Skocz do zawartości

BETA 5 już dostępna.

Polecane posty

Witam, właśnie wypuscilismy wersję Sello BETA 5. W tej wersji główny nacisk położyliśmy na poprawę komunikacji z serwisami aukcyjnymi oraz ogólną stabilność programu. Dokonaliśmy kilku ulepszeń w sposobie komunikacji, tak, aby zminimalizować ryzyko nie pobrania danych z serwisu aukcyjnego.

 

Lista zmian znajduje się na http://www.sello.pl/o_programie/nowosci.html.

 

Jednocześnie dodam, że pracujemy nad większością sugerowanych przez Was zmian, takich jak Statusy online, czy zmiany numeracji wydrukach pocztowych, lecz prace te jeszcze trochę potrwają, a rozpoczęty sezon urlopowy odrobinę je utrudnia.

 

Uwagi:

1. Sello Beta 5 jeszcze wymaga przeinstalowania, tzn. odinstalowania poprzedniej wersji i zainstalowania nowej.

2. Konwersja bazy danych jest przeprowadzana z Sello BETA 4. Aktualnie nie ma możliwości bezpośredniego przejścia z BETA 3 do BETA 5.

 

 

Znane problemy i błędy, których BETA 5 nie poprawia:

- Aktualna wersja nadal ma błąd polegający na zapętlaniu okna wysyłania sugestii, jeśli po błędzie systemowym użytkownik odpowie tak na pytanie „Czy ponownie uruchomić program”, a nie wyśle zaproponowanej sugestii.

- Aktualna wersja nie posiada różnicowego pobierania danych z serwisu aukcyjnego, które mogłoby skrócić proces pobierania danych. Aktualne pobieranie kompletnych danych ma na celu zmniejszenie ryzyka, że jakieś dane zostane utracone. Optymalizacją ilości przesyłanych danych zajmiemy się w najbliższym czasie.

 

Zapraszam do pobierania nowej wersji:

http://www.sello.pl/pobierz.html

 

 

 

 

Link to postu

No jest troche lepiej - pobiera więcej danych jednak trwa to bardzo długo

 

pojawią się kilkadziesąt błędów (DLA różnych użytkowników) :

 

Nie udało się zapisać transakcji do aukcji nr 203656712 dla klienta zlufa (4681658)

Funkcja BOF lub EOF zwraca wartość prawdziwą lub bieżący rekord został usunięty. Żądana operacja wymaga bieżącego rekordu.

(ADODB.Field) Funkcja BOF lub EOF zwraca wartość prawdziwą lub bieżący rekord został usunięty. Żądana operacja wymaga bieżącego rekordu.

 

 

następnei kilka typu :

 

Nie udało się zapisać komentarza do aukcji nr 201090350.

Nie istnieje transakcja dla użytkownika o identyfikatorze 4243968

po czym program się zamyka nie sygnalizując zadnego błędu

 

... a do pobrania zostaja jeszcze dane z innego konta...

 

 

Link to postu

No jest troche lepiej - pobiera więcej danych jednak trwa to bardzo długo

 

pojawią się kilkadziesąt błędów (DLA różnych użytkowników) :

 

Nie udało się zapisać transakcji do aukcji nr 203656712 dla klienta zlufa (4681658)

Funkcja BOF lub EOF zwraca wartość prawdziwą lub bieżący rekord został usunięty. Żądana operacja wymaga bieżącego rekordu.

(ADODB.Field) Funkcja BOF lub EOF zwraca wartość prawdziwą lub bieżący rekord został usunięty. Żądana operacja wymaga bieżącego rekordu.

 

 

następnei kilka typu :

 

Nie udało się zapisać komentarza do aukcji nr 201090350.

Nie istnieje transakcja dla użytkownika o identyfikatorze 4243968

po czym program się zamyka nie sygnalizując zadnego błędu

 

... a do pobrania zostaja jeszcze dane z innego konta...

