Skocz do zawartości

Sello odmowilo dzis wystawienia aukcji

Polecane posty

Skonczyly sie aukcje... wyklikalem wszystkie jako wystaw ponownie. Przeszedlem do zakladki przygotowane. Byly wszystkie. Kliknalem wyslij odbierz do allegro i sie zaczelo. Niby wszystko ok, ale na samym koncu napisalo blad wysylania aukcji.

Za pierwszym razem wyslaly sie tylko 3 aukcje. Potem probowalme jeszcze kilka razy i nic. Za kazdym razem to samo.

Zagladalem w log, ale nic tam nie ma. Jedyne co jest to rozpoczeto wysylanie aukcji... wysylanie 1, 2, 3 ... zakonczona wysylanie. Nie ma zadnej informacji o bledzie, a aukcje sie wyslac nie chca :'(

Link to postu

Dla uproszczenia jeśli tylko wysyłasz aukcje, to wybierz Wyślij/odbierz -> Aukcje Wyślij. Co do braku informacji o błędzie... zapewne utknęła na którymś etapie komunikacji. Mechanizm komunikatów o błędach będzie jeszcze przez nas rozwijany. Teraz spróbujmy przeanalizować, dlaczego tylko 3 Twoje aukcje się wysłały.

 

1. Kolejna ukkcja mogła być niepoprawnie przygotowana. Poprawność aukcji można  sprawdzić w oknie edycji Aukcji, w lewym dolnym rogu jest opcja "Sprawdź opłaty za tę aukcję". Jeśli z jakiegoś powodu aukcja będzie niepoprawna, to zostanie to zgłoszone w dymku informacyjnym.

 

2. Jeśli jednak Twoje aukcje sa poprawne, a program nadal nie wysyła ich, to prosimy o więcej szczegółów. Czy zawsze wysyła tylko 3 aukcje, czy może nie nastąpiła jakaś przerwa w łączu internetowym?

Link to postu

Aukcje byly raczej poprawne, bo byly juz raz wystawiane przez sello. Kliknalem na skonczone wystaw ponownie.

Czy problem nadal wystepuje nie wiem i nie mam narazie jak sprawdzic, bo nie mam nic do wystawienia.

Nastepna porcja aukcji konczy sie za 2 dni wiec dam znac czy sie udalo wyslac.

 

A co do wysylania tylo 3 aukcji to jak napialem z 15 wyslaly sie 3 i na tym koniec. Wiecej juz sie wyslac nie chcialo.

Link to postu

Mam ten sam problem ale udało mi się go namierzyc :)

i nie ma znaczenia czy robie wystaw ponownie czy zakładam nowa aukcje.

Wystawiam aukcje w kategorii 5541 (Odzież, Obuwie, Dodatki > Obuwie > Damskie > Kozaki) i jeśli na zakładce specyficzne wprowadzę rozmiar albo długośc wkładki to już nie można sprawdzic nawet kosztu aukcji (niepoprawna wartośc paramteru) próba wystawienia kończy się takim błędem jak było opisane powyżej. Żeby było śmieszniej jeśli pousuwam wszystko z zakładki specyficzne to przy wysyłaniu błąd jest nadal sygnalizowany ale aukcja jest wystawiana (jakie było moje ździwienie jak w po testach z których każdy kończył się komunikatem błedu okazało się że jednak wystawiłem ten sam przedmiot kilkanaście razy :D )

 

Proszę o informację o przyczynie - dodam że kategorie itd się aktualizują chyba że po stronie allegro są błędne.

Link to postu

Chyba wiem co bylo przyczyna ze aukcje nie chcialy sie wystawic!

Jak pisalem klikalem na wystaw ponownie. Dzis zauwazylem ze po takiej operacji nie zawsze(prawie nigdy) nie uzupelnia sie koszt wysylki i pewni dlatego nie chcialo przejsc.

Przy okazji funkcji wystaw ponownie zauwazylem ze sello oznacza je odrazu jako gotowe do wystawienia. Wg mnie nie powinno tak byc, bo czasem wszystko niby to samo, ale czlowiek chce cos zmienic, a w dodatku sello chce je odrazu po kliknieciu wystaw ponownie wysylac do allegro mimo, iz nie mam wlaczonego automatycznego wysylania do serwisu aukcyjnego!

Link to postu

Witam,

tego typu wpisy są dla nas najbardziej niepokojące. Bardzo będę chciała ustalić jaka była przyczyna mylnie wystawionych aukcji. Nasze testy obejmują dość szeroki wachlarz działań, lecz w dużej części na środowisku testowym. Środowiska te - jak widać po tym forum - dość znacznie się różnią. Coś, co nie wychodzi u nas, dla Was jest utrapieniem i utrudnieniem. Bardzo przepraszam w imieniu całego zespołu za tego typu działanie, nim jednak spalimy kogoś na stosie, sprawdźmy, co było przyczyną. Postaram skontaktować się z Tobą na priv i jeśli znajdziesz chwile, to wypytać jak naj więcej.

 

Przypominam, że aukcję można sprawdzić przed wystawieniem. Służy do tego funkcja Sprawdź opłaty dostępna z okna edycji aukcji. Teoretycznie powinna działać tak samo jak funkcja wystawiania, tzn. jeśli aukcja będzie miała wyróżnienie to zostanie to doliczone do opłaty.

Link to postu

Jeszcze w poprzednich wersjach zgłaszałam to samo.

