Skocz do zawartości

Problemy z Sello zauważone przez przeciętnego użytkownika ;)

Polecane posty

Witam,

 

zdecydowałem się napisać o irytujących błędach w Sello, bowiem widzę, iż osoby odpowiedzialne za tworzenie tego programu faktycznie udzielają się na tym forum, co sprawia, iż nie jest to miejsce, gdzie użytkownicy piszą o swoich bolączkach a i tak nikt ich nie słucha ;)

 

Otóż Sello pobrałem w maju, gdy pojawiła się informacja o tym programie w portalu dobreprogramy.pl. Od tego czasu testowałem program (jako przeciętny użytkownik, nie informatyk) zarówno przy wtedy dostępnej wersji beta jak i najnowszej... Zarówno przy systemie trochę zaniedbanym (WinXP HE EN) jak i nowo zainstalowanym, czystym (jak to jest aktualnie od ponad tygodnia).

 

Otóż zauważyłem, że nowa beta nie wprowadziła wielu poprawek, program wydaje się być niestety niedopracoway tak jak był w maju. Nie ukrywam, iż jestem zainteresowany jego kupnem w przyszłości, ale nie w takim stanie w jakim jest obecnie. Mam nadzieję, że po 30 sierpnia zostanie opublikowany program sprawny albo kolejna darmowa beta...

 

Co mnie denerwuje? Ad rem:

- w szablonach opisów (edycji poprzez powielanie) nie da się stosować większej czcionki niż standardowa ani w tekście już napisanym ani w nowym. Działa jedynie zmiana koloru czcionki, nawet jej rodzaju nie da się zmienić;

 

- mały wybór szablonów aukcji (to można wybaczyć, wszak program jest w wersji beta);

 

- NIE DZIAŁA wystawianie planowe aukcji, niestety. Byłem niemile zaskoczony, gdy wystawiłem 2 aukcje z planowaną godziną i dniem, przy czym zostały one w serwisie Allegro wystawione od razu po wysłaniu a nie o planowanej godzinie;

 

- nie da się pobrać starych komentarzy z serwisu, chyba że jest to celowe działanie (jeśli tak, bez sensu według mnie);

 

- błąd przenoszenia bazy danych z wersji 3. beta do wersji 5. (nie udało się z żadnym profilem, musiałem tworzyć je całkowicie od nowa);

 

 

Narazie przypomina mi się tyle błędów :) W starszej wersji beta, program czasami wyłączał się w momencie dodawania miniaturki do drugiej, kolejnej aukcji. Teraz takiego problemu nie zauważyłem. Ogólnie program dobrze rokuje na przyszłość i jeśli licencja na rok wynosiła będzie ok. 100 zł. (warto byłoby stworzyć np. wersję podstawową programu, dla osób, które wystawiają nie 100 aukcji na miesiąc a np. 10) a błędy zostaną wyeliminowane, to będę zainteresowany jego zakupem! :)

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin

Link to postu

Staramy się aby kolejne wersje były bardziej stabilne i niezawodne od poprzednich. Dzięki za uwagi, błędy sprawdzimy i przyjmujemy sugestie. Jeśli coś nie działało prawidłowo, zapewne nie było dokończone jeszcze (wersja beta).

 

Jeśli chodzi np o szablony aukcji to będzie ich jakaś tam ilość, wszak nikt nie każe z nich korzystać i można zrobić swoje własne :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...