 

 

 

Dokładnie tak samo mam - sypie ww. błedami (nie udało się zapisać transakcji, komentarza) i się zamyka - z komunikatem "Wystąpi l bład krytyczny. Program zostanie zamknięty"

 

No i nie pobiera i tak wszystkiego.

Trwabjących aukcji mam w tej chwili 255 - program pobrał 119.

 

Link to postu

i jak to sie ma do tych bredni:

 

"Błędów nie da się poprawić w ciągu 2 dni.. Nawet jeśli programiści zrobią swoje w jeden dzień, to wcześniej problem musi być dokładnie zdiagnozowany - co w specyficznych sytuacjach zajmuje kilka dni. Po poprawce kodu przez programistę naprawiony kawałek jest testowany przez testerów, ci jeśli nie wykryją błędów w tym co zostało naprawione dopuszczają to dalej. Do tego trzeba zawsze sprawdzić czy naprawa jednej rzeczy nie popsuła innej... Uśmiech

 

Zatem nawet jeśli poprawki były by gotowe co 2 dni to komu by się chciało co chwila ściągać kolejne wersje... Uśmiech.

i

Tak, że staramy się robić sensowne wypusty kolejnych wersji.. a nie wypuszczać po 2 nowe 'ficzersy', bo na nawet nie długą metę  nikt by tego nie przeżył Chichot - a już na pewno ludek z kambodży Uśmiech"

 

>:(

 

Moze lepiej jedzcie na zmywak do irlandi a dajcie pisac komus z Kambodzy bo On na pewno lepiej to zrobi ;)

Link to postu

To nie są brednie panie szanowny kolego, tylko najszczersza prawda. Nie wiem jakie ma Pan doświadczenie z branży IT - wolę nie wnikać...

 

Nawet mając cały dział testów nie jesteśmy i my, jak i każda inna firma "produkująca" soft stworzyć od razu w pełni działający produkt pozbawiony błędów. Najlepszym przykładem niech będzie Microsoft... Zanim Vista trafiła do sprzedaży było kilka wypustów BETA, RC1, RC2.. a i zapewne za parę miesięcy będzie Vista Service Pack 1.

W warunkach laboratoryjnych nie sposób po prostu wykryć wszystkich sytuacji i błędów - wie o tym każdy kto choć raz napisał jakikolwiek program. Więc z całym szacunkiem, ale wersje BETA wypuszcza sie właśnie po to aby takie błędy wyłapać poprzez informację zwrotną od ludzi.

 

A na zmywak niech jadą Ci, którym to do szczęścia wystarczy...

Link to postu

Proszę nie podejmować zbyt pochopnych decyzji. Czy ponawiali Państwo operacje odbierania danych z serwisu? Czy pewne aukcje (lub inne dane) po prostu nie dają się pobrać? Jeśli tak, to jakie to są aukcje? Czy możecie podać ich numery?

 

Sello nie jest prostym systemem. Odnalezienie pewnej klasy błędów w złożonych systemach informatycznych jest bardzo trudne. Od kilku wersji robimy wszystko, aby nie irytować Państwa niepoprawnym działaniem aplikacji, a przedstawić Państwu nasze pomysły i skonfronotwać je z Waszymi potrzebami. Każda wypuszczana przez nas wersja jest wnikliwie testowana. Błędy zgłąszane przez Państwa nie wystąpiły w naszych środowiskach testowych. Nie oznacza to, że nie mamy i nie dbamy o dobre testy. Pewnych sytuacji, które Państwo opisują nie możemy powtórzyć. Wynikać to może ze specyficzności każdego środowiska i zestawów danych.

 

Ja ze swojej strony mogę jedynie przeprosić za zaistniałą sytuację i poprosić o nie podejmowanie zbyt pochopnych decyzji.

 

Za wszelkie informacje mogące pomóc nam w odnalezieniu błędów z góry dziękuję.

Link to postu

Wytężcie wszystkie siły aby jak najszybciej uporać się z pobieraniem danych przed tym jak zniechecą się do testowania ludzie którzy w chwili obecnej się za to wzięli.

