność usuwania takiego konta, czy chodzi po prostu o rozpoczęcie pracy od nowa, żeby np. przetestować, czy po ponownym wpisaniu konta przetestować pobieranie danych z serwisu?

Link to postu

Czy rzeczywiście jest potrzebna funkcjonalność usuwania takiego konta, czy chodzi po prostu o rozpoczęcie pracy od nowa, żeby np. przetestować, czy po ponownym wpisaniu konta przetestować pobieranie danych z serwisu?

Czy może chodzi o możliwość deaktywowania konta? Tzn. dane konto istnieje dalej w bazie danych, ale moze nie mieć podanego hasła, ważnej licencji i nie będzie można pobierać i wysyłać z niego informacji na serwis aukkcyjny?

 

Bo jesli tak, to taką funkcjonalność mamy w planie.

 

Pzdr.,

inga

Link to postu

Witam

Mówiąc szczerze chodzi o całkowite usunięcie konta. Doszedłem do wniosku że nie jestem jeszcze "pod ścianą" jeśli chodzi o konieczność używania sello lub podobnych programów a w obecnym kształcie program najzwyczajniej nie spełnia swojego zadania. Cóż z tego że jest chwilowo darmowy skoro nie działa, jak zacznie działać to nie będzie darmowy i tak kółko się zamyka :)

 

Podsumowując - nie mam czasu na użeranie się z mniejszymi i większymi jego wadami ale życzę twórcom jak najlepiej, program wydaje się być fajny i jak już będzie działał bezbłędnie z chęcią zakupię licencję. Sprawa druga- pewnie bym tej decyzji nie podejmował gdyby był szybko poprawiany a dyskusja na forum była by ciągła czyi szybsze odpowiedzi. W tym tempie to potrwa kilka miesięcy zanim będzie wszystko śmigać...

 

Jeszcze mam pewną sugestię... może zabrzmi to głupio ale program ma za dużo funkcji. Tzn większość z nich jest potrzebne ale "komuś" a nie mi. Mam na myśli to że większość sprzedających ma 1-2 tryby w jakich sprzedaje produkty(płatności, wysyłka, ceny za wysyłkę itd) i na tym koniec. Program mógłby być prostszy i bardziej intuicyjny w obsłudze bo czasem mnogość funkcji przeszkadza.

Powiem czego ja potrzebuję(wersja minimum):

- pobierania info o aukcjach trwających i zakończonych

- pobierania danych o transakcjach i łatwej ich edycji(1 klik myszką na dany odcinek wiersza by edytować wartość, np wpisać zapłaconą kwotę)

- Nadawania statusów transakcjom(też jeden klik a nie dwa i otwieranie osobnej karty)

- wydruków na paczki, listy, pobrania.

KONIEC

 

Cała reszta jest przydatna ale rzadko i nie wszystkim. Obsługuje dziennie kilka- kilkadziesiąt transakcji i mówiąc szczerze zawiłość programu sprawia że niewiem czy skrócil by czy wydłużył czas mojej pracy... Proszę pomyśleć więc nad prostszą wersją dla osób sprzedających kilkaset przedmiotów miesięcznie a nie kilka czy kilkanaście tysięcy bo tam oczywiście konieczne są rozwiązania w skali makro...

Będę tu zaglądał i może czasem wrzucę swoje 3 grosze ale narazie używać sello nie planuję. Pozdrawiam serdecznie  wszystkich :)

 

Link to postu

cat moja firma obsługuje kilkanaście kont innych firm dziennie ponad 200 transakcji i mamy swoje oprogramowanie Asystenta i FNA do subiekta i myślałam, że to połączę ale nikuta nie można nic zaimportować, krzyczy cały czas o kategoriach więc jak mam coś sprawdzać :(

Ja widzę zastosowanie prgoramu ale chciałabym żeby działał a wersja nawet nie pobiera danych próbowałam na wszelkie sposoby nikuta

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...