Aukcje wystawiane na allegro były wyróżniane mimo, że w ustawieniach nie było żadnych wyróżnień itp., kilka razy miałam również komunikat, że nie mogę wystawić aukcji promowanej na stronie głównej (na całe szczęście:) ) ponieważ stan środków jest na minusie. Aukcja skonfigurowana była prawidłowo - po jej sprawdzeniu i ponownym zapisaniu wystawiała się już dobrze.

 

Jak jest teraz nie wiem, dla mnie w tej chwili ten moduł nie jest zupełnie przydatny:( a szkoda :/

Link to postu

Dzięki Waszym głosom udało nam się już "zbliżyć do problemu". Tzn. umiemy wywołać sytuację w której następuje błąd, a to już 2/3 sukcesu. Aktualnie dzielnie pracujemy nad poprawieniem teych pomyłek przy wystawianiu aukcji. Do czasu opublikowania przez nas poprawki bardzo proszę o ostrożność przy powielaniu i wystawianiu aukcji.

Link to postu

Dzięki Waszym głosom udało nam się już "zbliżyć do problemu". Tzn. umiemy wywołać sytuację w której następuje błąd, a to już 2/3 sukcesu. Aktualnie dzielnie pracujemy nad poprawieniem teych pomyłek przy wystawianiu aukcji. Do czasu opublikowania przez nas poprawki bardzo proszę o ostrożność przy powielaniu i wystawianiu aukcji.

To zdradzcie na szybko sekret co doprowadza do bledu, zeby wiedziec na co uwazac.

Link to postu

Właściwie to to napisałam ;) Kolejne synchronizacje aukcji (czyli przy odbieraniu danych z Allegro) dodają wpisy, które przy powielaniu aukcji (które następuje np. przy ponownym powielaniu) są interpretowane jako dodatkowe parametry. Jeśli więc synchronizowanie zakończonej aukcji nastąpiło x razy, to może się okazać, że x oznacza Aukcja Wyróżniona.

 

Błąd ten nie wystąpi przy powielaniu nowej aukcji.

 

Co do parametrów:

Nie są one (i jeszcze na razie nie będą) pobierane z serwisu aukcyjnego. Wystawiając aukcje z Sello parametry są ustawiane i wysyłane. Przy powielaniu aukcji wystawionej spoza Sello parametry należy ustawić ręcznie.

Link to postu

Na początek chciałem sie przywitać.

 

I zgłosic mały błąd.

Przygotowałem aukcję w sello (na podstawie 1 ściągniętej z allegro i zakończonej) czyli CTRL+D, nowy opis, koszty wysyłki, Specjalne, specyficzne. Wszystko ok. Wysyłam - wszystko ok.

Wchodzę na aukcje - specyficzne zamiast 4 czyli stan wielkosc matrycy, wielkosc ramu, pojemność dysku, widzę 3 nie wysłała sie wielkość ramu - trzeba było edytować już na allegro. W Sello aukcje trwajace jak wezmę podgląd ta cecha jest.

 

2 sprawa. Funkcjonalność wystaw ponownie - było juz pisane - przenosi aukcję do Przygotowane (z zakończonych) z parametrem do wystawienia i wystawia od razu niezależnie od tego czy w administracji, Parametry wysyłania i odbierania Serwisy Aukcyjne mam ustawione tylko odbieraj (co 5 minut) czy Nie synchronizuj (checkbox Automatycznie wysyłaj gotowe Aukcje i komentarze odznaczony) Efekt 2 czy 3 aukcje podświetlone zamiast pogrubionych - a nigdy nie stosowałem podświetlania.

(na dziś stosuje duplikowanie aukcji (CTRL+D) i w ten sposob jest ok - tz mogę sprawdzić parametry aukcji i ewentualnie coś zmienic)

 

3 sprawa Czy można by zrobić takie coś ze domyślny sposób wysyłki byłby ustawiany dla danej Aukcji na ekranie tworzenia, edycji Aukcji, a nie globalnie w Administracji, Parametry Transakcji - np aukcje notebooków sposób wysyłki kurier, Pamięci poczta polska paczka, a naklejki na klawiaturę poczta list zwykły? teraz ustawiam w parametrach transakcji Kuriera i wszystkie aukcje po zakończeniu lądują z domyślnym kurierem, a wiele aukcji wysyłam pocztą.

 

4 sprawa Skórka programu - czy musi być tak kolorowa? czy nei mozna było skorzystać z interfejsu Subiekta? Skoro Sello ma byc silnie zintegrowany z Subiektem to czemu tyle kolorów (tak wiem czepiam sie ale interfejs subiekta mi bardzo pasuje)

 

Pozdrawiam

Patryk Antczak

www.pat-com.pl

 

Link to postu

Witam,

ad.1. wiele zostało w tej kwestii zmienione i nie powinno być z tym więcej problemów w najbliższej wersji. Zatem przy wystawianiu aukcji powinno być OK. Jednak przy pobieraniu aukcji z Allegro parametry te nie są importowane do Sello.

ad.2. zostało zmienione

ad.3. w tej chwili są parametry globalne i tak pewnie zostanie, bo np. przy dużym/rosnącym asortymencie będzie bardzo dużo klikania.

ad.4. jak dla mnie jest ok, ale mamy w zamyśle możliwość zmieniania\kształtowania skórki indywidualnie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...