Tak właśnie robimy... Tylko dajcie nam proszę więcej wskazówek! Naczym się wysypuje, jaka jest wóczas ostatnia informacja w Raporcie. Czy ponowne pobranie/wysłanie pomaga (tzn. pobiera więcej danych) czy jak raz ugrzęźnie przy pobieraniu, to już nie idzie.

 

Dziękuję wszystkim biorącym udział w naszych pracach i prosze... nie zniechęcajcie się :)

Link to postu

Wytężcie wszystkie siły aby jak najszybciej uporać się z pobieraniem danych przed tym jak zniechecą się do testowania ludzie którzy w chwili obecnej się za to wzięli.

Tak właśnie robimy... Tylko dajcie nam proszę więcej wskazówek! Naczym się wysypuje, jaka jest wóczas ostatnia informacja w Raporcie. Czy ponowne pobranie/wysłanie pomaga (tzn. pobiera więcej danych) czy jak raz ugrzęźnie przy pobieraniu, to już nie idzie.

 

Dziękuję wszystkim biorącym udział w naszych pracach i prosze... nie zniechęcajcie się :)

 

Wskazówek? Ale skąd je brać - program ma tak ubogi log, że nie awiadomo co go boli.

Wysypuje się znienacka w czasie pobierania danych:

 

2007-06-19 18:42:57 Sprawdzenie wersji parametrów na serwisie Allegro.pl (Polska) Szef

 

 

Link to postu

To nie są brednie panie szanowny kolego, tylko najszczersza prawda. Nie wiem jakie ma Pan doświadczenie z branży IT - wolę nie wnikać...

 

Nawet mając cały dział testów nie jesteśmy i my, jak i każda inna firma "produkująca" soft stworzyć od razu w pełni działający produkt pozbawiony błędów. Najlepszym przykładem niech będzie Microsoft... Zanim Vista trafiła do sprzedaży było kilka wypustów BETA, RC1, RC2.. a i zapewne za parę miesięcy będzie Vista Service Pack 1.

W warunkach laboratoryjnych nie sposób po prostu wykryć wszystkich sytuacji i błędów - wie o tym każdy kto choć raz napisał jakikolwiek program. Więc z całym szacunkiem, ale wersje BETA wypuszcza sie właśnie po to aby takie błędy wyłapać poprzez informację zwrotną od ludzi.

 

A na zmywak niech jadą Ci, którym to do szczęścia wystarczy...

 

Drogi Bartku istotą programu takiego jak Sello jest pobieranie danych. Sello nie wypełnia tego wydawałoby się podstawowego zadania. O czym więc tutaj mowa?

Brakuje wam po prostu wiedzy potrzebnej do stworzenia takiego programu i boicie się do tego przyznać. Na WebApi Allegro niejeden już się wyłożył. Tylko nie obrażajcie przy tym nas, szarych użytkowników (wypuszczając takie buble jak Beta 5 i obnosząc się publicznie swoją niewiedzą i arogancją) .

Sorry, ale czuję się urażony, tym że taki bubel jak Beta 5 został wypuszczony,czasem jaki poświęciłem na jego ściągniecie i Twoją wypowiedzią.

Produkt, który sygnujesz swoim nazwiskiem, świadczy o Twoich umiejętnościach i doświadczeniu branży IT :-)

 

P.S oznaką szacunku jaki macie do nas, użytkowników jest też szybkość serwera, na którym jest udostępniony Sello. 30 minut na ściągnięcie takiego pliku to stanowczo za dużo.

 

Czekamy na Beta 1000, może wreszcie nauczycie się programować.

Link to postu

Absolutnie się z Tobą zgadzam, że Sello powinno pobierać te dane i bez tego ani rusz. Ale bez względu na moje doświadczenie, czy doświadczenie dużo lepszych ode mnie programistów są takie błędy zwane po prostu "błędami trudnymi do powtórzenia". Jeśli ktoś zgłasza błąd powtarzalny to zazwyczaj nie ma problemu żeby go usunąć. Jest to kwestia powtórzenia sekwencji, którą wykonał użytkownik.

Natomiast jak to się zwykło mówić w środowiskach serwisowych.. ciężko usunąć usterkę której nie ma (błąd, którego nie można powtórzyć).

Nie oznacza to bynajmniej, że problem nie istnieje, ale logiczne myślenie nawet podpowiada, że skoro osoba naprawiająca nie może zobaczyć tego błędu to jak ma go naprawić?

 

Wcale nie jest nam do śmiechu z tego powodu i robimy co możemy żeby znaleźć błąd.

 

Uwzględniając zatem powyższy wywód nt. błędów niepowtarzalnych powiem, że programista też człowiek... i także może czuć sie urażony gdy mówi mu się żeby nauczył się wreszcie programować, że jest do bani, żeby jechał na zmywak do Irlandii...

Ja rozumiem irytację, ale odrobina wyrozumiałości była by wskazana. Wypuszczając tego kolejnego "bubla" nie wiedzieliśmy przecież czy pobieranie aukcji będzie działać w 100%. Oczywiście dołożyliśmy starań do tego aby poprawić komunikację z WebApi, ale skoro na naszych danych testowych problemu niepobierania nie było to jedyną sensownym ruchem było wypuszczenie kolejnej wersji aby użytkownicy mogli to przetestować. Niestety okazało się, że problem nadal występuje, więc walczymy dalej. Innej drogi raczej nie ma.

 

Wiem, że fajnie by było gdyby każdy program od razu fajnie działał i był sprawny w 100% ale takie programy po prostu nie istnieją (jedyny prawdopodobnie bezbłędny program to TEX) i w celach weryfikacji wypuszcza się właśnie wersje BETA.

 

Dlatego dziękujemy Wam za testowanie i zgłaszanie błędów jednocześnie prosząc o nie irytowanie się tak szybko... To jest wersja testowa i jej głównym zadaniem jest wykrycie błędów. To nie jest program w pełni sprawny i działający - gdyby taki był to byłby w sklepach na półkach :)

 

Tak ze mam nadzieję, że postaracie się nas także zrozumieć i uwzględnić to, że nie wszystkie błędy wynikają z niewiedzy.

 

pzdr;

Link to postu

Dziś długo dyskutowaliśmy na temat różnych sposobów wykrycia tego błędu i mamy kilka. Wśród nic jest też rozszerzenie logu.

 

Ale ponieważ z kolegą "Rumunkiem" będziemy widzieć się na Wigilii SA już jutro, to mam nadzieję, że coś uda nam się zrobić bezpośrednio w Poznaniu.

 

W każdym razie jedziemy gotowi powalczyć również z tym problemem.

 

Do zobaczenia jutro.

Link to postu

Dziś długo dyskutowaliśmy na temat różnych sposobów wykrycia tego błędu i mamy kilka. Wśród nic jest też rozszerzenie logu.

 

Ale ponieważ z kolegą "Rumunkiem" będziemy widzieć się na Wigilii SA już jutro, to mam nadzieję, że coś uda nam się zrobić bezpośrednio w Poznaniu.

 

W każdym razie jedziemy gotowi powalczyć również z tym problemem.

 

Do zobaczenia jutro.

 

Czyli jednak będziecie. No to do zobaczenia jutro :)

Link to postu

Absolutnie się z Tobą zgadzam, że Sello powinno pobierać te dane i bez tego ani rusz. Ale bez względu na moje doświadczenie, czy doświadczenie dużo lepszych ode mnie programistów są takie błędy zwane po prostu "błędami trudnymi do powtórzenia". Jeśli ktoś zgłasza błąd powtarzalny to zazwyczaj nie ma problemu żeby go usunąć. Jest to kwestia powtórzenia sekwencji, którą wykonał użytkownik.

Natomiast jak to się zwykło mówić w środowiskach serwisowych.. ciężko usunąć usterkę której nie ma (błąd, którego nie można powtórzyć).

Nie oznacza to bynajmniej, że problem nie istnieje, ale logiczne myślenie nawet podpowiada, że skoro osoba naprawiająca nie może zobaczyć tego błędu to jak ma go naprawić?

 

Wcale nie jest nam do śmiechu z tego powodu i robimy co możemy żeby znaleźć błąd.

 

Uwzględniając zatem powyższy wywód nt. błędów niepowtarzalnych powiem, że programista też człowiek... i także może czuć sie urażony gdy mówi mu się żeby nauczył się wreszcie programować, że jest do bani, żeby jechał na zmywak do Irlandii...

Ja rozumiem irytację, ale odrobina wyrozumiałości była by wskazana. Wypuszczając tego kolejnego "bubla" nie wiedzieliśmy przecież czy pobieranie aukcji będzie działać w 100%. Oczywiście dołożyliśmy starań do tego aby poprawić komunikację z WebApi, ale skoro na naszych danych testowych problemu niepobierania nie było to jedyną sensownym ruchem było wypuszczenie kolejnej wersji aby użytkownicy mogli to przetestować. Niestety okazało się, że problem nadal występuje, więc walczymy dalej. Innej drogi raczej nie ma.

 

Wiem, że fajnie by było gdyby każdy program od razu fajnie działał i był sprawny w 100% ale takie programy po prostu nie istnieją (jedyny prawdopodobnie bezbłędny program to TEX) i w celach weryfikacji wypuszcza się właśnie wersje BETA.

 

Dlatego dziękujemy Wam za testowanie i zgłaszanie błędów jednocześnie prosząc o nie irytowanie się tak szybko... To jest wersja testowa i jej głównym zadaniem jest wykrycie błędów. To nie jest program w pełni sprawny i działający - gdyby taki był to byłby w sklepach na półkach :)

 

Tak ze mam nadzieję, że postaracie się nas także zrozumieć i uwzględnić to, że nie wszystkie błędy wynikają z niewiedzy.

 

pzdr;

Zgadzam się z Tobą, że to jest wersja testowa i powinniśmy jej wiele wybaczyć. Dlatego z ochotą zabrałem się do testowania, tym bardziej że po bliższym przyjrzeniu okazało się, że Sello świetnie będzie uzupełniał systemy z których już korzystam i całość po połączeniu będzie świetna w działaniu. Zdaję sobie też sprawę z tego, że nigdy nie będzie doskonały, ponieważ z powodu ograniczeń technicznych pewne rozwiązania są możliwe ,inne nie.

W Sello znajduję funkcjonalności, których z powodu ograniczeń technicznych nie dało się wykonać w innym systemie i odwrotnie ,Sello pewnych funkcjonalności nie może mieć, bo są niewykonalne.

Tylko podstawą jest tutaj pobieranie danych. Już pierwsza Beta powinna w sposób właściwy pobierać dane, a my powinniśmy skupiać się na funkcjonalności i rozważaniach czy taka funkcjonalność jest sensowna, czy też nie. Co z tego, że mamy wiele pomysłów na temat funkcjonalności, jak nie możemy sprawdzić tego co już  jest, a kilka rzeczy przyznam wygląda nieźle.

 

P.S testowanie programu na test WebApi to jest raczej zabawa łopatkami w piaskownicy i nic więcej. Tutaj wszystko będzie działać poprawnie, a wyzwaniem jest dopiero prawdziwe Allegro. Wiem to jako doświadczony tester :). Aby pewne rzeczy przetestować musicie po prostu korzystać z doświadczonych użytkowników, tak jak to napisał Rumunek. Tylko jakoś nie potrafię sobie wyobrazić zaawansowanego użytkownika wklejającego logi na publicznym forum  :)

 

Jeszcze uwaga odnośnie irytacji. Odzywają się uprzedzenia związane z użytkowaniem Subiekta Gt czy OscGt  :). Produkty niby dobre, ale nie niezawodne w 100%, a na pomoc Insertu trudno liczyć. Odpowiedż na maila przeciętnie po 5 dniach i mało sensowna  :)

Link to postu

Hi! Oczywiście zgadzam się z powyższym i nie chce kontunuować pewnego wątku. Chciałam zagadać o inny, będący dla mnie niezłym wyzwaniem, troche prowokacją ;)

 

"Zdaję sobie też sprawę z tego, że nigdy nie będzie doskonały, ponieważ z powodu ograniczeń technicznych pewne rozwiązania są możliwe ,inne nie. (...)

Sello pewnych funkcjonalności nie może mieć, bo są niewykonalne."

 

Masz rację, ale może warto się zmierzyć? Przynajmniej zbliżyć do nich? Będziesz może na spotkaniu Allegrowym lub Wigili? Znajdziesz chwile by coś niecoś o tym opowiedzieć? Czasem mała wymiana zdań buduje rzeczywistość ;-)

Link to postu

Hi! Oczywiście zgadzam się z powyższym i nie chce kontunuować pewnego wątku. Chciałam zagadać o inny, będący dla mnie niezłym wyzwaniem, troche prowokacją ;)

 

"Zdaję sobie też sprawę z tego, że nigdy nie będzie doskonały, ponieważ z powodu ograniczeń technicznych pewne rozwiązania są możliwe ,inne nie. (...)

Sello pewnych funkcjonalności nie może mieć, bo są niewykonalne."

 

Masz rację, ale może warto się zmierzyć? Przynajmniej zbliżyć do nich? Będziesz może na spotkaniu Allegrowym lub Wigili? Znajdziesz chwile by coś niecoś o tym opowiedzieć? Czasem mała wymiana zdań buduje rzeczywistość ;-)

Mam tutaj na myśli wszelkie funkcje automatyzujące pracę, typu:

- automatyczne, spersonalizowane maile do klientów

-automatyczne wystawianie aukcji

-automatyczne wystawianie komentarzy itp. Najchętniej zresztą przed wszystkimi czynnościami postawiłbym słowo automatyczny, a z klientami chciałbym mieć kontakt w postaci etykiety adresowej na przesyłce i pozytywnego komentarza. :)

Atomatyzacja nie jest jednak możliwa do zrealizowania chociażby dlatego, że Sello zainstalowane jest na lokalnym komputerze, a trudno jest mieć komputer online 24h na dobę.

Poza tym większość funkcjonalności które mam na myśli wymagałaby napisania programu od nowa i dla 99% użytkowników byłaby bezużyteczna. Zresztą widać to doskonale na tym forum.Z piszących tutaj chyba tylko ja i Rumunek mamy wysublimowane potrzeby :)

Dla siebie osobiście znalazłem jak do tej pory cztery zastosowania Sello. O brakach pisałem w innych wątkach, więc ograniczę się do wymienienia :

1. zrealizowane- zbiorcze wystawianie komentarzy

2. zrealizowane częściowo- obsługa maili od klientów. 

3. zrealizowane częściowo - powiązanie aukcji z Subiektem i prowadzenie statystyk  sprzedaży w subiekcie

4. zrealizowane częściowo - sporadyczne wystawianie pojedyńczych , zakończonych aukcji , wystawionych innym systemem niż Sello

 

Pozostałych czynnosci nie bedę wykonywał w Sello, bo są nie najlepiej rozwiazane i  jest to sytuacja beznadziejna :). Ich wykonanie wg. moich potrzeb wymagałoby wywrócenia koncepcji programu do góry nogami. Świadomie piszę w osobie pierwszej, bo 99% osób korzystających z rozwiązań "burzącej się" na tym forum konkurencji będzie zadowolona.

 

Niestety nie będę na Spotkaniu Allegro. Jednak będę wtrącał swoje co nieco, bo Sello wygląda obiecująco.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...